• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۳ | کد خبر : 25326
 • به گزارش وعده صادق ،سانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند که سازمان امنیت داخلی این رژیم با اقامت حتی یک شب برای یک خلبان هواپیمای مسافربری ترکیه که گذرنامه ایرانی داشته، موافقت نکرده و او را سریعاً اخراج کرده است.

  ماکو، تارنمای خبری شبکه دوم تلویزیون اسرائیل، نوشته است، شین بت، سازمان امنیت داخلی اسرائیل، درخواست ترکیه را نیز برای ورود این خلبان به سرزمین های اشغالی تا بازگشت هواپیمای مسافربری به سوی استانبول رد کرد و او را با اولین هواپیما از فرودگاه بیرون کرد.

  به گزارش رادیو فردا، خلبان که نامش برده نشده است، تا اخراج در فرودگاه تل آویو تحت نظر بوده است.

  به نوشته ماکو، این برخورد زمانی آغاز شد که هواپیمای ترکیش ایرلاینز در یکی از پروازهای روزانه خود از استانبول به تل آویو به زمین نشست و خلبان هواپیما که همراه با تیم خدمه پروازی وارد فرودگاه شد، گذرنامه ایرانی به مامورین نشان داد.

  بر اساس این گزارش، هواپیمای ترکیش ایرلاینز جمعه شب ۲۴ اردیبهشت در فرودگاه بن گوریون به زمین نشسته بود.

  در گزارش ماکو از این خلبان به عنوان یک شهروند ترکیه نام برده شده است. اما این احتمال قوی مطرح است که او از خلبان‌های ایرانی باشد که در سال‌های گذشته در شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز استخدام شدند و ترکیه نیز به آن‌ها اجازه اقامت در آن کشور داد.

  سایت ماکو یادآور شده که شرکت عظیم هوایی ترکیش ایرلاینز یکسال و نیم پیش اعلام کرد با کمبود خلبانان خبره روبروست و دویست خلبان ایرانی را به استخدام خود درآورد.

  ماکو رخداد جمعه شب در فرودگاه بن گوریون را یک برخورد بی‌سابقه نامیده و افزوده است، دخالت ترکیه نیز یک درخواست کم سابقه برای دادن اجازه ورود به این خلبان تنها برای یک شب تا بازگشت هواپیما به سوی استانبول بود.

  بر اساس این گزارش، نگرانی سازمان شین بت اسرائیل از ایجاد سابقه برای موارد مشابه احتمالی در آینده بود.

  به نوشته ماکو، در پی رایزنی‌های نیمه شب از سوی مسئولان شین بت، به شرکت ترکیش ایرلاینز گفته شد که خودشان سریعاً باید خلبان را به ترکیه برگردانند و چنین شد.

  ماکو افزوده است ترکیش ایرلاینز به اسرائیل توضیح داده است که استفاده از خلبانی که گذرنامه ایرانی داشته در پرواز هواپیمای مسافربری از ترکیه به سرزمین های اشغالی، اشتباه بوده است.

  بر اساس این خبر، ترکیش ایرلاینز به اسرائیل خبر داده است که این امر تکرار نخواهد شد و دیگر از خلبان‌های ایرانی این شرکت برای پروازهای مسافربری از ترکیه به سرزمین های اشغالی استفاده نمی‌شود.

  ترکیه با وجود تنش شش سال اخیر در مناسبات خود با اسرائیل که از ماجرای حمله نظامیان اسرائیلی به کشتی ترکیه‌ای ماوی مرمره با سرنشینان حامی فلسطینی آن آغاز شد، پروازهای عادی مسافربری از استانبول به سرزمین های اشغالی و بالعکس را ادامه داده اما اسرائیل پرواز “اِلعال” به ترکیه را در این سال‌ها متوقف کرده است.

  اسرائیل می‌گوید برای امنیت خود بالا‌ترین تدابیر را در نظر می‌گیرد و هر امری را بویژه اگر مربوط به امور هوایی باشد، با حساسیت فوق العاده تلقی می‌کند./جام نیوز

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد