• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۸ | کد خبر : 24329
 • به گزارش وعده صادق ، این تصویر خارق‌العاده که یادآور تصویر مرمر آبی رنگ قبلی زمین از منظر فضانوردان آپولو است، با نمایش بارورترین مناطق زمین، به رنگ قرمز درآمده است.

  از آنجایی گیاهان سالم، نور نزدیک مادون قرمز بیشتری را نسبت به گیاهان بیمار بازتاب می‌دهند، رنگ درخشان قرمز نشانگر شاخ و برگ در حال رشد متراکم درختان بوده و نشان از سلامت زمین است.

  این تصویر با استفاده از داده‌های بدست آمده از ماموریتهای سطح عطارد، محیط زیست فضا، شیمی خاک و فضاپیمای Ranging که در سال ۲۰۰۴ پرتاب شده بود، ساخته شده است.

  این فضاپیما به عنوان بخشی از سفر هفت ساله خود به سیاره عطارد، در سال اول پس از پرتاب یک بار دور زمین چرخید تا با استفاده از گرانش زمین، مدار خود را اصلاح کرده و همچنین فرصتی برای آزمایش ابزارهای خود به وسیله مشاهده زمین بدست آورد.

  زمین سرخ‌روی شد + عکس

  این تصویر، نمایی از آمریکای جنوبی و بخشهای از آمریکای شمالی و آفریقا است که توسط دوربین زاویه باز سیستم تصویربرداری دوگانه عطار بر روی فضاپیمای مسنجر ثبت شده است.

  دوربین زاویه باز، نور را در ۱۱ طول موج متفاوت از جمله نور مادون قرمز و مرئی ثبت می‌کند. ترکیب نورهای آبی، قرمز و سبز منجر به ایجاد تصویری از مشاهدات به رنگ واقعی شد. این تصویر، نور مادون قرمز را جایگزین نور آبی در ترکیب سه باند کرده است.

  تصویر نهایی بهتر از نسخه رنگ طبیعی است چرا که جو زمین، نور آبی را پراکنده می‌کند. این درحالیست که نور مادون قرمز از میان جو با پراکندگی کمتر عبور کرده و نمای واضحتری ارائه می‌کند. در تصویر، گیاهان روی زمین به رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند.

  گیاهان نور نزدیک مادون قرمز را قویتر از قرمز و سبز بازتاب می‌کنند و در این ترکیب باند، طول موج نزدیک قرمز به رنگ قرمز است.

  بجز واضحتر بودن تصویر، این جایگزینی به ارائه اطلاعات بیشتر نسبت به رنگ طبیعی پرداخته است. گیاهان سالم، نور نزدیک مادون قرمز بیشتری را نسبت به گیاهان بیمار بازتاب می‌کنند، از این رو رنگ درخشان قرمز نشانگر شاخ و برگ در حال رشد متراکم درختان است.

  به همین علت، زیست‌شناسان و بوم‌شناسان اغلب از دوربینهای مادون قرمز برای تصویربرداری از جنگلها بهره می‌برند.

  منبع: ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تشکیل اجلاس بیداری اسلامی همزمان با آزادسازی موصل پیام پیروزی در سایه وحدت است جهانگیری: رفع موانع بانکی مهمترین پیش نیاز توسعه روابط اقتصادی ایران و مالزی است سیاست و مبنای کار دولت یازدهم، توسعه شبکه ریلی کشور است باهنر: صحبت های ابرقدرت هاعلیه هم در۴۰ سال گذشته تا به حد امروز تهدیدآمیز نبوده است سوابق کاری وزیر پیشنهادی رییس جمهور برای آموزش‌وپرورش درمان مفصل زانو با غضروف بینی "مشتری" به یک صورتک خندان تبدیل شد رئیس‌جمهور شوم، ایران نمی‌تواند آمریکائی‌ ها را بازداشت کند! موضع تند ولایتی علیه سعودی‌ها عکس/ لحظه شکار عقاب سلفی طارمی با دوستانش/مهدی ماهانی در امام زاده صالح/ موفقیت از نگاه مجید صالحی یورش صدها شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی به مناسبت اعیاد یهودی فیلم/ دکتر حسن عباسی هرجا هستیم آنجا مرکز عالم است تحقیر آقای خاص در خانه قدیمی‌اش/ چلسی به صدر جدول نزدیک شد تصویب کلیات طرح تقویت و حمایت از بسیج رسانه در کمیسیون فرهنگی مجلس بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز یکشنبه وزیر اطلاعات: با پرهیز از هرگونه اختلاف، در مسیر وحدت و انسجام گام برداریم خوداتکایی به معنای قطع رابطه با دیگران نیست/ اقتصاد مرز نمی‌شناسد ما خواستار به نتیجه رسیدن موضوع ریاست جمهوری لبنان هستیم هاشمی رفسنجانی: راهکارمبارزه بافساد تمکین به قانون است/برجام نیاز جامعه جهانی بود