• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۲ | کد خبر : 25576
 • به گزارش وعده صادق ؛ محسن رضایی اصل کارشناس فضای مجازی در پاسخ به این سوال که فرزندان در چه سنی می توانند از فضای مجازی استفاده کنند اظهار داشت: در اتحادیه اروپا در سال گذشته مصوبه ای تصویب شد که نوجوانان زیر ۱۶ سال در صورت استفاده از شبکه های اجتماعی باید رضایت نامه پدر و مادرشان را داشته باشند و این نوجوانان در صورتیکه بخواهند نرم افزاری دانلود کنند یا در مرورگرها مطلبی را جستجو نمایند حتما باید اجازه والدین را داشته باشند.

  وی افزود: در کشورهای اروپایی و غربی در صورتیکه خانواده ای بخواهد از اینترنت استفاده کند،مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت سوال می کنند برای چه نوع مصرفی می خواهند و برای فرزندان آنها نیز اینترنت مخصوص به آن ها ارائه می شود.

  این کارشناس فضای مجازی به یک نکته ضروری و مهم در خصوص والدین اشاره کرد و افزود: والدین در ابتدا باید نسبت به ابعاد فضای مجازی، کاربا سیستم ها و گوشی های هوشمند آگاهی کامل داشته باشند و بدانند چطور باید با رسانه های جدید که همچنان در حال تحول هستند کار کنند.

  وی با تاکید بر اینکه خانواده های ایرانی باید این فضا و تحولات آن را یک تهدید بدانند خاطر نشان کرد: والدین پس از یک آگاهی نسبی با اصول استفاده صحیح از این ابزار می توانند حدود و طریقه استفاده از فضای مجازی را ترسیم نمایند چراکه آگاهی ابتدایی خانواده یکی از اولویت های اصلی استفاده از این فضا می باشد.

  رضایی اصل ادامه داد: از حدود ۴ سالگی تا شروع مدرسه کودکان میل به بازی، یادگیری از فضای مجازی، استفاده از رایانه و آشنا شدن با موبایل را دارند و این میل و ولع کودکان روز به روز در حال افزایش است.

  وی تصریح کرد: در همین سنین کودکی باید اصول استفاده از موبایل و یارانه برای بچه ها مقدمه چینی شود و این در حالیست که بعد از ورود فرزند به مدرسه مقدماتی که در سن کودکی فراهم شده است باعث می شود قوانین مشخصی برای استفاده از این فضا وضع شود و نظارت کامل صورت گیرد.

  این کارشناس فضای مجازی خطاب به والدین  گفت: در صورتیکه تمایل به تهیه موبایل برای کودکان هستید توصیه می شود از گوشی های غیر هوشمند(ساده)استفاده شود، چراکه هدف استفاده کودکان از موبایل صرفاً  جهت شناسایی موقعیت کودک و برقراری ارتباط می باشد و نیازی به استفاده گوشی هوشمند نیست./دانا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار