رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۸ | کد خبر : 25452
 • اشرف غنی برای چابهار می آید

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از رادیو  «کلید»، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان اعلام کرد: «محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان، با هدف امضای توافقنامه بندر چابهار به زودی به ایران سفر می کند.

  عبدالله عبدالله، رییس اجراییه دولت وحدت ملی، که در حال حاضر در یک سفر رسمی در چین به سر می برد، با بیان این مطلب گفت: افغانستان توجه زیادی به توسعه زیر بناها و همگرایی منطقه‌ ای دارد و محمد اشرف غنی به زودی در سفر به ایران، تفاهمنامه بندر چابهار را امضا خواهد کرد.

  این در حالیست که عبدالله عبدالله، حدود چهار ماه پیش در جریان سفر اش به ایران، از این بندر نیز دیدار کرده بود. نخستین موافقت‌نامه توسعه بندر چابهار میان ایران، هند و افغانستان در سال ۲۰۰۳ میلادی به امضا رسید.

  با این حال، کارشناسان آگاه بر این باورند در صورتی که این بندر به بهره برداری برسد، افغانستان از آن برای صادرات و واردات کالاهای خود استفاده خواهد کرد که در این صورت از اتکای افغانستان به بنادر پاکستان نیز کاسته خواهد شد.

  لازم به ذکر است رسانه ها اعلام کرده اند «نارندرا مودی» نخست وزیر هند نیز برای امضای توافقنامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان در سوم خرداد ماه به تهران سفر می کند./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار