• تاریخ انتشار: جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۴ | کد خبر : 25858
 • به گزارش وعده صادق ، علی ربیعی در دیدار با «لیم سوئی سای» وزیر منابع انسانی سنگاپور در مورد اعزام نیروی کار متخصص و توسعه مناسبات دو جانبه رایزنی کرد. وزیر تعاون، کار و رفاه و وزیر منابع انسانی سنگاپور در مذاکرات خود برای انتقال نیروی کار متخصص و با کیفیت در زمینه های مختلف از ایران به این کشور جنوب شرق آسیا به توافق رسیدند.

  وزیر کار در این دیدار با اشاره به موقعیت ایران که می تواند پل ارتباطی غرب و شرق باشد، وضعیت اشتغال، بیکاری و تاثیر تحریم ها بر میزان سرمایه گذاری در کشور و برنامه آمریکا برای فشار در دوران تحریم ها را تشریح کرد. وی مزایای ایران را در منطقه خاورمیانه برای سرمایه گذاری خارجی بسیار مناسب دانست و گفت که نیروی انسانی متخصص، جوان و تحصیلکرده، اشتراک منافع در جهان، امنیت بالا بر خلاف کشورهای دیگر منطقه و جهان و منابع معدنی ارزان و فراوان موقعیت ایران را برای سرمایه گذاری خارجی بسیار مناسب کرده است.

  ربیعی آمادگی کشورمان را برای پذیرش سرمایه های خارجی اعلام کرد و گفت که برنامه ریزی جمهوری اسلامی ایران در پنجسال آینده باید به گونه ای باشد تا رشد ۴۰ درصدی را تجربه کند. وی اصلی ترین هدف را جذب سرمایه خارجی دانست و گفت که ایران برای رسیدن به رشدن ۴۰ درصدی در پنجسال آینده نیازمند منابع مالی خارجی است.

  وزیر تعاون، کار و رفاه با اشاره به بخش آموزش فنی و حرفه ای کشورمان، تاکید کرد که ایران در این بخش آموزشی بسیار قوی است و می تواند به سنگاپور کمک دانش فنی داشته باشد. وی همچنین با اشاره به ظرفیت وزارت تعاون، کار و رفاه که با ادغام سه وزارتخانه شکل گرفته است، هدف از ورود به مسائل اقتصادی را پیگیری مباحث اجتماعی دانست و گفت که هدف از درآمدزایی و ورود به بخش اقتصاد، هزینه برای اقشار محروم و بازنشسته است.

  «لیم سوئی سای» وزیر منابع انسانی سنگاپور نیز در این دیدار با اشاره به اینکه این دولت – شهر جنوب شرق آسیا منابع معدنی نداشته و تنها از منابع انسانی سود می برد، گفت که برای اینکه مردم از شغل خوبی بهره مند شوند، آموزش و مهارت در اولویت برنامه های دولت است.

  وی وظیفه سه وزارتخانه صنعت، آموزش عالی و منابع انسانی سنگاپور را ایجاد شغل، آموزش مهارت های رسمی و نگاه عادلانه به شغل دانست و گفت با اختلال در کار وزارت صنعت بیکاری افزایش می یابد و وزارت منابع انسانی با مشکل مواجه خواهد شد.

  وزیر منابع انسانی سنگاپور آمادگی این وزارتخانه را برای برنامه ریزی به منظور جذب نیروی انسانی و کار متخصص با کیفیت ایران در زمینه های مختلف اعلام کرد و گفت که مکاتباتی برای جذب این نیروها انجام می دهد.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این دیدار که جواد انصاری سفیر کشورمان در سنگاپور نیز حضور داشت از لیم سوئی سای برای بازدید از ایران به منظور ادامه مذاکرات دعوت کرد. ربیعی همچنین امروز با سو چین هنگ رییس صندوق بازنشستگی سنگاپور دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار با صندوق های بازنشستگی دو کشور و نوع و چگونگی فعالیت آنها آشنا شدند.

  صندوق های بازنشستگی در سنگاپور سه حوزه بازنشستگی، درمان و خرید خانه را تحت پوشش قرار می دهند و نوع پرداخت صندوق ها در این کشور به صورت فردی است و هر فرد، مسئولیت پرداخت خود را دارد و از آنچه که پرداخت می کند دریافت می کند. از دیگر تفاوت های پرداخت های این صندوق می توان به پرداخت ۲۰ درصدی حق کارگر یا کارمند و یا پرداختی ۱۷ درصدی حق کارفرما اشاره کرد.

  گفتنیست این عمل که در پی ناکارآمدی دولت در ایجاد اشتغاد در داخل روی داده است ، می تواند آینده جمعیتی کشور را با خطر جدی مواجه نماید زیرا اولا امکان این وجود دارد بخشی از نیروی کار جوان کشور در سایر کشور ها تابعیت گرفته و از بازگشت به داخل امتناع کنند که این به نوبه خود و با توجه به نرخ افزایشی پیری در جمعیت مسئله قابل تاملی محسوب می شود .

  از سوی دیگر بخشی از نیروی کاری که به داخل مراجعت می نمایند به واسطه زندگی در کشوری دیگر بخشی از فرهنگ ها و خوره فرهنگ های محلی را با خود به همراه می اورند که ممکن است مناسبتی با هنجار ها و ارزش های موجود در جامعه ملی خودمان نداشته باشد.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت واکنش ستاره تیم ملی به شایعه جداییش از پرسپولیس+اینستاپست مروری بر حوادث روز جمعه سوریه سه عامل کودک فروشی چیست؟ +‌ معضلات و پیشنهادات برگزاری شورایعالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در بغداد نشانه اراده جدی برای مبارزه با تروریسم است تقدیر رئیس‌جمهور از خدمات ۳ وزیر مستعفی خجالت میکشم /آخه در برجام به تعهداتمون عمل نکردیم ببین هیچی تو جیبم نیست کتاب مزار شریف و نرم افزار جامع سفیر غریب رونمایی شد دل نوشته های عاشقان حضرت سید الشهدا(ع) وقتی بودجه نیست چه جوری از میهمان برنامه (کارتن خواب)پذیرایی کنیم؟ ایتالیا به کویت جنگنده می‌فروشد اوج وحشی گری داعش در موصل عکس/ یادواره شهدای یگان ویژه فاتحین‌ بسیج خلبان بدون دست/فرو رفتن خاور در چهارراه عدل قزوین/ پرایدی که دستگیره ندارد! پنتاگون: هنوز بر سر جزییات مشارکت احتمالی ترکیه در عملیات آزادی سازی موصل توافق نشده است فیلم/ خشت خام عملیات آزادسازی موصل انقلاب اسلامی اجازه نداد رژیم صهیونیستی گسترش پیدا کند/مدافعین حرم تا تحقق اهداف، دفاع مسلحانه را ادامه می‌دهند آخرین رقم فروش فیلم‌ها / گیشه داغ است؟