کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲ | کد خبر : 25878
 •  به گزارش وعده صادق ، محمد شریف مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاریاظهار کرد: وقتی در بیمه چند مدیر در یک ماه خاص یک دریافتی چند ده میلیونی داشتند؛ تعجب همگان را برانگیخت و در این راستا کمیته‌ای تشکیل شد و وزارت اقتصاد واکنش نشان داد و مجلس و قوه قضاییه نیز حساس شدند و حتی رییس کل بانک مرکزی عذرخواهی کرد، در حالی که در وزارت بهداشت فیش‌های حقوقی با رقم‌های ۷۰ تا ۹۰ میلیونی بسیار عادی و معمولی است.

  وی افزود: گروه‌های جراحی شامل همه تخصص‌ها نظیر ارتوپدی، مغز و اعصاب، قلب و اورولوژی اغلب فیش‌های حقوقی ۷۰ تا ۹۰ میلیون تومانی دارند و البته فیش‌های چند صد میلیونی مانند ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی هم هستند که البته تعدادشان زیاد نیست، اما به هر جهت وجود دارد و قابل توجه است.

   شریفی مقدم افزود: در بیمارستان‌های دولتی که پول آب، برق، تلفن و حقوق کارکنان را هم دولت پرداخت می‌کند؛ پزشکان علاوه بر اینکه چندین میلیون تومان حقوق ثابت دریافت می‌کنند؛ کارانه‌ای نیز می‌گیرند که رقم‌های عجیب و غریب دارد، اما سیستم پرداخت‌ها در وزارت بهداشت به نوعی است که کسی به آن دسترسی ندارد.

  قائم مقام رییس سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: اگر پرداخت ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومانی خلاف است و همه،  به خصوص مسئولان اقتصادی از دریافتی مدیران بیمه تعجب کرده‌ و به درستی با متخلفان برخور کرده‌اند، بنابراین باید ورود و نحوه هزینه کرد منابع هنگفتی که از طرح تحول سلامت به وزارت بهداشت تزریق شده است و فقط به لایه‌های خاصی از وزارت بهداشت اختصاص داده شده؛ بررسی شود.

  پرداخت‌های چند ده میلیونی در وزارت بهداشت توجیهی ندارد

  وی ادامه داد: هم اکنون وزارت بهداشت با کمبود منابع رو به رو است و به همین جهت نیز به دنبال تجمیع بیمه‌ها است، چرا که در سال اول اجرایی کردن طرح تحول سلامت منابع هنگفتی را به گروه‌های خاص پزشکی تزریق کرد و در حال حاضر بخش عمده کمبود منابع وزارت بهداشت به خصوص در طرح تحول سلامت به دلیل پرداخت فیش‌های چند ده میلیونی است.

  شریفی مقدم گفت: وقتی برخی پزشکان ۷۰ تا ۹۰ میلیون تومان دریافتی دارند و پرداخت‌های بیشتر از این هم در برخی موارد وجود دارد؛ مسلم است که این مساله باعث می‌شود که وزارت بهداشت نتواند؛ هزینه‌هایش را تامین کند و به دنبال منابع دیگر باشند.

  وی با بیان اینکه در حالی که با کمبود منابع در کشور رو به رو هستیم و حقوق کارگر زیر یک میلیون تومان تعریف می‌شود؛ پرداختی‌های میلیونی در وزارت بهداشت هیچ توجیهی ندارد؛ گفت: این نحوه پرداخت وزارت بهداشت در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد، چرا که در برخی موارد پزشک حتی در بیمارستان حضور ندارد و دستیار و رزیدنت وظیفه او را انجام می‌دهد و تنها به دلیل استفاده از مهر پزشک پول آن به جیب پزشک می‌رود که این خلاف قانون است.

  نحوه هزینه کرد اعتبار ۱۰ هزار میلیاردی طرح تحول بررسی شود

  دبیر کل خانه پرستار افزود: در وزارت بهداشت مدیریت منابع وجود ندارد و مسئولان این وزارتخانه بودجه را بی‌حد و حصر به اشکال مختلف هزینه می‌کنند؛ بنابراین لازم است که وزارت اقتصاد به عنوان بالاترین مقام اجرایی اقتصادی کشور که دسترسی به سیستم‌های پرداخت دارد، به همان نحوی که در اقدامی قابل قدردانی  به مساله فیش‌های حقوقی بیمه ورود کردند به سیستم های پرداخت وزارت بهداشت به پزشکان نیز ورود کند.

  وی افزود: وزارت اقتصاد و سیستم های نظارتی و بازرسی باید ورود جدی به این مساله داشته باشند، چرا که پسندیده نیست؛ اختلاف ۱۰۰ برابری در پرداخت‌ها در کشور وجود داشته باشد.

  قائم مقام سازمان نظام پرستاری همچنین تاکید کرد: نمایندگان مجلس نیز باید بررسی کنند که اعتبار ۱۰ هزار میلیاردی که سال گذشته به وزارت بهداشت تزریق شده؛ چگونه هزینه شده است، در حالی که تغییر محسوسی در سیستم پزشکی و ارایه خدمات پزشکی و درمانی مشاهده نمی‌شود./ایلنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  سومین زمین لرزه در مرکز ایتالیا عکس/ سرگیجه! افزایش توان حرفه ای و تکریم ارباب رجوع از رویکردهای مهم پلیس واکنش هافبک استقلال به حضور مقابل فولاد+اینستاپست داعشی ها دهها تن از ساکنان روستاهای موصل را اعدام کردند مرحوم دولابی: ما انسان‌ها چقدر کم عقلیم تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور خوشرو: مشارکت زنان در عملیات انسان‌دوستانه، بازسازی و مصالحه سیاسی موثرتر بوده است حمایت مجلس از سازمان پدافند غیرعامل برای مبارزه با بیو تروریست رونمایی از جانشین گودرزی و خبر بد برای پرسپولیسی‌ها/ تساوی خونین! اعدام ۲۳۲ غیرنظامی در جنوب موصل عکس/ اولین دستگاه خودپرداز جهان زمین‌لرزه ۶.۴ ریشتری در مرکز ایتالیا هوشمندترین شهر جهان کدام است؟ شرق شناس صرب: غرفه کتاب ایران در نمایشگاه بلگراد بازدیدکنندگان را مجذوب خود کرد طلا بدهید شنبلیله بخورید حجم تجارت فنلاند با ایران ۱۰ برابر می‌شود/مشکلات پرداخت پول طی چند ماه قابل حل است تربت سیدالشهد(ع) یکی از اسرار طب اسلامی و شیعی است از اول با غیرعلنی بودن جلسه روز گذشته مجلس مخالف بودم/ از سخن رئیس مجلس بهت‌زده شدم/ تعبیر برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها غیر واقع بود امام جمعه قم: طب اسلامی به عنوان دروس حوزه تدریس شود