رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۰ | کد خبر : 25490
 • کاسبی نتانیاهو از «هولوکاست» با چاشنی «ایران‌هراسی» برای ساکنان قدس اشغالی

  به گزارش وعده صادق ،  وب سایت تحلیلی “المانیتور” (Almonitor) در مقاله ای با عنوان «۴۵ هزار بازمانده هولوکاست در اسرائیل زیر خط فقر هستند» به قلم یک نویسنده اسرائیلی ابعاد جدیدی از کاسبی سران رژیم صهیونیستی با نام هولوکاست را فاش کرد.

  در ابتدای مقاله المانیتور می خوانید: «هر سال، هنگامی که آژیرها در سراسر اسرائیل به مناسبت روز ملی یادآوری هولوکاست به صدا در می‌آیند، من به عمویم، عمه‌ام و فرزندان‌شان فکر می‌کنم که هرگز ندیدم‌شان. من به پدر همسرم فکر می‌کنم که از یک اردوگاه کار اجباری در مجارستان جان به در برد و مادر همسرم که در خفا زندگی می‌کرد.»

  نویسنده این مقاله با انتقاد از سیاست های نتانیاهو در به ابتذال کشاندن داستان مبهم هولوکاست، می افزاید: «در سال‌های اخیر، یک سیاستمدار عبوس از این ساعات خاص بهره گرفته است تا توجه مردم را به اوهام خود جلب کند. امسال نیز در عصر چهارم مه، فروشندهٔ ترس عمومی، بنیامین نتانیاهو، سنت پیشین خود را در راه به ابتذال کشاندن هولوکاست پیش گرفت.»

   

  در مقاله المانیتور تاکید شده که «یک بار دیگر او [نتانیاهو] سخنرانی خود را در مراسم رسمی یادبود، به مقایسهٔ عوام‌فریبانه بین ایران و نازی‌ها اختصاص داد، همین‌طور بر درماندگی یهودیت در اروپا پرداخت و علیه فشار بر اشغالگری اسرائیل سخن گفت. او بار دیگر تشکیلات بزرگ صهیونیزم را عملیاتی تلافی‌جویانه علیه تشکیلات مرگ نازی‌ها معرفی کرد.»

  نویسنده این مقاله با انتقاد از کاسبی نتانیاهو از افسانه هولوکاست، یادآور می شود که «نتانیاهو در مراسم سال گذشته، زمانی که برای شرکت‌کنندگان تعریف می‌کرد که چگونه یک بازمانده هولوکاست به او التماس کرده تا جلو یک هولوکاست دیگر را بگیرد، با تجلیل از خود دو بار گفت: “این دقیقاً وظیفه‌ای است که برای خودم قائلم. این دقیقاً وظیفه‌ای است که برای خودم قائلم”.»

   

  این مقاله در این باره می افزاید: «نتانیاهو در مراسم سالانه ید وشم در سال ۲۰۱۳ دست‌کم چهار بار نام ایران را آورد تا ما بدانیم که “در هر نسلی باید خود را جای بازماندگان هولوکاست بگذاریم”.»

   

  وی با اشاره به طرح نتانیاهو برای ایجاد ترس در ساکنان صهیونیستِ سرزمین های اشغالی از هولوکاست دیگر، می نویسد: «بنابراین، مردمی که در سایهٔ تهدید دائمی یک هولوکاست دیگر به سر می‌برد، به وضوح نیاز به یک رهبر قوی دارد، رهبری که زمین به اعراب ندهد، رهبری که حتی حاضر باشد با رئیس جمهوری آمریکا سرشاخ شود تا از “نابودی اسرائیل به دست ایران” جلوگیری کند.»

   

   

  نویسنده المانیتور یادآور می شود که طی سال‌های اخیر، یک سنت جدید به روز یادبود هولوکاست افزوده شد: رسانه‌ها، یخچال‌های خالی بازماندگان پیر هولوکاست را نشان می‌دهند و سیاستمداران قول می‌دهند که بازماندگان «دیگر هرگز» فقیر نخواهند ماند.

   

  وی می افزاید: «با این حال، ۴۵ هزار تن از حدود ۱۸۹ هزار بازماندهٔ هولوکاست زیر خط فقط به سر می‌برند.»

  به گفته المانیتور، این وب سایت تحلیل خبری، پی‌گیری کرده تا ببیند که «آیا شرایط بازماندگان در سال‌های گذشته بهتر شده یا روز یادبود تنها ابزاری برای وعده‌های توخالی و اشاعهٔ هراس در میان مردم است»!؟

  از این رو المانیتور با “کولت آویتال”، عضو پیشین حزب کارگر و رئیس مرکز سازمان نجات‌یافتگان هولوکاست (که اکنون ۵۵ سازمان زیرشاخه را برای بهبود وضع رفاهی بازماندگان و حفظ یاد هولوکاست مدیریت می‌کند) در رژیم صهیونیستی گفتگو کرده است.

   

  آویتال برای روشن‌کردن دیدگاه مقام‌های منتخب نسبت به این مسئله، خاطره‌ای از یک جلسه میان لابی بازماندگان هولوکاست و نتانیاهو را -در زمانی که او وزیر دارایی بود- شرح داد: «پاسخ او به درخواست ما برای کمک بیشتر به بازماندگان این بود که ‘شما چه می‌خواهید؟ ما به قدر کافی برای بازماندگان هولوکاست کار انجام داده‌ایم’». آویتال گفت که وزارت دارایی سالخوردگان را «به‌راستی آزار داد» و آن‌قدر درخواست‌های آنان را کشاند تا وقت مرگ‌شان فرا رسد.

   

  آویتال افزود: «تغییراتی پس از یک تظاهرات که او در سال ۲۰۰۷ و یک روز بعد از روز یادبود هولوکاست ترتیب داد، دیده شد. ما با نخست وزیر وقت، ایهود اولمرت دیدار کردیم. او متعهد شد که بازماندگان دیگر تنها در روز یادبود و فقط برای خوراک سخنرانی‌ها مورد توجه نخواهند بود. و در واقع، او تشکیلاتی را برای بازماندگان هولوکاست راه انداخت و دیدگاه‌ها بهبود یافتند».

   

  با این حال، آویتال اشاره می‌کند که «۴۵ هزار بازماندهٔ هولوکاست زیر خط فقر به سر می‌برند. هزاران اسرائیلی کهن‌سال نمی‌توانند از حمایت دولتی استفاده کنند زیرا تعریف قانونیِ بازمانده، شامل حال‌شان نمی‌شود.»

  وی به المانیتور گفت: «این زمان مناسبی برای مردم بود تا دریابند که این نفوس فقیر نمی‌توانند بیشتر صبر کنند. البته که اسرائیلی‌های سالخوردهٔ دیگری هم هستند که از فقر رنج می‌برند اما بازماندگان کهن‌سال هولوکاست باید در کنار مشکلات مربوط به سنین پیری، با ضربه‌های ناشی از هولوکاست نیز دست و پنجه نرم کنند… نمی‌شود از آن‌ها تنها در روز یادبود هولوکاست یاد کرد و برای آنان سبدهای غذا در شب عید پسح فرستاد».
  آویتال در گفتگو با المانیتور فاش ستخت که «آلمان مبلغ کلانی -معادل ۷۰ میلیارد یورو- در طول سالیان، به اسرائیل و قربانیان هولوکاست پرداخت کرده که از مبلغ تعهداتش بیشتر بوده است. اما سازمان‌های حمایت از بازماندگان را مجبور کرده‌اند تا از آن‌ها مبلغ بیشتری بخواهند.»

  آویتال در این گفتگو یاد ‌آور می شود که «چندین بار به برلین فرستاده شد تا از آلمانی‌ها پول بیشتری برای وزرای دارایی اسرائیل بخواهد که می‌گفتند: “ما نباید ملامت شویم. بگذارید آلمانی‌ها پول بدهند”.

  طبق گفتهٔ آویتال، «آلمان اخیراً به طور قابل توجهی بودجهٔ مکملی را افزایش داده تا برای مراقبت از بازماندگانی که قادر به تحرک نیستند، اختصاص داده شود اما این روزها خود آلمانی‌ها برای تأمین نیازهای‌شان در رویارویی با موج پناهندگان به اروپا مشکل دارند.»

  به گفتهٔ آویتال: «به نظرم می‌رسد که آن‌ها کم‌کم از دست ما [رژیم صهیونیستی] خسته می‌شوند».

  در پایان “آکیوا الدار” نویسنده مقاله تاکید می کند که «روز یادبود هولوکاست برای این ایجاد نشده که در این موقعیت از آلمان اعانه بخواهیم، همچنین برای این نیست که اسرائیلی‌ها را از یک هولوکاست جدید بترسانیم یا برای عوام از افسانه‌های قهرمانی سربازان اسرائیلی و مأموران موساد و شین‌بت تعریف کنیم و هر کس که این چنین عمل کند، چنین روزی را به ابتذال کشانده است.»/جام نیـوز

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار