رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۲ | کد خبر : 24444
 • باهنر : ریاست لاریجانی در مجلس دهم استمرار پیدا می‌کند

  به گزارش وعده صادق ؛  محمدرضا باهنر رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشست خبری در پاسخ به سوالی درخصوص ریاست مجلس دهم و اینکه آیا رقابتی بین عارف و لاریجانی انجام خواهد شد، اظهار کرد: اینکه بخواهد با تفاهم رییس مجلس انتخاب شود باید گفت در این سطح تفاهم انجام نمیشود یعنی اینکه انتظار داشته باشید فقط یک کاندیدا در سال اول در صحن داشته باشیم امکان پذیر نیست.

  وی افزود: فراکسیون های مجلس لازم میدانند که در سال اول مجلس حتما وزن کشی داشته باشند.

  باهنر تاکید کرد: امروز فراکسیون های اصلاح طلب و اصولگرا برای ریاست مجلس درحال فعالیت هستند اما من تصور میکنم که فضا در مورد ریاست مجلس کاملا روشن است و ریاست لاریجانی در مجلس دهم استمرار پیدا میکند.

  باهنر در پاسخ به سئوالی در خصوص ترکیب مجلس دهم و تعداد فراکسیونها اظهار کرد: درباره اینکه چند فراکسیون در مجلس دهم تشکیل می شود منتخبین مجلس تصمیم می گیرند اما یک رقابت جدی میان دو جریان وجود دارد. اعداد و ارقامی که در روزهای اخیر در رابطه با تعداد اعضای فراکسیونهای اعلام می شود خیلی دقیق نیست. منتخبین امروز در حال برآورد و یارگیری هستند.

  رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: مجلس دهم دو فراکسیون فعال بیشتر نخواهد داشت فراکسیون اصلاح طلبان و فراکسیون اصولگرایان که احتمالا مستقلین را هم دربر بگیرد.

  وی افزود: اکثریت مجلس دهم در دست اصولگرایان است اما اصلاح طلبان فراکسیون پرعدد و قدرتمندی دارند ولی باید با هم تعامل کنند. ضرورت دارد که مجلس از نظر سازمانی و ساختار هر چه سریعتر شکل بگیرد زیرا کارهای زیادی باید انجام شود چرا که سال ۹۵ سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل است و حتما دولت و مجلس باید امسال یک کارنامه خوب در این زمینه ارائه کنند.

  باهنر در پاسخ به سئوالی در خصوص مسئله بدعهدی آمریکایی ها در مسئله برجام خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید می کنند طرف مذاکره ما نشان داده است که به تعهداتش پایبند نیست و همواره می خواهد بهانه بگیرد. ما این مسئله را پیش بینی می کردیم اما اینکه امروز یک طرف برجام زیر تعهدات خودش زده است این طور نیست و هنوز به این نقطه نرسیده ایم و مذاکرات همچنان برقرار است.

  وی با بیان اینکه توان موشکی هیچ ارتباطی با برجام ندارد، تصریح کرد: طرف مقابل هم نگفته آزمایش های موشکی ما نقض برجام است اما می گویند نقض قطعنامه های سازمان ملل است. آزمایش های موشکی هر جا مصلحت دیده شود ادامه پیدا می کند و قدرت و توان موشکی ما افزایش خواهد یافت.

  دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به مصادره اموال ایران توسط آمریکا اظهار کرد: ما تاکنون این نوع دزدی را تجربه نکرده بودیم این مسئله خلاف اصول بین المللی است که یک دادگاهی حکمی صادر کرده و اموال ما را مصادره کند. برای این اتفاق هیچ تعبیری جز «دزدی سر گردنه» نداریم.

  باهنر همچنین در خصوص نظارت بر برجام گفت: هیئتی که در شورای عالی امنیت ملی در این زمینه تشکیل شده بود همچنان فعال است.

  وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا ما در مجلس دهم دو قطب برجامیان و نابرجامیان را خواهیم داشت یا خیر افزود: برجام یک موضوع گذرا است و فکر می کنم مجلس دهم در کنار برجام وظایف دیگری نیز دارد.

  رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: این سخن آقای عارف که در جلسه با رئیس جمهور گفته بود هم مجالس دوره های گذشته بیکار بوده اند و هیچ اقدامی انجام نداده اند طبیعی است زیرا هر نماینده جدیدی که وارد مجلس می شود فکر می کند مجالس و نمایندگان دوره های پیشین کاری انجام نداده اند. البته امیدواریم مجلس دهم بیشتر از مجالس قبل کار کند.

  دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: باید از کسانی که می خواهند مجلس را به دوقطب موافقین و مخالفین برجام تقسیم کنند پرسید دیگر مسائل را چه می کنید؟ برجام یک اتفاقی بود که گذشته است و باید تلاش کنیم در ادامه مسیر حقمان را از دنیا بگیریم و در پویا کردن اقتصاد، اتکای مان به درون با نگاه به برون باشد.

  باهنر با بیان اینکه در انتخابات مجلس همه طرف ها قبول کردند که باید پای صندوق ها مطالباتشان را پیگیری کنند، گفت: خوشبختانه داستانهای فتنه ۸۸ و لشکر کشی های خیابانی دیگر تکرار نشد. خود فتنه گران هم به این نتیجه رسیدند که راه تحقق مطالباتشان لشکرکشی در خیابان نیست.

  رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: مردم در انتخابات ۷ اسفند به امضا کنندگان لیست ها رای دادند و نه به افراد و کاندیداها.

  وی اظهار کرد: در انتخابات مجلس، آرا بسیاری از اصولگرایان در تهران نسبت به دوره گذشته بیشتر بود اما در نهایت جامعه اصولگرایان کاملا نتیجه انتخابات را پذیرفتند و در اصولگرایان کسانی نبودند که به خیابان ها بریزند و آن غلط هایی که برخی در سال ۸۸ انجام دادند را بکنند.

  دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین افزود: ما در سال ۸۸ به آقایان فتنه گر می گفتیم شما هم مسیر قانونی طی کنید چرا که شکایت کردن در مورد اجرای انتخابات حق همه  است ولی بی قانونی زمانی اتفاق می افتد که عده ای به خیابان ها بریزند و لاستیک آتش بزنند. ما همین که دوستان فتنه گر بر سر عقل آمدند و اشتباهات گذشته خود را تکرار نکردند مثبت می دانیم.

  وی افزود: ما در جریان انتخابات مجلس دهم یک وحدت نسبی در جامعه اصولگرایان بوجود آوردیم و امیدواریم مجلس ساختارهایش شکل بگیرد تا ببینیم چگونه باید فعالیت های سیاسی خود را در ارتباط با مجلس انجام دهیم.

  رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: از اینکه اصلاح طلبان به یکسری واقعیت های قانونی پی بردند و فعالیت های قانونی را پی گرفته اند استقبال می کنیم.

  باهنر در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا اصولگرایان در انتخابات از لاریجانی حمایت نکردند گفت: ما در زمان انتخابات در جبهه پیروان و جامعه مهندسین برای حوزه انتخابیه قم بیانیه دادیم و از لیست جامعه مدرسین با سرلیستی لاریجانی حمایت کردیم. در شورای ائتلاف اصولگرایان نیز مصوب کردیم که در حوزه انتخابیه قم از لاریجانی حمایت کنیم.

  وی ادامه داد: ما در جبهه پیروان جلسات متعددی داشته ایم و مجبور بودیم برای اینکه مجموعه های مختلف را کنار هم جمع کنیم از برخی مسائل تنزل داشته باشیم تا به وحدت نظر برسیم. همه اقرار دارند که در این نشست ها بهترین کاری که جبهه می توانست انجام دهد، انجام داد.

  باهنر در پاسخ به سئوالی در خصوص حقوق های نجومی برخی مدیران دولتی گفت: یک اشکالاتی در نظام پرداخت کشور وجود دارد اما در رابطه با این مسئله در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گزارشی ارائه شد. برخی از مدیران ۱۰ ماه اضافه کاری را یکجا گرفته بودند که این هم تخلف بود ولی اینکه در رسانه ها مطرح شد که این حقوق ها مستمر بوده واقعیت ندارد بلکه یک حقوق دفعی بوده است.

  رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در ابتدای این نشست با اشاره به موضع عهدشکنی قدرت های حامی تروریست در موضوع آتش بس در سوریه اظهار داشت: این عهدشکنی باعث شد که عزیزان ما در خان طومان به شهادت برسند. نیروهای حزب الله و سربازان امام زمان این اتفاق را جبران خواهند کرد و خیانتکاران را به سزای اعمالشان می رسانند.

  وی گفت: عامل این حوادث تلخ در منطقه رژیم های ضد بشری از جمله صهونیست ها، آل سعود و برخی دیگر از کشورها هستند که از تروریست ها پشتیبانی می کنند و جنگ نیابتی از طرف رژیم صهیونیستی را در منطقه راه انداخته اند.

  دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه کشور ما در این منطقه پرآشوب یک جزیره با ثبات است تاکید کرد : ما توانستیم مرزهای استراتژیک و دفاعی کشور را دهها و صدها کیلومتر از مرزهای جغرافیای خود عقب ببریم. این مسئله یکی از موفقیت های استراتژیک ما محسوب می شود که تحقق نیز پیدا کرده است. امیدواریم بتوانیم امنیت را به منطقه بازگردانیم./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار