• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷ | کد خبر : 24560
 • ساخت کارخانه جدید آیفون اپل در هند

  به گزارش وعده صادق  ، کارخانه جدید با سرمایه ۱۰ میلیارد دلار در ماهاراشترای هند در فضایی معادل ۱۲۰۰ جریب ساخته خواهد شد.

   
  فاکسکان کارخانه اصلی تولید آیفون در چین تایپه است و مدیران اپل تصمیم گرفته‌اند تا با تعیین استراتژی جدید، هند را به‌عنوان آلترناتیو منطقه چین و ماچین قرار دهند.

  قرار است فاکسکان به عنوان مدیر پروژه، کارخانه جدید در هند را ۱۸ ماهه عملیاتی کند و کارخانه جدید بتواند آیفون‌های موسوم به refurbished تولید کرده و به قیمت پایین در هند توزیع کند.

  بازار هند سومین بازار بزرگ دنیا در حوزه گوشی‌های هوشمند بعد از چین و امریکاست و با توجه به درامد متوسط ۱۵۰۰ دلاری مردم این کشور گفته می‌شود بیش از ۷۰ درصد از گوشی‌های هوشمند در این کشور زیر ۱۵۰ دلار قیمت داشته و خریدوفروش می‌شود و اگر اپل بخواهد به طور جدی وارد بازار هند شود، باید گوشی‌های ارزان‌قیمت و مناسب با قدرت خرید هندی‌ها تولید کند.

  مطابق آمار جدید، اپل در هند با ۵۶ درصد رشد فروش مواجه شده که این رقم ناشی از فروش گوشی جدید آیفون ۵S و SE است.

  باز کردن فروشگاه‌های متعدد در هند نیز استراتژی بعدی اپل است تا بتواند فروش‌های خود را تضمین کرده و مشتری جدید بیابد.

  از سوی دیگر با محدودسازی اپل در چین مرکزی و کاهش درآمد اپل از این بابت، مدیران تصمیم گرفته‌اند تا به بازارهای جدید بیشتر فکر کنند.

  تیم کوک در آستانه ورود به چین و مذاکره با مقامات دولتی برای باز کردن سرویس‌های مذکور است و این خبر می‌تواند تلنگری باشد تا مقامات حکومت کمونیست بلایی که بر سر گوگل در این کشور آوردند را بر سر اپل نیاورند چراکه ممکن است اپل به بازار هند به‌عنوان بازار اول خود به‌جای چین بنگرد./خبرآنلاین

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار