رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵ | کد خبر : 25109
 • وزیر خزانه داری آمریکا : به نظر من، سیاست آمریکا بسیار روشن بوده است. ما تلاش کرده‌ایم که حداکثر فشار را بر ایران برای مدت‌های طولانی وارد کنیم.

  به گزارش وعده صادق ؛ وزیر خزانه داری آمریکا گفت: ما درخصوص رفع تحریم‌های ایران بسیار شفاف بوده‌ایم و شرکت‌ها خود باید درباره چگونگی تجارت با ایران تصمیم‌گیری کنند.

  جک لو، وزیر خزانه‌داری آمریکا در صبحانه کاری با جمعی از خبرنگاران که به میزبانی روزنامه کریستین ساینس مانیتور برگزار شد، در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چگونه آمریکا بدون فراهم کردن امکان تبادل دلار، اجازه سرمایه گذاری‌های بیشتر را در ایران می‌دهد، مدعی شد: به نظر من، سیاست آمریکا بسیار روشن بوده است. ما در دولت آمریکا تلاش کرده‌ایم که حداکثر فشار را بر ایران برای مدت‌های طولانی وارد کنیم که پای میز مذاکره بیاید و درباره حل و فصل موضوع هسته‌ای مذاکره کند تا بتوانیم ایران را وادار سازیم از ساخت سلاح هسته‌ای عقب بنشیند و تمام راه‌های دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای مسدود شود.

  لو تاکید کرد: ما به این هدف در مذاکرات دست یافتیم.

  وی ادامه داد: هدف به اجرا گذاشتن تحریم‌ها این است که به نتیجه‌ای برسید که در این مورد‌، یعنی توافق هسته‌ای چنین بود. آنگاه شما باید تحریم‌ها را بردارید وگرنه هیچ انگیزه‌ای برای به دست آمدن نتیجه سیاستگذاری که شما از طریق تحریم‌ها به دنبال آن هستید، وجود نخواهد داشت.

  وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین گفت: ما در این خصوص بسیار شفاف بوده‌ایم و من نیز بسیار شفاف گفته‌ام که تحریم‌های هسته‌ای در روز اجرای توافق برداشته شد، زیرا ایران (از تعهداتش) پیروی کرد و ما نیز پیروی کردیم. وقتی ما توافقی انجام می‌دهیم، به آن عمل می‌کنیم؛ این بسیار مهم است.

  وی افزود: ما به اطراف جهان رفته‌ایم تا این مسئله را روشن کنیم که چه تحریم‌هایی برداشته شده است و آن، چه چیزی را مجاز می‌کند. این وظیفه ما نیست که به شرکت‌ها بگوییم چه تصمیمات تجاری برای خود اتخاذ کنند اما این وظیفه ما است که اطمینان حاصل کنیم آنها دریابند احتمال خطرهای مربوط به تحریم‌ها چه هستند و چه نیستند.

  لو یادآور شد: روشن است که ایران همچنان هدف برخی تحریم ها به دلایل دیگر قرار دارد.

  این مقام آمریکایی در ادامه سخنانش گفت که شرکت‌ها باید تصمیمات خود را در این خصوص بگیرند که مایلند چه سطحی از احتمال مخاطرات را بپذیرند و حاضرند با چه کسانی تجارت کنند./ ایسنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار