• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۵۶ | کد خبر : 25377
 • به گزارش وعده صادق ،اصغر همت مدیرعامل جدید خانه تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: هیات مدیره جدید خانه تئا‌تر رویکرد تازه‌ای دارد که من هم در راستای آن رویکرد حرکت خواهم کرد.

  همت با بیان اینکه تئا‌تر همیشه مورد بی‌مهری دولت قرار گرفته، گفت: ما توقع داریم این بی‌مهری را تمام کنند و روی خوشی به این هنر نشان دهند.

  این بازیگر تئا‌تر و تلویزیون با تشریح رویکرد هیات مدیره جدید خانه تئا‌تر، گفت: ما تصمیم گرفته‌ایم خواسته‌های بر حق خودمان را از مسئولان طلب کنیم و امیدوارم با تعامل مسئولان که ما خودمان را دوست آن‌ها می‌دانیم کاری کنیم که آن‌ها نگاه جدی‌تری به تئا‌تر داشته باشند.

  همت با اظهار امیدواری نسبت به اینکه در آینده خانه تئا‌تر بتواند موفق‌تر از گذشته عمل کند، گفت: ما در گذشته خواسته‌هایی داشتیم که به اندازه کافی روی آن‌ها پافشاری نکردیم.

  او ادامه داد: آنچه که اعضای خانه تئا‌تر انتظار داشتند را محکمتر از گذشته پیگیری خواهیم کرد. قبلاً منتظر می‌ماندیم تا حقمان را بدهند اما حالا معتقدیم حق گرفتنی است، نه دادنی و امروز می‌خواهیم آن را در فضایی تعاملی و تفاهمی پس بگیریم.

  او با اشاره به نیاز به همدلی بین اعضای تئا‌تر، گفت: اعضای خانه تئا‌تر همچون بسیاری از خانه‌های دیگر امنیت ندارند؛ این امنیت باید اتفاق بیفتد تا این همه جوانی که به سوی این هنر آمده‌اند ناامید نشوند.

  مدیرعامل خانه تئا‌تر خاطرنشان کرد: در درجه اول می‌خواهیم این حرفه را ثابت کنند و به رسمیت بشناسند؛ امروز هیچ تعریفی از بازیگری، کارگردانی و دیگر حرفه‌های مرتبط در هنر تئا‌تر وجود ندارد. مشکل ما با مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که تعریفی از شغل ما ندارند.

  همت یادآور شد: مدتی پیش، بعد از چند سال دوندگی و پیگیری مفتخر شده‌ایم به عنوان کارگر روزمزد حق ۵۰-۶۰ نفر از فعالان این حرفه را بگیریم در حالی که امروز فعالان این هنر بیش از ۵-۶ هزار نفر شده‌اند؛ افرادی که دل‌مشغولی تئا‌تر دارند اما تأمین نمی‌شوند.

  او با تاکید بر اینکه تئا‌تر باید تأمین باشد و دولت باید در این زمینه هزینه کند، گفت: ما انتظار داریم دولت حتی تئا‌تر را در درجه اول دل‌مشغولی‌هایش قرار دهد، چون تئا‌تر هنر انسان‌ساز است و هدفی جز این ندارد.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار