• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۴ | کد خبر : 25813
 • به گزارش وعده صادق ، منطقه گلستان، محمد رضا رستمی، در هفتاد و هفتمین گردهمایی معاونین و روسای مراکز فرهنگی جهاد دانشگاهی سراسر کشور که صبح امروز در سالن رشد دانشگاه گلستان برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌های متنوعی، ازجمله اشتغال، ارتباط جوانان با اعضای هیئت دولت و… را در سراسر کشور تدوین کردیم.

  وی گفت: جمهوری اسلامی ایران برپایه شعار محوری کار خود را شروع کرده است تا بتواند جمهوریت واسلامیت را در کنار هم داشته باشد. صاحبان اصلی این کشور مردم هستند و باید در سرنوشت خود موفق باشند . مردم باید کار خود را شروع کنند و تمام تلاش خود رابرای تقویت این رویکردها به کار گیرند.

  معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص مشارکت جوانان اعلام کرد: ما در دولت یازدهم تلاش کردیم تا یک آسیب شناسی جدی نسبت به سال گذشته داشته باشیم و سطح مشارکت جوانان را تغییر دهیم که این مهم ترین سیاست برای جوانان است. هدف از این کار دنبال کردن این سیاست در دوسطح نهادمند و عمومی بود . همچنین برای تحقق این هدف باید شرایط جامعه تغییر کند و امکان مشارکت فعال جوانان فراهم شود.

  وی تاکید کرد: ما ضرورت مشارکت را باید در اعتماد دنبال کنیم و زمانی که اعتماد در جامعه و مشارکت را در جوانان ایجاد کردیم می توانیم از همکاری آنها بهره مند شویم.

  رستمی بیان کرد: ما در مطالعه ای که درباره‌ ورزش جوانان داشتیم، در پایان سال ۹۲ احساس ناکامی در جوانان۲٫۵ برابر بیشتر از میزان ناکامی تجربه شده در آنها است. یعنی سیاه دیدن همه چیز۲٫۵ برابر بیشتر از چیزی است که تجربه شده است.

  وی ادامه داد: ریشه های برخی از موضوعاتی که ما به عنوان آسیب می شناسیم در زندگی انسانها نهفته است و باید سطح نشاط وشادکامی جوانان را افزایش دهیم. همچنین اشتغال پذیری در جامعه دچار شکست شده و سطح مشارکت در حوزه های مختلف توسط جوانان رو به افول گذاشته شده است. لذا نیازمند یک کار جدی هستیم که این کار در حوزه کوچکی چون معاونت فرهنگی قابل اجرا نمی باشد، بلکه تبیین این فضا نیازمند سیاست‌های خاصی است.

  معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: رویکرد اصلی که دولت در حوزه‌ جوانان و سیاست ها و برنامه‌های موجود دارد، مربوط به توسعه سمن ها و مشارکت نهاد مند است . همچنین باید توسعه کیفی را در مراحل گذراندن دوره توانمند سازی سمن ها، آموزش های دانشی و مهارتی به صورت حضوری ومجازی، داوری شدن توانمند سازی شدن سمن ها و تشکیل نهاد ملی برای جوانان انجام دهیم.

  وی اضافه کرد: تا جایی که امکان پذیراست، باید کارها به بخش خصوصی واگذار شود و بهترین کار این است که دولت دخالتی نداشته باشد. ما باید تلاش کنیم تا ورود به بخش خصوصی را به حداکثر برسانیم و دولت کنار رود تا ارتباط مردم با مردم فراهم شود و ما نیز باید این حوزه را در بخش جوانان تقویت کنیم، چرا که بخش خصوصی حمایت دولت را برای کسب امنیت و اعتماد نیازمند است.

  وی تشریح کرد: تلاش ما مشارکت حداکثری بخش خصوصی درحوزه‌ جوانان از طریق ایجاد کمپ های گردشگری ، تشکیل سمن ها و ورود جوانان به آنها و ایجاد شرایط فرهنگی واجتماعی و اقتصادی برای جوانان است . همچنین در حوزه کسب وکار امکاناتی که جوانان از هر لحاظ آن را دارا می باشند از طریق بخش خصوصی فراهم می شود.

  وی اعلام کرد: کاری را که در سال گذشته شروع کردیم و اگر حمایت شود ادامه می دهیم، راه اندازی سواد رسانه ای و برگزاری کارگاه های کاربردی و موثر می باشد که به ۸۰۰۰ نفر آموزش می دهند و از بین آنها افراد توانمند را برای ادامه این موضوع انتخاب می کنند.سواد رسانه ای به دنبال این است که سواد و دانش را به مردم انتقال دهد و امید داریم این طرح را با همکاری همه سازمان ها در سطح جامعه به اجرا درآوریم./ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دولت تدبیر چقدر شغل ایجاد کرد؟مرکز آمار:۸۱۱ هزار شغل/وزیر روحانی: ۲٫۴ میلیون شغل مدافعان حرم نقش بسزایی در حفظ امنیت ایران دارند رییس‌جمهور وارد خمین شد ۱۸ روستای استان سیستان خالی از سکنه شده اند / تکمیل کارخانه لاستیک سازی ضامن ماندگاری جمعیت استان است/ بخش مرزی، نیازمند منطقه انتظامی مستقل است سریال‌های شبکه سه تا یک سال آینده/ «سوگند» به دوران جنگ می‌رود کشف پارچه قاچاق در آبادان عکس/ اختتامیه نشست شورای عالی بیداری اسلامی در بغداد هشت پای سمج + تصاویر مواضع تند دوترته علیه کاخ سفید، معاون وزیر خارجه آمریکا را به فیلیپین کشاند فیلم/ خشت خام/ نوبتِ ۱/گفتگوی دکتر فائزه هاشمی با حسین دهباشی تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه ۳ آبان نحوه ثبت نام اتباع افغانستان برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی تیراندازی در نزدیکی سفارت ایران در آنکارا آخرین جزئیات از طرح تحقیق و تفحص از "بنیاد شهید" و "صندوق ذخیره فرهنگیان" اِشراف اطلاعاتی در کشور دشمن را مغلوب کرده است عناوین روزنامه‌های ورزشی ۳ آبان ۹۵/ پیغام از بالا به رضاییان+تصاویر عکس/ غواصی یک ببر جمله ای قابل تامل در اینستاگرام خواننده موسیقی پاپ امیدواری فیلیپین برای بازگشت به منطقه مورد مناقشه با چین و ماهیگیری کارنامه خصوصی‌سازی دولت تدبیر و امید ضعیف است/ بدهی ۱۶۸هزار میلیاردی دولت به بانک‌ها