رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰ | کد خبر : 25027
 • آملی‌لاریجانی:

  سعودی ها بزرگترین خیانت را به جهان اسلام کرده‌اند

  به گزارش وعده صادق آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در کنفرانس بین‌المللی «همصدا با اقصی» در راستای حمایت از انتفاضه سوم ملت فلسطین که صبح امروز برگزار شد،‌ اظهار کرد: مساله فلسطین علاوه بر اینکه معیار حقوق بشری است و علاوه بر اینکه معیاری برای میزان آگاهی‌های ملت‌هاست، معیاری هم برای خیانت دولت‌ها و سران ملت‌های اسلامی است، البته جمهوری اسلامی ایران در این آزمایش‌های بزرگ حمایت‌های لازم را از مردم مظلوم فلسطین به‌عمل آورده است.

  وی افزود: به نظرم همانند تعبیر مقام معظم رهبری، ‌این جنگ‌های نیابتی و جنگ صدام علیه ایران نتوانست مانع دفاع ایران از مردم فلسطین شود.

  رییس دستگاه قضا با طرح این سئوال که امروز تروریست‌های داعش را چه کسی تغذیه می‌کند؟ ادامه داد: سعودی‌ها به صورت آشکار و برخی از کشورهای منطقه از آنها حمایت می کنند و با این کار. همچنین آمریکایی ها و رسانه‌های اختاپوسی آنها مساله را بزرگ جلوه می‌دهند و به اسم حکومت اسلامی از یک حکومت فاسد نام می‌برند و ما هر روز شاهدیم که تروریست‌ها به اسم اسلام این کار را انجام می‌دهند.

  وی افزود: آنها بزرگترین جنایت علیه اسلام را انجام می‌دهند و متأسفانه سعودی‌ها و آمریکایی‌ها از آنها حمایت می‌کنند، اینها انسان نیستند.

  آملی لاریجانی یادآور شد: چطور است که معاملات نفتی را رصد می کنند و هرجا که کشور ما برای فروش نفت پا می‌گذارد نماینده آمریکا آنجا حضور دارد و مانع آن می‌شود، ولی نمی‌تواند مسیر فروش نفت و پول‌های کثیف داعش را پیدا کند؛ بنابراین این موضوع نشان می‌دهد که آنها دروغ می‌گویند و جنگ‌های فرقه‌ای که راه می‌اندازند باعث شده مساله فلسطین را به مسأله عرب تبدیل کنند. آنها جنگ شیعه و سنی راه می‌اندازند ولی همه می‌دانند که شیعه و سنی برادر هم بوده‌اند. متأسفانه برای اینکه قدرت ایران را تضعیف کنند جنگ شیعه و سنی را راه انداخته‌اند که ما باید در این زمینه به‌هوش باشیم. لزومی هم ندارد که برادرکشی راه بیاندازیم. ما امیدواریم که ملت‌ها در قبال این نیرنگ‌های تروریستی به‌هوش باشند.

  وی افزود: مساله فلسطین مسئله اول جهان است و امام (ره) پیش از انقلاب و در طول تشکیل انقلاب این مساله را به تمام دنیا اعلام کردند. همچنین رهبر معظم انقلاب هم که خلف صالح ایشان بودند در بیانات متعدد این موضوع رو مورد توجه قرار دادند.

  آملی لاریجانی تصریح کرد: همانطور که می‌دانید مساله فلسطین جنگ دو طرفه فلسطین و اسرائیل غاصب نیست بلکه موضوع جنگ میان جهان اسلام و همه جهان کفر است و نباید این موضوع را صرفا جنگ در یک منطقه کوچک دید.

  وی ادامه داد: مساله فلسطین را می‌توان از جنبه‌های متعددی مورد توجه قرار داد که سه معیار در جریان فلسطین مورد توجه است، اولین آن‌ بحث حقوق بشر است که از سال‌های قبل موضوع حقوق بشر خیلی مورد توجه بوده و در دنیا به آن اهمیت می‌دهند، اما امروز کشورهای غربی از این جریان تنها به عنوان یک ابزار برای وارد کردن فشار استفاده می‌کنند و حتی تحریم‌های زیادی را هم به واسطه همین جریان حقوق بشر به کشورهای زیادی وارد کرده‌اند که ایران هم شامل آن شده است.

  رئیس قوه قضائیه ادامه داد: اینکه کشورهای غربی‌ اجازه دارند تلقی خود را از حقوق بشر به همه دنیا تسری بدهند، یک موضوع اشتباه است و از نظر ما قابل پذیرش نیست؛ حقوق از عالم خلاء برای انسان‌ها نمی‌آید و باید برای تدوین حقوق بنیان‌های هستی و بشر را به‌درستی شناخت و به همین دلیل است که غربی‌ها نباید تلقی خود را از حقوق بشر به همه دنیا تحمیل کنند.

  وی افزود: امروز در صحنه عمل و در جریان وضعیتی که در فلسطین پدید آمد یک آزمایشگاه بزرگ برای بررسی ادعای حقوق بشری غربی‌ها به وجود آمد و مشخص شد که آن‌ها فقط ادعایی بیش نیستند و باید از غربی‌ها پرسید که برای حمایت حقوق بشری از مردم مظلوم فلسطین چه کرده‌اند؟ رژیم غاصب در غزه چه کرد؟ ادعاهای حقوق بشری امریکا سرتاسر جهان را پر کرده است و سالانه وزارت امور خارجه امریکا گزارش حقوق بشر برای همه کشورها می نویسد، ولی سئوال این است که برای فلسطین چه کرده اند؛ چرا که هنوز هم بخشی از ملت فلسطین در آوارگی فرهنگی بسر می‌برند. کاری که اسراییل غاصب در غزه انجام داد کاملا ضد بشری بود.

  آملی لاریجانی تصریح کرد: امروز فلسطین بهترین محل برای سنجش ادعای کذب غربی‌ها در خصوص حقوق بشر شده و مشخص است این‌ها جز ادعا چیز دیگری نیستند.

  وی یادآور شد: در ماده ۸ اساسنامه دیوان کیفری که مربوط به جنایات جنگی است بحث کشتار عمدی مردم مورد اشاره قرار گرفته و حال آنکه همین اتفاق در فلسطین رخ داد و خانه و کاشانه مردم به عمد خراب شد و مردم به قتل رسیدند؛ این موضوع در گزارش گلدستون هم مورد اشاره قرار گرفت، اما مشخص شد که قرار نیست غربی‌ها از خواب بیدار شوند. معلوم می شود که در دست اروپایی ها و امریکایی ها و کانادایی ها ابزاری هست برای سلطه و حمایت از اهداف ناصحیح حقوق بشری خودشان.

  وی یادآور شد: اساسنامه ای که در سال ۱۹۹۸ تصویب شد ۱۲۰ کشور آن را امضا کردند که ۷ کشور آن را امضا نکردند که دو مورد امریکا و اسراییل بودند. امروز حاکمان امریکا حزب الله را تروریست می‌خوانند حال آنکه حزب الله فقط جرمش دفاع از خودش و دفاع از اسلام است؛ مردم مسلمان حزب الله را از جان و دل دوست دارند و رهبر آن سیدحسن نصرالله مانند دری فروزان در جهان اسلام می درخشد.

  وی افزود: تروریست آمریکایی است که در روز روشن به بهانه سلاح کشتار جمعی به عراق لشکرکشی کرد و مردم را به خاک و خون کشاند؛ از هزاران کیلومتر آن طرف‌تر آمدید در این منطقه و به کشورها تجاوز می‌کنید. شما ایران را به بهانه حمایت از حزب الله تروریست می نامید، حال آنکه خودتان تروریست هستید و به دروغ کشورها را تروریست خطاب می‌کنید. امروز حنای شما رنگی ندارد و امریکایی ها رسواتر از آن هستند که بخواهند مردم را فریب دهند.

  وی ادامه داد: همه می‌دانند که این‌ها از حقوق بشر حرف می‌زنند تا به مقاصد شوم خود برسند. خط قرمز آمریکایی‌ها بحث حمایت از رژیم غاصب صهیونیست است و نمی‌گذارند کسی به این رژیم جعلی نزدیک شود.

  آملی‌لاریجانی ادامه داد: فلسطین را باید معیاری برای سنجش هوشیاری و آگاهی ملت‌ها بدانیم. اگر در همان زمانی که ملت فلسطین مورد تجاوز قرار گرفت سطح آگاهی در جوامع اسلامی بالا بود و در بی‌خبری سیر نمی‌کردند امروز فلسطین مسیر دیگری داشت، اما فقدان آگاهی و اطلاع باعث شد یک چنین غده سرطانی در میان ملت‌های اسلامی پدید آید و این جای پای سلطه جهانی است.

  رئیس قوه قضائیه افزود: جهان اسلام برای مقابله با این غده سرطانی باید یک گفتمان عمومی پیدا کند و ملت‌ها باید بیدار شوند که خوشبختانه این بیداری صورت گرفته است. هر وسیله و ابزاری که بتواند به این بیداری عمومی کمک کند مغتنم است.

  آملی لاریجانی ضمن تشکر از همه کسانی که برای اتحادیه انجمن‌ها و سازمانهای مردم نهاد تلاش کرده‌اند تا مساله فلسطین وسیله‌ای برای گفتمان عمومی شود گفت: هر چه بیشتر بتوان این سازمانهای مردم نهاد را به هم نزدیک کرد بسیار مغتنم است؛ چرا که می‌توانند مظلومیت همه ملت‌ها را به جهان برسانند.

  وی یاد آور شد: حضرت امام خمینی (ره) حتی سال‌ها پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مساله فلسطین را مطرح کرد و در پیامی که در سال ۱۳۵۱ در نجف اشرف دادند اعلام فرمودند که فلسطین اکنون در رأس مصیبت‌هاست. امام راحل در جایی دیگر از این پیام فرمودند که مردم باید بدانند مقصود دولت‌های بزرگ استعماری از ایجاد اسرائیل تنها اشغال فلسطین نیست، بلکه اگر فرصت داده شود تمام کشورهای عربی به سرنوشت فلسطین دچار خواهند شد. این پیش‌بینی امام (ره) برای سنجش جبهه مبارزه بود و این خط یعنی بحث فلسطین در جمهوری اسلامی هم دنبال می‌شود و هم امام (ره)‌ و هم رهبر معظم انقلاب اسلامی با حمایت‌های بی‌شائبه خود از ملت فلسطین، این مساله را دنبال کرده و می‌کنند.

  وی افزود:‌ در سال ۶۹ مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان قانون حمایت از انقلاب مردم فلسطین مطرح و تصویب کرد که گمان نمی‌کنم در کشورهای دیگر چنین باشد. این کار بسیار خوب است زیرا به حمایت‌های یک ملت صورت رسمی داده شده است.

  آملی لاریجانی تصریح کرد: کشورهایی در منطقه وجود دارند که قبلا در خفا و امروز آشکارا با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کرده‌اند و خیانت بزرگشان این است که مساله اول جهان اسلام را به چیز دیگری تبدیل می‌کنند. آنها مساله مقابله با جمهوری اسلامی ایران را مساله اول مطرح می‌کنند، در حالی که مساله بزرگ جهان اسلام مساله فلسطین است. اینکه ذهن جهان اسلام را از مقابله با صهیونیست‌ها منحرف کنیم نقشه دولت‌های استعماری است.

  رئیس دستگاه قضا افزود:‌ آمریکایی‌ها و اذنابشان با جنگ‌های نیابتی که در منطقه راه انداخته‌اند و سران سعودی و برخی کشورهای دیگر این کار را انجام می‌دهند قصد دارند مساله مبارزه با رژیم صهیونیستی را از مسئله اول بودن بیندازند و این بزرگترین خیانت آنها به جهان اسلام است.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار