رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۵ | کد خبر : 24398
 • نماینده عراقی : نشست‌های پارلمان عراق تا دستیابی به تفاهم سیاسی به تعویق خواهد افتاد

  به گزارش وعده صادق ؛ نشست‌ امروز پارلمان عراق بار دیگر به دلیل به حد نصاب نرسیدن شمار نمایندگان حاضر به تاخیر افتاد.

  نشست‌های پارلمان عراق از ۳۰ آوریل(شنبه یازدهم اردیبهشت) گذشته همزمان با یورش معترضان عراقی به ساختمان این نهاد، متوقف شده است.

  مذاکرات میان طرف‌های سیاسی برای برگزاری نشست پارلمان در حالی ادامه دارد که برخی طرف‌های سیاسی تحریم جلسات را در پی حمله تظاهرات‌کنندگان معترض به اجرا نشده روند اصلاحات به ساختمان پارلمان اعلام کرده‌اند.

  بسیاری از سیاستمداران عراقی معتقدند تا زمانی که تفاهمی بین همه فراکسیون‌های پارلمانی درباره راه حل بحران سیاسی عراق حاصل نشود، امکان برگزاری نشست پارلمان بعید به نظر می‌رسد.

  «حسن الساری»، نماینده فراکسیون المواطن در پارلمان عراق نیز برگزاری نشست پارلمان را منوط به تفاهم بین فراکسیون‌های سیاسی دانست.

  وی در تاکید کرد: در صورت ادامه اختلاف بین گروه‌های سیاسی، تعویق جلسات پارلمان تا پنجشنبه هفته جاری حتمی است.

  الساری با اشاره به اینکه تحرکات واقعی برای برون رفت از بحران سیاسی عراق جریان دارد، گفت: از جمله این اقدامات، بازگرداندن نمایندگان و وزیران کرد به پارلمان و کابینه عراق است.

  نماینده عراقی تاکید کرد: مهم‌ترین اقدام در مرحله کنونی برگزاری جلسه پارلمان است که زمینه حل اوضاع در عراق را فراهم می‌کند.

  الساری در خصوص نمایندگان متحصن در پارلمان نیز گفت: اقدامات فشرده‌ای برای راضی کردن نمایندگان متحصن به حضور در نشست‌های پارلمان و ترغیب آنها به انصراف از مواضعشان انجام شده که نتیجه بخش نبوده است.

  «عالیه نصیف»، نماینده ائتلاف دولت قانون و یکی از نمایندگان متحصن پارلمان عراق نیز با اشاره به اینکه بحران سیاسی عراق در اوج خود قرار دارد، تاکید کرد: علت بروز بحران کنونی نبود اراده ملی و تسلط طرح و برنامه بیگانگان بر تصمیم‌گیری  عراقی‌هاست.

  وی تصریح کرد: کشورهای خارجی و در راس آن آمریکا در راستای حفظ منافع خود در عراق با مداخله‌جویی روند اصلاحات در این کشور را تحت فشار قرار داده اند.

  نصیف همچنین از تلاش نمایندگان متحصن برای رساندن تعداد خود به حد نصاب قانونی به منظور ایجاد برنامه‌های اصلاحاتی در عراق خبر داد.

  «عبدالهادی السعداوی»، نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تاکید کرد که در سایه وخامت بحران کنونی عراق هیچ تغییر و تحولی در صحنه سیاسی عراق مشاهده نمی‌شود.

  وی تاکید کرد: چیزی که عراق امروز به آن نیاز دارد وجدان بیدار فراکسیون‌های سیاسی برای عبور از ناکامی‌های جاری است.

  نماینده عراقی با تاکید بر اینکه هر گونه آشفتگی در روند سیاسی عراق تنها به نفع دشمنان عراق تمام می‌شود، گفت: در شرایط سیاسی کنونی عراق امکان برگزاری نشست‌های پارلمان بعید به نظر می‌رسد.

  السعداوی همچنین تصریح کرد: نمایندگان متحصن از موضع خود در برکناری روسای سه گانه عراق کوتاه نخواهند آمد./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار