کد خبر : 25831
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۲
148 مشترک

چرا قیاس فائزه با رسول الله قیاس «مع الفارق» است

چرا قیاس فائزه با رسول الله قیاس «مع الفارق» است

یکی از راهکار های شیطان برای گمراه کردن بشریت زینت دادن عمل قبیحیست که از آنان مطالبه می کند، و در این طریق از شکرد های مختلفی استفاده می نماید. یکی از خطرناکترین این طرق ، طریق بهانه تراشی و دلیل یابی و به عبارتی همان کلاه شرعی ایست که در بین مردم مصطلح است ، در این رویکرد ابلیس با توجه به ظاهر متون دینی و بدون توجه به روح ایشان دست به تعلیل زده و در اصطلاح سوء عمل مورد نظر را ماست مالی میکند.

یکی از راهکار های شیطان برای گمراه کردن بشریت زینت دادن عمل قبیحیست که از آنان مطالبه می کند، و در این طریق از شکرد های مختلفی استفاده می نماید.

یکی از خطرناکترین این طرق ، طریق بهانه تراشی و دلیل یابی و به عبارتی همان کلاه شرعی ایست که در بین مردم مصطلح است ، در این رویکرد ابلیس با توجه به ظاهر متون دینی و بدون توجه به روح ایشان دست به تعلیل زده و در اصطلاح سوء عمل مورد نظر را ماست مالی میکند.

خطر این منهج از آن روست که نه تنها امکان پشیمانی را از مجرم میگیرد بلکه با ایجاد شبهه باعث سقوط عده ای دیگر در این ورطه می گردد.

در همین راستا دیده شده برخی از ایادی آن ملعون و نوکران بی جیره و مواجب نظام استکباری و دلباختگان سبک زندگی بورژوازی هم از این متد سخیف بهره ها می برند .

به طور مثال همین چند وقت اخیر که یکی از فتنه گران به دیدار یکی از روسای بهائیت رفته بود ، یکی از این مرعوبین هژمونی کدخدا دست به این عمل ناجوان مردانه زده و آن را اقدامی اخلاقی معرفی نموده که نگارنده بر آن است تا پرده از زوایای تاریک آن بردارد.

وی در گفته های خود حادثه عیادت رسول مکرم اسلام از فرد یهودی را دستاویز قرار داده و این گونه مساله را تقریر نموده :

در روایات اسلامی به کرار شنیده شده که روزی رسول الله(ص) از محلی رد می شدند، کافری از بالای پشت بام بر سر ایشان شکمبه گوسفند می ریختند و بعد یک روز که پیامبر از آنجا بر طبق معمول عبور کردند دیدند از این کافر خبری نیست؛ سراغ او را که می گیرند متوجه می شوند که وی بیمار است و پیامبر به عیادت او می روند.
وی در ادامه اضافه کرد: اگر چنین درس هایی که علما بر منابر از پیامبر برای ما و همه مردم بیان می کنند را مبنا قرار دهیم اینکه خانم هاشمی به عیادت هم بند خودش که چندین ماه با او در یک سلول به سر می برده رفته است، نباید محلی از اعراب باشد.
این استاد علوم سیاسی تصریح کرد: ایشان درست ترین، اخلاقی ترین و انسانی ترین کار ممکن را کردند که به عیادت آن خانم بهایی رفتند.

مقتضی است که بنده در این رابطه به بیان چند نکته بپردازم تا محرز شود که مثال ایشان « مثال مع الفارق » است.

اولا بنا بر روایت مذکور به خلاف آنچه از ایشان منقول است نبی الله به  عیادت یک یهودی رفته اند که از اهل کتاب شمرده می شوند ولی در مورد اخیر خانم هاشمی به دیدار و نه عیادت یک بهائی که در زمره اهل کتاب نیستند و حتی تعارضاتی با اسلام دارند رفته اند.

در ثانی از روایت مآخوذ است که این فرد همسایه رسول الله بوده و پیامبر حق همسایگی را به جای آورده اند که البته در مورد اخیر این چنین نیست.

ثالثاً این اتفاق در مکه و این به یعنی حضرت رسول حائز مقام و شئنیت سیاسی نبوده اند که خلاف آن در ما وقع ثابت است

رابعاً رسول الله این عمل را برای « الْمُؤَلَّفَهِ قُلُوبُهُمْ » انجام داده اند .

خامساً رسول الله در این عیادت به دیدار یک یهودی ساده رفته آند تا حجت را بر او تمام نمایند نه مانند مثال متاخر به بازدید از کسانی بروند که می توانند یکی از مصادیق  « أَئِمَّهَ الْکُفْرِ » شمرده شوند .

ونکته اخر این که پیامبر به دیدار کسی رفته اند که به شخص وی طلم نموده اند نه مثل مثال فوق کسانی که به حقوق عامه مثلمین تعدی کرده و در قلب بزرگ ترین دشمن انسانیت ماوا گزیده اند .

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

    Sorry, no posts matched your criteria.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب