• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۱ | کد خبر : 24428
 • به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از رویترز، دبیران کل سابق ناتو هشدار دادند که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند به دشمنان غرب کمک کند و مقام های سابق نظامی آمریکا نیز اعلام کردند که انگلیس خارج از اتحادیه اروپا، قدرت و اقتدار کمتری خواهد داشت.

  هشدار مقام های سابق ناتو و آمریکا نسبت به تبعات منفی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در شرایطی است که حامیان و مخالفان عضویت انگلیس در این اتحادیه، استدلال های مختلفی را برای موافقت و مخالفت خود مطرح کرده اند.

  دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در آستانه برگزاری همه پرسی ۳ تیرماه هشدار داده است که خروج لندن از اتحادیه اروپا امنیت این قاره را تهدید می کند.

  وی در ادامه افزود: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، قدرت و امنیت انگلیس در جهان را تهدید می کند و همین طور به ضرر امنیت قاره اروپا خواهد بود. هر زمان که به اروپا پشت کنیم، دیر یا زود، از این اقدام پشیمان خواهیم شد. پشت کردن به اروپا برای ما هزینه زیادی خواهد داشت.

  پنج مقام سابق ناتو شامل پیتر کارینگتون، خاویر سولانا، جورج روبرتسون، یاپ دی هو شفر و آندرس فو راسموسن اعلام کردند که اعمال تحریمهای اتحادیه اروپا علیه روسیه و ایران، اقدامی که به رهبری انگلیس انجام شد، نشانگر اهمیت اتحادیه اروپا است.

  این افراد با ارسال نامه ای به روزنامه تلگراف تصریح کردند: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بی شک منجر به کاهش نفوذ انگلیس خواهد شد، این مساله موجب تضعیف ناتو می شود و در نهایت به دشمنان غرب کمک خواهد کرد، آن هم در زمانی که ما باید شانه به شانه یکدیگر در برابر تهدیدات مشترک مقابله کنیم.

  ۱۳ وزیر خارجه و دفاع و مشاور امنیت ملی سابق آمریکا از دولتهای اوباما گرفته تا جیمی کارتر نیز در نامه ای جداگانه به تایمز اعلام کردند که جایگاه جهانی انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا، لطمه خواهد دید.

  در این نامه آمده است: ما نگران این هستیم که اگر انگلیس خروج از اتحادیه اروپا خارج شود، جایگاه و نفوذ انگلیس در جهان کاهش خواهد یافت و اروپا به طور خطرناکی تضعیف خواهد شد.

  این نامه از سوی شخصیت های آمریکایی از جمله جورج شولتز و مادلین آلبرایت وزرای خارجه سابق این کشور امضا شده است.

  ارسال این نامه در شرایطی است که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز ماه گذشته در جریان سفر به انگلیس نسبت به تبعات منفی خروج از اتحادیه اروپا هشدار داده است.

  مردم انگلیس قرار است در همه پرسی ۲۳ ژوئن در خصوص ادامه عضویت ۴۳ ساله این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند. حامیان ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا به رهبری دیوید کامرون نخست وزیر، امیدوارند که حمایت صورت گرفته از سوی اوباما در جریان سفر اخیر به لندن، به این کمپین کمک کند.

  مساله امنیت ملی و مقابله با تروریسم پس از حملات تروریستی پاریس و بروکسل در کانون توجه مردم انگلیس و سایر کشورهای اروپایی قرار گرفته است./ تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  نیروهای عراقی به کرانه‌های دجله در جنوب غرب موصل رسیدند چرا نگرانی «وزارت‌خارجه آمریکا» و «بی‌بی‌سی» از دهان نمایندگان مجلس بیرون می‌آید؟ ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد/ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار نقشه پلید عربستان و امارات برای دور زدن ایران عکس/ رییس جمهور در همایش روز ملی روستا و عشایر خوش اندام ترین مردمان اروپا کدامند؟ سود تسهیلات صادرکنندگان ۱۱ درصد کاهش یافت فیلم/ ⏪ عاقبت حق خوری... روحانی چقدر به «جوان»‌ها و «غیرامنیتی‌»ها اعتماد دارد؟ سفر «داباکیس» به ایران/قرارداد بازی‌های رایانه‌ای با شرکت فرانسوی/ سفرهای طولانی رئیس دانشگاه علم‌وصنعت به خارج همه چیز درباره اجرای فاز نخست LEZ مدیر کل ارشاد لرستان، فردا درباره تئاتر جنجالی به مجلس توضیح می دهد حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک/کسب سود کلان از اجناس بی‌کیفیت بیکاری، معضل بزرگ کشور/ نمی‌توانیم پاسخگوی متقاضیان کار باشیم عکس/ رونمایی از شاسی بلند جدید پژو برندگان این مسابقه به کام مرگ می روند +تصاویر سخنان روحانی در همایش روز ملی روستا و عشایر رواج پدیده چند شغلی در کشور/ حداقل حقوق با تورم رشد نکرد از گلایه یک رفیق سابق از نالوطی‌گری روحانی تا تدبیری برای حرف آخری غیر از پول و قدرت برای انتخابات در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت و گاهی نیز تغییر مدیر است