رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲ | کد خبر : 24689
 • سخنان جان کری بانک های اروپایی را قانع نکرد/ هیچ مشتری ایرانی پذیرفته نخواهد شد!

  به گزارش وعده صادق ،  جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه در دیداری با نمایندگان بانک‌های اروپایی در لندن اطمینان داد که آنها به خاطر تسهیل معاملات مشروع با ایران تنبیه نخواهند شد.

  کری در این نشست با حضور فیلیپ هاموند وزیر خارجه بریتانیا از “سوءتعبیر یا شایعات محض” درباره تحریم های آمریکا علیه ایران انتقاد کرد.

  به گزارش بی بی سی، نمایندگان بعضی از قدرتمندترین بانک های اروپا از جمله اچ‌اس‌بی‌سی، دویچه بنک، بارکلیز و بی‌ان‌پی پاریباس در این نشست حضور داشتند.

  کری پس از این دیدار به خبرنگاران گفت:‌ «می خواهیم روشن کنیم که بانک ها، همانطور که در توافق (برجام) روشن شده، حق انجام معاملات مشروع (با ایران) را دارند. تا زمانی که هوشیاری معمول را رعایت می کنند و می دانند طرف معامله‌شان کیست، براساس معیاری تعریف نشده و نامناسب برای پاسخگویی زیر فشار قرار نخواهند گرفت.»

  او گفت: «در بعضی موارد در برخی جاها نسبت به ریسک کردن یا آنچه فکر می کنند ریسک دارد بی میلی هست.»

  فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا، هم گفت که هدف پل زدن بر شکافی است که میان نیات سیاسی کشورهای طرف مذاکره ایران و “واقعیات جهان بانکی” وجود دارد.

  این در حالی است که به گزارش فارس، مقام‌های بانک‌های اروپایی بعد از دیدار روز پنجشنبه با جان کری می‌گویند اظهارات وی آنها را درباره از سرگیری مبادله با ایران متقاعد نکرده است.

  شبکه خبری سی‌ان‌ان می‌گوید اظهارات کری مشخصاً بانک “استاندارد چارترد” را متقاعد نکرده است. این بانک در بیانیه‌ای به این شبکه خبری گفت که هیچ مشتری ایرانی نخواهد پذیرفت و تراکنش‌های مالی مربوط به هیچ فردی در داخل این کشور را انجام نخواهد داد.

  “دویچه‌بانک” آلمان هم در بیانیه‌ای مشابه اعلام کرد: «این بانک کماکان به محدود کردن عمومی مبادلات مربوط به ایران ادامه می‌دهد.»

  بانک‌های دیگر حاضر در نشست با کری، اعم از “بارکلیز” انگلیس، “سوسیته ژنرال” فرانسه و “استاندر” انگلیس به درخواست سی‌ان‌ان برای مصاحبه پاسخ نداده‌اند./جام نیـوز

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار