• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۱ | کد خبر : 24428
 • خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند به دشمنان غرب کمک کند

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از رویترز، دبیران کل سابق ناتو هشدار دادند که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند به دشمنان غرب کمک کند و مقام های سابق نظامی آمریکا نیز اعلام کردند که انگلیس خارج از اتحادیه اروپا، قدرت و اقتدار کمتری خواهد داشت.

  هشدار مقام های سابق ناتو و آمریکا نسبت به تبعات منفی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در شرایطی است که حامیان و مخالفان عضویت انگلیس در این اتحادیه، استدلال های مختلفی را برای موافقت و مخالفت خود مطرح کرده اند.

  دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در آستانه برگزاری همه پرسی ۳ تیرماه هشدار داده است که خروج لندن از اتحادیه اروپا امنیت این قاره را تهدید می کند.

  وی در ادامه افزود: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، قدرت و امنیت انگلیس در جهان را تهدید می کند و همین طور به ضرر امنیت قاره اروپا خواهد بود. هر زمان که به اروپا پشت کنیم، دیر یا زود، از این اقدام پشیمان خواهیم شد. پشت کردن به اروپا برای ما هزینه زیادی خواهد داشت.

  پنج مقام سابق ناتو شامل پیتر کارینگتون، خاویر سولانا، جورج روبرتسون، یاپ دی هو شفر و آندرس فو راسموسن اعلام کردند که اعمال تحریمهای اتحادیه اروپا علیه روسیه و ایران، اقدامی که به رهبری انگلیس انجام شد، نشانگر اهمیت اتحادیه اروپا است.

  این افراد با ارسال نامه ای به روزنامه تلگراف تصریح کردند: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بی شک منجر به کاهش نفوذ انگلیس خواهد شد، این مساله موجب تضعیف ناتو می شود و در نهایت به دشمنان غرب کمک خواهد کرد، آن هم در زمانی که ما باید شانه به شانه یکدیگر در برابر تهدیدات مشترک مقابله کنیم.

  ۱۳ وزیر خارجه و دفاع و مشاور امنیت ملی سابق آمریکا از دولتهای اوباما گرفته تا جیمی کارتر نیز در نامه ای جداگانه به تایمز اعلام کردند که جایگاه جهانی انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا، لطمه خواهد دید.

  در این نامه آمده است: ما نگران این هستیم که اگر انگلیس خروج از اتحادیه اروپا خارج شود، جایگاه و نفوذ انگلیس در جهان کاهش خواهد یافت و اروپا به طور خطرناکی تضعیف خواهد شد.

  این نامه از سوی شخصیت های آمریکایی از جمله جورج شولتز و مادلین آلبرایت وزرای خارجه سابق این کشور امضا شده است.

  ارسال این نامه در شرایطی است که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز ماه گذشته در جریان سفر به انگلیس نسبت به تبعات منفی خروج از اتحادیه اروپا هشدار داده است.

  مردم انگلیس قرار است در همه پرسی ۲۳ ژوئن در خصوص ادامه عضویت ۴۳ ساله این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند. حامیان ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا به رهبری دیوید کامرون نخست وزیر، امیدوارند که حمایت صورت گرفته از سوی اوباما در جریان سفر اخیر به لندن، به این کمپین کمک کند.

  مساله امنیت ملی و مقابله با تروریسم پس از حملات تروریستی پاریس و بروکسل در کانون توجه مردم انگلیس و سایر کشورهای اروپایی قرار گرفته است./ تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار