رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۶ | کد خبر : 25257
 • رویترز: فروش بوئنیگ و ایرباس نصف شد

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از رویترز، شرکت هواپیما سازی بوئینگ آمریکا از زمان شروع تولید جدیدترین مدل هواپیمای خود، ۷۸۷ دریم‌لاینر، با بحران های زیادی همراه بوده است.

  تأخیر در تحویل سفارشات در کنار مشکل در باطری و نقص فنی در موتور این هواپیما باعث شده است که بوئینگ در تولید ۷۸۷ با مشکل روبرو باشد.

  در حال حاضر نیز بهترین هواپیمای تولیدی بوئینگ با چالش جدیدی روبرو شده است و آن کاهش فروش و سفارش برای این پروژه ۳۰ میلیارد دلاری است.

  به طور کلی فروش هواپیما در جهان به شدت کاهش یافته و دو شرکت ایرباس و بوئینگ از سال ۲۰۱۳ تا کنون افت ۵۱ درصدی فروش را تجربه کرده اند.

  یکی از نکات مهم این هواپیما، کاهش ۲۰ درصدی مصرف سوخت آن در پروازها نسبت به مدل های مشابه بوده که به آن این امکان را می دهد که برد پروازی بیشتری داشته باشد.

  بدنه این هواپیما نیز از کامپوزیت بوده و با شیشه های بزرگ تر، صدا و وزن کمتر شرایط بهتری را برای مسافران بوجود می آورد.

  آنچه این هواپیما را از گردونه سفارشات دور کرده است پایین بودن قیمت نفت و کمرنگ شدن گزینه مصرف سوخت کمتر در میان شرکت های هوایی است.

  در کنار عامل بالا، هواپیما ایرباس ۳۳۰ نیز توانسته است با قیمتی پایین‌تر جای ۷۸۷ در بازار را تا حدودی پر کند.

  در حال حاضر به دلیل پایین بودن هزینه سوخت، شرکت های هوایی دوباره به سوی هواپیماهای قدیمی و پر مصرف جذب شده و همین امر جذابیت بازار هواپیماهای کم مصرف را کمرنگ کرده است.

   ارزش سهام بخش هواپیماسازی بوئینگ به دلیل کاهش قابل توجه فروش این شرکت از ابتدای سال جاری میلادی  ۸ درصد کاهش یافته و در روز جمعه با ۱٫۷ درصد کاهش مواجه شد.

  بوئینگ برای رسیدن به هدف‌گذاری خود باید ۱۲۰ فروند از این هواپیما طی سال جاری عرضه کند تا بتواند معادل ظرفیت تولید خود از مدل ۷۸۷ فروخته باشد اما تا کنون و با در نظر گرفتن سفارش اخیر یک شرکت چینی هم اکنون تنها ۱۲ فروند ۷۸۷ دریم ‌لاینر طی امسال فروخته شده است.

  مدیر یک شرکت لیزینگ اعلام کرده است که احتمالا ما شاهد سفارش ۷۸۷ خواهیم بود اما اینکه این مسئله امسال اتفاق بیفتد از شانس بسیار کمی برخوردار است چرا در حال حاضر گزینه های زیادی برای تقاضای هواپیماهای پهن پیکر در جهان وجود دارد./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار