فروش ۱۰ میلیارد دلاری فیلم های مارول

0 0

از سال ۲۰۰۸ که رسما مجموعه فیلم های ابرقهرمانی مارول کار خودشان را آغاز کرده اند تا امروز این آثار مجموعا بیش از ۰ میلیارد دلار فروخته اند.

به گزارش وعده صادق ،با فروش خوب فیلم جدید کمپانی های مارول و دیزنی، «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، فروش مجموعه فیلم های ابرقهرمانی این دو کمپانی از سال ۲۰۰۸ تا کنون از مرز ۱۰ میلیارد دلار گذشت. در هشت سالی که گذشته مارول ۱۳ فیلم سینمایی ابرقهرمانی منتشر کرده است که با قسمت اول «مرد آهنی» آغاز شد. پر فروش ترین فیلم این مجموعه، قسمت نخست «انتقام جویان» بود که در سال ۲۰۱۲ چیزی حدود ۱٫۵ میلیارد دلار فروش داشت. جالب است بدانید میانگین فروش این ۱۳ فیلم تا امروز عدد عجیب ۷۶۹ میلیون دلار را نشان می دهد. نکته جالب توجه و مهم در این بین این است که این ۱۰ میلیارد دلار فقط پول بلیط سینما بوده و در این آمار اصلا حق پخش های تلویزیونی، شبکه نمایش خانگی، فروش محصولات و اساباب بازی های این فیلم ها و… در نظر گرفته نشده است.
مارول امسال هم دو فیلم ابرقهرمانی دارد. یکی همین «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» بود که فروش خوبش باعث شد کمپانی مارول از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کند و دومی فیلم «دکتر استرنج» است که با بازی بندیکت کامبربچ، تیلدا سویینتون و… ساخته شده و قرار است روز ۴ نوامبر روی پرده سینماها برود. گفتنی است رقیب کمپانی مارول، یعنی دی سی از سال ۲۰۱۳ با «مرد آهنی» دنیای سینماییش را آغاز کرده و تا امروز با احتساب «بتمن در برابر سوپرمن: سپیده دم عدالت» فقط دو فیلم ابرقهرمانی را روی پرده سینماها فرستاده. آنها هم امسال فیلم «جوخه انتحار» را در بخش دوم اکران تابستان روی پرده خواهند فرستاد./تسنیم

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.