• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۶ | کد خبر : 25579

 • به گزارش وعده صادق حسین توکلی، مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال ۹۵ که از روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز شده و در پایان روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۵ به پایان می‌رسد.

  توکلی ادامه داد: تا ساعت ۸ صبح امروز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه تعداد ۸۲ هزار و ۲۸۵ داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کردند.

  وی ادامه داد: به تمام داوطلبانی که تاکنون برای ثبت‌نام اقدام نکرده‌اند اکیدا توصیه می‌شود در فرصت باقیمانده به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مربوط و اطلاعیه‌های منتشر شده این سازمان‌ در صورت واجد شرایط بودن نسبت به تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام حداکثر تا پایان فردا چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۵ اقدام کنند.

  توکلی تاکید کرد: براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام پذیرش دانشجو برای ۴۲ کد رشته امتحانی صورت می‌گیرد و پذیرش دانشجو در ۱۱ کد رشته امتحانی از ۴۲ کد رشته امتحانی از طریق برگزاری آزمون و بر اساس نمره کل اکتسابی داوطلبان هر یک از رشته‌های مذکور صورت می‌گیرد.

  وی تصریح کرد: همچنین پذیرش دانشجو برای ۳۱ کد رشته امتحانی دیگر از ۴۲ رشته امتحانی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی یا معدل کل دیپلم انجام می‌شود. همچنین اطلاعات ۴۲ کد رشته امتحانی در جدول شماره یک مندرج در صفحات ۱۱ و ۱۲ دفترچه راهنما مشخص شده است.

  وی افزود: بر اساس برنامه زمانی اعلام‌شده آزمون ورودی دوره‌های کاردانی نظام جدید ۱۱ کد رشته امتحانی جدید که پذیرش آنها بر اساس نمره کل آزمون صورت می‌گیرد، صبح جمعه ۲۲ مرداد ۹۵ در حوزه‌های امتحانی مربوط انجام می‌شود.

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی جمعاً ۲۷۹ هزار و ۴۱۱ نفر است که از این تعداد ۱۷۷ هزار و ۳۸۲ ظرفیت مربوط به کد رشته محل‌های ۱۱ رشته امتحانی با آزمون و ۱۰۲ هزار و ۲۹ ظرفیت مربوط کد رشته محل‌های ۳۱ رشته امتحانی بدون آزمون یا رشته امتحانی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی یا مدل کل دیپلم صورت می‌گیرد، است./ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار