• تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۵ | کد خبر : 24799
 • به گزارش وعده صادق ،غلامعلی حداد عادل در حاشیه مراسم گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی که عصر امروز در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: اگر بخواهم کلمه‌ای درباره فردوسی بگویم باید لقبی به او بدهم که ایرانیان در طول تاریخ به ایشان داده‌اند و آن «حکیم ابوالقاسم فردوسی» است.

  وی بابیان اینکه شاهنامه کتاب «حماسه و حکمت» است، افزود: شاهنامه دریایی است که زبان فارسی هزار سال از آن بهره گرفته و سفره گسترده‌ای است که فارسی‌زبانان هزار سال بر سر آن نشسته‌اند؛ فردوسی حق بزرگی به گردن زبان و ادب و ملیت و هویت فارسی دارد.

  این کارشناس ادبیات فارسی همچنین در خصوص شاهنامه‌پژوهی گفت: این موضوع نیازمند بحث کارشناسی است و دو گونه می‌توان عمل کرد؛ یک اینکه تخصص در شاهنامه‌پژوهی را از طریق پایان‌نامه و ۱۸ واحد دوره دکتری تأمین کنیم و دوم اینکه رشته شاهنامه‌پژوهی ایجاد کنیم.

  حداد عادل در ادامه بازار کار محدود را از جمله مشکلات رشته‌های فوق‌تخصصی دانست و افزود: در زمینه ایجاد رشته جدید شاهنامه پژوهی باید کار کارشناسی در وزارت علوم با نظر استادان انجام شود و اگر تصویب شود کارشناسی ارشد آن در دانشگاه تأسیس خواهد شد.

  وی همچنین بنیاد حکیم ابوالقاسم فردوسی را پشتوانه شاهنامه‌پژوهی و فردوسی‌شناسی توصیف کرد.

  نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر چرایی پیروزی اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه تهران گفت: بحث‌های سیاسی را برای محافل سیاسی بگذارید!

  منبع: فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار