رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۹ | کد خبر : 24583
 • اگر اعتمادی نیست…!!!

  به گزارش وعده صادق،  امروز حسن روحانی در جمع وزیر، مدیران و کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطالبی را عرضه کرده است که در ادامه عیناً می آید:”ما اینجا یک عده اپلکیشنی وجود دارد مال آقای ایکس مال کشور کجا،چرا باید اون شبکه اجتماعی این همه مورد رغبت مردم باشه بعد یک شبکه داخلی ما درست کنیم مردم  فرار کنن ازش؟ نه بخاطر اینکه سرعت کم و زیاده البته اونام موثره نه بخاطر کیفیت که کم و زیاده اونام موثره البته که. نکنه خدای ناکرده مردم به یک شبکه اجتماعی بیگانه اون رو امین بدونن و اعتماد کنن،]اما[ به یک شبکه اجتماعی داخلی خودمون به این اعتماد نکنن. نزاریم یه همچین اتفاقی بیفته.استثناء؛ گفتم اون موارد همه جای دنیا هست ولی استثناست به قول معروف نه مزیت فرع بر اصل. اصل اینه، اصل اینه که همه اعتماد داشته باشن بتونن زندگی روزمره خودشون رو داشته باشن حالا یه مورد استثناء بعد حکم دادگاه میخواد قاضی عادل میخواد دادگاه صالحه اونو چیزای دیگری هست تو همه جای دنیا هم یه مورد خاص پیش میاد اما باید اون اساس را توجه داشته باشیم.”

   

  اگرچه سخن دراین باره فراوان است اما بدون مقدمه باید از حسن روحانی چنین پرسید که شما دیگر چرا؟!

  بنده به عنوان یک کارشناس که برخلاف یکی از وزرای دولت روحانی تفاوت گیگابایت و گیگاهرتز را به خوبی میداند حقیقتاً از چنین اظهارنظرهایی آن هم توسط شخص ایشان بسیار متعجب شدم!!! که چگونه رئیس دولتی که صاحب امنیتی ترین کابینه در طول تاریخ ایران می باشد و قریب به سه سال است که هیچ گونه انتقادی را برنتافته و انواع تهدید، توهین، ارعاب و برچسب زنی به منتقدین تفکرات، تعلقات و اعمال خود و دولت مطبوعش را ژنرال گونه و گازانبری پاسخ داده است دیگر چرا نگران اعتماد و ترس مردم شده است؟!

  پر واضح است این سخنان برخلاف آنکه برای ایشان نتیجه خوبی به همراه آورد، از زاویه ای دیگر موید آنست که رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور خود بر جوی که به اسم حصار ویژه جهت برخورد با منتقدین ایجاد نموده است صحه می گذارد و این را عاملی بر بی اعتمادی مردم می داند.البته که با پیش فرض قرار دادن آنکه مردم می بینند که دولت روحانی با منتقدین انقلابی که تابع حاکمیت نیز هستند چنین برخوردی میکند، قطعاً جرات نمی کنند که به نرم افزارها و شبکه های اجتماعی مورد تائید این دولت نزدیک شوند چه رسد که فعالیت کنند!!!

  اینجا باید عرض نمایم که البته بنده به مانند ایشان فکر نمیکنم.چون خوب میدانم که ایشان با نیتی دیگر چنین مسایلی را مطرح کرده اند و موید سخن بنده استفاده روحانی از کلمه استثناء و ادامه صحبتشان می باشد.

  چه خوب بود که به ایشان که تا این حد نگرانند که می گویند: “نگذاریم یک چنین اتفاقی بیفتد” تفهیم نمود که شما قبل از اینکه روانشناس اجتماعی باشید، قسم خورده اید که امنیت ملی را پاس دارید و اگر نمی دانید بدانید که اسنادی دال بر همین استثناء بودن تلگرام صهیونیستی، اینستاگرام صهیونیستی، فیسبوک صهیونیستی، وایبر صهیونیستی، واتزاپ صهیونیستی و…وجود دارد که این به قول فرمایش رئیس دولت شبکه های اجتماعی بیگانه، متعلق به سرویس های جاسوسی-تروریستی دولت های صهیونیستی می باشد و شایان ذکر است که دستگاه های امنیتی کشور نیز بر آن تاکید داشته و دارند.حال اینکه ایشان چنین موضوع مهم و البته آشکاری را به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور و رئیس شورای عالی فضای مجازی نمی داند جای بسی شگفتی و تعجب دارد!!!

  نکته قابل تامل در این میان آنست که در شرایطی حسن روحانی می پذیرد که با استثنائات برخورد شود که دولت وی در مقابل احکام صریح قضائی درباره برخورد با این جنگ افزارهای اینترنتی-صهیونیستی بصورت تمام قد ایستاده و حتی با ترفندهایی از عمل به وظیفه حراست و حفاظت از امنیت ملی و امنیت عمومی کشور طفره و فرار میکند. می توان مثال واضح آن را در عدم حضور اعضای دولتی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی در سال گذشته دانست که بارها به همین علت جلسات به حدنصاب نرسیده و تشکیل نشد و در آخر نیز بعد از تشکیل جلسه ای وزارت ارتباطات موظف گردید تنها در طول یک ماه و فقط بشرط آوردن سرور تلگرام به داخل کشور، به این نجس افزار صهیونیستی اجازه ادامه فعالیت را بدهد که این امر نیز محقق نشد و همچنان این جنگ افزار اینترنتی-صهیونیستی و دیگر شبکه های ضداجتماعی و ضدتعاملی صهیونیستی با اطمینان بخشی دولت روحانی در عدم برخورد مقتضی با جاسوسکده های همیشه همراه، مشغول اخلال در امنیت ملی می باشند.

  باید در این بین سوال شفافی مطرح شود که آیا حسن روحانی قوه قضائیه و دستگاه های امنیتی کشور را عادل، صالح و مطلع نمی داند و همچنان بدنبال آنست که به هرطریقی و با رفتار و گفتار ظاهراً عوام پسندانه  برای خود بدنه اجتماعی بسازد؟!

  حسن روحانی باید بداند که اصل این است که شما مجری قانون باشید نه قانون گذار!!! گویا ایشان توجه ندارند که قسمت من یک حقوق دان هستم داستان به شخصیت حقیقی ایشان بر می گردد و ایشان در جایگاه حقوقی خود تنها باید به قانون ملزم بوده و نه اینکه برای قانون تعیین و تکلیف نماید.!!!

  به نظر می آید اگر برطبق گفته ایشان اعتمادی وجود ندارد ناشی از آنست که مردم نمی توانند رفتارهای دوگانه و عجیب دولت یازدهم را درک نمایند.از آنطرف سخن از تقویت شبکه های داخلی می کنند و از آنطرف وزیر ارشادشان به کاربران اینترنتی فیلترشکن معرفی می نماید.از آنطرف سخن از بالابردن کیفیت و کمیت خدمات اینترنتی و توسعه شبکه های اجتماعی داخلی می کنند و از آنطرف همه ی وزرا و دولتمردان و دولت زنان بصورت دسته جمعی در شبکه های ضداجتماعی وضدتعاملی صهیونیستی فعالند و دیگران را نیز به حضور در آن تشویق و فرا می خوانند.از یک طرف خود را حقوق دان و قانون مدار معرفی میکنند و از طرفی دیگر حتی در شبکه های ضداجتماعی قانوناً فیلتر شده حضور دارند!!!با این حساب اگر مردم مریخ و اورانوس نیز این رفتارهای سینوسی و چندگانه را ببینند قطعاً اعتماد نخواهند کرد!!!

  بنده احساس میکنم یا به ایشان بد مشاوره داده می شود یا اصلاً مشورت پذیر نیستند، زیرا آنچه باعث شده مردم به سمت تلگرام صهیونیستی بروند عدم اعتماد به نظام اسلامی(آنچه که در نیت شماست) نیست بلکه وجود امکانات گسترده و کیفیت خدمات این اپلکیشن جاسوسی است که باعث شده افراد به سمت آن رغبت داشته باشند و دلیل اثباتی سخن بنده تحقیقات گسترده دستگاه های ذی صلاح و همچنین خروج همگانی کاربران از وایبر صهیونیستی به علت کند بودن و عدم کنترل مدیران بر گروه ها و ورود به تلگرام صهیونیستی بوده و در حال حاضر نیز وجود کانال های مختلف که به منبع درآمدزایی نیز تبدیل گشته است یکی از علل رشد تصاعدی کاربران این نرم افزار ضدتعاملی صهیونیستی می باشد.(إن شاء الله که ایشان اطلاع دارند که در کانال بحث و تبادل نظر شکل نمی گیرد و تنها مونولوگ و آنهم توسط گردانندگان این کانال ها وجود دارد)

  لذا ما نیز معتقدیم که نباید بگذاریم به بیگانگان اعتمادی صورت بپذیرد. اما باید به عموم ملت حق داد زیرا که مردم رفتار مسئولین دولتی را رصد می کنند و می بینند که آنها نه تنها به بیگانگان بلکه به دشمنان خونی ایران و ایرانی و اسلام و مسلمین اعتماد کرده اند و از برجام تا تلگرام صهیونیستی گواه این ادعاست!!!

  بنده به صراحت عرض می نمایم دولت یازدهم اگر بدنبال اعتماد سازی است باید از رفتارهای چندگانه در فضای مجازی بشدت دوری نماید و سریعاً بر طبق قانون که بر انجام آن ملزم شده  و براساس وظایف خود در شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی فضای مجازی عمل و همانطور که بیان کرده اند بجای اصرار بر مسایل فرعی به مسئله اصلی کشور که امنیت ملی است پرداخته و سریعاً با اخلال گران امنیت ملی و امنیت عمومی کشور(جنگ افزارهای اینترنتی-صهیونیستی تلگرام، اینستاگرام، وایبر، واتزاپ و…) برخورد نموده تا شائبه این موضوع که دولت دست سرویس های جاسوسی – تروریستی دولت های صهیونیستی را در داخل کشور بازگذاشته است بیش از این تقویت نگردد.و همچنین با ایجاد هرچه سریعتر شبکه ملی اطلاعات(اینترنت سریع،ایمن،پاک،ارزان) و تقویت تولیدات داخلی در  عرصه فضای مجازی اعتمادی را که  در طی این مدت از بین برده اند هرچه سریعتر ترمیم و ایجاد نمایند.

  در پایان ذکر این نکته جا دارد که متاسفانه در همین نرم افزارها و شبکه های به ظاهر اجتماعی داخلی نیز بصورت آشکار جرائمی از قبیل توهین به مقدسات و ارزش ها،به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم های مستهجن و ضداخلاقی،تبلیغ و اشاعه فرق ضاله و انحرافی، تبلیغ گروهک های ضدانقلاب و گروهچه های تروریستی، تبلیغ علیه نظام اسلامی و… توسط عواملی کاملاً مشخص در جریان است و دستگاه های نظارتی دولت نیز بدون ذره ای عکس العمل از کنار چنین اقدامات ضدقانونی می گذرند.

  إن شاء الله که من بعد دولت خود را تابع قانون دانسته و بیش از این با امنیت ملی بازی و شوخی ننماید.

  والسلام…

  سید مقداد صادقی تحلیل گر ارشد فضای مجازی

  منبع:راه دانا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار