جشنواره نمایش های خیابانی “کهن دشت” در نظرآباد برگزار می شود

0 0

اولین دوره جشنواره کهن دشت استان البرز در بخش نمایش های خیابانی در نظرآباد برگزار می شود

به گزارش وعده صادق، با استعانت از خداوند متعال و در جهت تاکیدات مقام معظم رهبری به مقوله فرهنگ و نامگذاری به عنوان تئاتر برای دومین سال پیاپی توسط وزیر محترم فرهنگ و ارشاد و هم چنین اعتلا و گسترش هنر تئاتر، تبیین ارزش های والای انسانی و با هدف کشف و پرورش استعدادهای جوانان هنرمند استان البرز و با توجه به تجربه برگزاری موفق اولین دوره جشنواره کهن دشت در شهرستان نظرآباد در سال ۱۳۹۴ ، اولین دوره جشنواره کهن دشت استان البرز در بخش نمایش های خیابانی برگزار می کند.

اولویت ها:

اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل

جلوه های ایثار، شهادت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

نگرش مدبرانه به آسیب های اجتماعی

کیان خانواده، کرامت انسانی و سبک زندگی ایرانی اسلامی

ادبیات ایران و جهان

نگاه ویژه به آیین ها، مراسم سنتی و مفاخر بومی استان البرز

مقررات شرکت در جشنواره:

۱-ارسال سه نسخه طرح نمایشی مبسوط در ۱۰ سطر در یک صفحه A4 تایپ شده، یک قطعه عکس پرسنلی و رزومه کارگردان و گروه نمایشی همراه با پر کردن فرم جشنواره

۲-مدت زمان نمایش نبایستی بیش از ۳۰ دقیقه باشد.

۳-هر کارگردان فقط یک اثر می تواند به جشنواره ارایه دهد.

۴-آثار متقاضی نباید به اجرای عموم درآمده و یا در هیچ جشنواره ای اجرا شده باشد، بدیهی است ستاد جشنواره چنانچه در هر مرحله ای متوجه حضور این آثار در جشنواره های دیگر شود از پذیرش گروه معذور خواهد بود.

۵-تعیین زمان و مکان اجرای نمایش ها به عهده ستاد برگزاری و بر اساس امکانات موجود خواهد بود، شرکت کنندگان با ارسال اثر و تکمیل فرم متعهد به پذیرش مقررات جشنواره هستند. عدم رعایت این مقررات به ویزه تقویم زمانی جشنواره موجب حذف اثر خواهد شد.

۶-به برگزیدگان در بخش های طراحی محیطی (طراحی فضا)، پوستر و بروشور، طرح و ایده، کارگردانی، بازیگری زن و مرد جایزه اهدا خواهد شد.

۷-گروه های شرکت کننده بنا به تشخیص ستاد برگزاری و با توجه به بعد مسافت، تعداد عوامل اجرایی، سطح کیفی و تعداد اجراها کمک هزینه تا مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰ ریال تعلق خواهد گرفت.

۸-ستاد برگزاری هیچ تعهدی در خصوص تهیه وسایل، ابزار، دکور و … گروه ها نداشته و صرفا خدمات معمول آماده سازی و محل اجرای نمایش را ارایه خواهد نمود.

۹-ارسال کامل مدارک الزامی است و در صورت وجود نقض، تقاضای حضور در جشنواره ثبت نشده و مدارک ارسالی نیز مسترد نخواهد شد.

گاه شمار جشنواره:

دریافت طرح های نمایشی تا ۵ خرداد ۱۳۹۵ (غیر قابل تمدید)

اعلام نتایج ارزیابی آثار تا ۱۶ خرداد ۱۳۹۵

بازبینی نمایش ها ۲۰ و ۲۱ تیرماه ۱۳۹۵

برگزاری جشنواره ۲۷ تا ۲۹ مردادماه ۱۳۹۵

مراسم اختتامیه ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۵

حداکثر ۶ اثر پس از ارزیابی و بازبینی در جشنواره پذیرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است:

اثر برگزیده به جشنواره بین المللی فجر معرفی می شود.(فجر استانی )

هنرمندان و علاقه‌مندان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به نشانی دبیر خانه جشنواره واقع در نظرآباد، بلوار آیت الله خامنه ای، ابتدای بلوار سید جمال الدین، جنب بوستان کوثر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد مراجعه کنند یا با شماره‌های ۰۲۶۴۵۳۵۵۷۶۶ و ۰۲۶۴۵۳۴۸۱۸۲ تماس بگیرند./نگارانه

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.