رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵ | کد خبر : 25885
 • علوی: ۲۰تیم تروریستی سال گذشته شناسایی شدند/ رتبه محبوبیت وزارت اطلاعات

  به گزارش وعده صادق، حجت‌الاسلام سید محمود علوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: از دستاوردهای حکومت مهدوی، امنیتی است که بر جای جای کره زمین حکمفرما می‌شود.

  وی افزود: در حکومت جهانی امام زمان (عج)، اضطراب‌ها، ترس‌ها، وحشت‌ها و دلهره‌ها از ناامنی‌ها از جامعه رخت برمی‌بندد و امنیت و آرامش بر جامعه بشری، حکمفرما و بستر برای حکومت عبودیت حق تعالی فراهم می‌شود.

  وزیر اطلاعات با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان بسترساز حکومت جهانی امام زمان (عج) با همین ره‌آورد و دستاورد با عنایت حق تعالی و توجهات امام زمان (عج) بهره‌مند بوده است، ادامه داد: سالی را که پشت‌ سر گذاشتیم، سالی بود که شاهد حوادث ناامنی و ضدامنیتی در بسیاری از کشورهای جهان بودیم؛ صدای انفجار بمب و بوی باروت را از کشورهای منطقه و حتی کشورهای دورافتاده همچون فرانسه و بلژیک شاهد بودیم.

  علوی گفت: جمهوری اسلامی ایران در این میان علیرغم توطئه‌ها و دسیسه‌های گسترده، سرویس‌های اطلاعاتی متخاصم و تلاش مذبوحانه مزدوران آنها، گروهای تروریستی و تکفیری برای به چالش‌ کشیدن امنیت جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی ایران سالی همراه با امنیت و آرامش را پشت سر گذاشت و مردم عزیز ما شاهد بودند که در جمهوری اسلامی ایران اقدامات ضدامنیتی به وقوع نپیوست.

  وی در ادامه تصریح کرد: این امنیتی است که مقام معظم رهبری از آن به عنوان امنیت بی‌بدیل تعبیر نمودند، دستاورد همدلی، وحدت و همکاری تنگاتنگ سایر نهادهای امنیتی، نظامی، انتظامی و مدیریت سیاسی در جمهوری اسلامی ایران بوده است.

  وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، بسیج قهرمان، قوه قضائیه، ارتش جمهوری اسلامی ایران، وزارت کشور، نیروی انتظامی، شورای عالی امنیت ملی، شورای امنیت کشور، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و سایر نهادهای مؤثر در امنیت در سال گذشته دست در دست هم دادند و با صمیمیت و اخلاص در جهت برقراری امنیت برای مردم عزیز، از هیچ کوشش و مجاهدتی دریغ نکردند، گفت: این وحدت و همدلی نیروهای مؤثر در امنیت به برکت وحدت فرماندهی و تدابیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حاصل شده است.

  علوی با بیان اینکه در این حرکت جمعی نهادهای نظامی و انتظامی، وزارت اطلاعات به عنوان سنگر سربازان گمنام امام زمان (عج)، نقش ویژه و برجسته‌ای داشته است، تصریح کرد: راز و رمز این توفیق، ایمان سربازان گمنام امام زمان (عج)، دینداری، وارستگی و ولایت‌مداری این عزیزان و عشق آنان به برقراری امنیت برای مردم شهیدپرور کشور بوده است.

  وی افزود: یکی از دلایل موفقیت وزارت اطلاعات، زیربنای علمی کار اطلاعاتی در این وزارت بوده است. در وزارت اطلاعات هزاران نیروهای تحصیلکرده با تحصیلات بالای دانشگاهی در مقطع دکتری و فوق‌لیسانس و همچنین جمع قابل ملاحظه‌ای از فضلای حوزه علمیه به کار اطلاعاتی با زیربنای علمی می‌پردازند.

  وزیر اطلاعات در ادامه گفت: همچنین هزاران نفر از کارکنان وزارت در حال تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری و فوق‌لیسانس در رشته‌های مختلف علمی هستند که نقش وزارت در آینده با تحولات علمی جهان و کشورمان بتوانند با کار اطلاعاتی دانش‌بنیان، مأموریت خود را به نحو احسن انجام دهند.

  علوی یکی دیگر از عوامل موفقیت وزارت اطلاعات را پیوند تنگاتنگ با مردم هوشیار و هوشمند عنوان کرد و ادامه داد: همان‌گونه که امام راحل زمانی که ۳۶ میلیون جمعیت داشتیم، فرمودند «اطلاعات ۳۶ میلیونی»، امروز باید بگوییم «اطلاعات ۸۰ میلیونی» و حساسیت، هوشیاری و اطلاع به موقع مردم عزیز ما، دستگاه اطلاعاتی وزارت اطلاعات را موفق به کشف بسیاری از توطئه‌ها کرده و توطئه‌گران را زیر ضربه برده است.

  وی افزود: این پیوند تنگاتنگ وزارت اطلاعات با آحاد مردم هوشیار کشورمان باعث شده است که رابطه‌ای عاطفی و قلبی با ملت داشته و از پشتوانه و سرمایه عظیم اجتماعی برخوردار باشد.

  وزیر اطلاعات با اشاره به نظرسنجی‌هایی که در کشور صورت گرفته است، گفت: وزارت اطلاعات در بین دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها از رتبه سوم و چهارم در بین مردم، مقبولیت و محبوبیت را کسب کرده است.

  علوی، راز کسب این جایگاه را در راهبردهای این وزارت دانست و خاطرنشان کرد: هدف اصلی این راهبردها، کسب رضایت خدا و آرامش مردم بوده است. توجه به راهبرد جذب حداکثری و دفع حداقلی که مقام معظم رهبری آن را به عنوان نقشه راه تمامی دستگاه‌های نظام مشخص کردند و اولویت دادن به جامعه امن به جای جامعه امنیتی بوده است.

  وی در ادامه گفت: تقدم پیشگیری بر مقابله و تقدم رویکردهای ایجابی بر اقدامات سلبی برابر حدیث امیرمؤمنان مورد توجه قرار گرفت؛ همچنین اهتمام به حفظ وحدت و انسجام ملی با محوریت ولایت امر مسلمین و هدایت‌های رهبری، تلاش وزارت اطلاعات، پیشگیری از دوقطبی شدن و صیانت از وحدت ملی جامعه اسلامی ما است.

  وزیر اطلاعات راهبرد دیگر وزارت اطلاعات را حفظ بی‌طرفی و استقلال در دسته‌بندی‌های سیاسی در عین احترام به تمام جریان‌های سیاسی درون نظام و حمایت از نشاط سیاسی سالم و تذکر مشفقانه هنگامی که تلاش‌های سیاسی با حاشیه ضدامنیتی آمیخته شود، عنوان و خاطرنشان کرد: همچنین راهبرد برخورد با توطئه‌ها و اقدامات ضدامنیتی دشمنان انقلاب و سرویس‌های متخاصم و ارعاب دشمن، در دستور کار است و باید هراس دستگاه امنیت جمهوری اسلامی بر دل دشمنان اسلام بنشیند و فرصت توطئه را از آنها سلب کند.

  علوی در ادامه تصریح کرد: کارنامه وزارت اطلاعات در این زمینه بسیار درخشان است و در سالی که گذشت شناسایی بیش از ۲۰ تیم تروریستی که برنامه انفجار بمب و اقدامات ضدامنیتی داشتند، توسط وزارت اطلاعات انجام شد، جمعی از عناصر آنها به هلاکت رسیدند، جمعی بازداشت شدند و مقادیر بسیار زیادی سلاح، مهمات و مواد منفجره از آنها به دست آمد؛ از نظر اطلاعاتی اشراف کامل بر هر حرکت آنها وجود دارد.

  وی دستگیری چند تیم پشتیبانی از گروه‌های تروریستی را از دیگر اقدامات وزارت اطلاعات دانست و گفت: کشف مراکز انفجاری متعلق به آنها، از دل این دستگیری‌ها رخ داد و از بسیاری از اقدامات آنها جلوگیری شد.

  وزیر اطلاعات هلاکت سرکرده و اغلب اعضای گروهک ترورسیتی انصار الفرقان در جنوب شرق کشور را از دیگر اقدامات مهم وزارت اطلاعات درسال گذشته ذکر و تصریح کرد: رصد اقدامات گروه‌های تکفیری و ارشاد صدها جوانی که در معرض جذب جریان‌های تروریستی قرار گرفته بودند.

  وی همچنین با برشمردن اقدامات وزارتخانه در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: در این زمینه وزارت درسال گذشته ۵۴ تن مواد مخدر صنعتی وسنتی و ۲ تن مواد پیشتاز را کشف کرده و ۱۷ مرکز تولید مواد مخدر منهدم شده و  به ۲۹۱ باند توزیع مواد مخدر ضربه وارد شده است.

  علوی با اشاره به شعار سال گفت: از جمله اقدامات وزارت اطلاعات در اقتصاد مقاومتی همواره تاکید بر امنیت اقتصاد و حمایت از سرمایه گذاران و مبارزه با موانع تولید بوده است.

  وی مبارزه با زمین خواری را از سیاست‌های کلان وزارت اطلاعات دانست و گفت: طی سال‌های ۹۲ و ۹۳ حدود ۴۰ هزار هکتار زمین از اشغال و تصرف افراد متجاوز خارج و به بیت‌المال برگردانده شد که ارزش آن حدود ۱۹۱ هزار میلیارد تومان بوده است. در سال ۹۴ استرداد ۴ هزار و ۹۰۰ هکتار به ارزش حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شد. همچنین پیشگیری از تصرف ۳۷هزار هکتار به ارزش ۶۰ میلیارد تومان توسط وزارت انجام شده است.

  وزیر اطلاعات در عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: به ارزش دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان با قاچاق کالا و ارز مبارزه شد. همچنین از فرار مالیات بدهکاران مالیاتی با اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات پیشگیری به عمل آمد.

  علوی گفت: از شیوه‌های متقلبانه اعطای وام توسط سیستم‌های بانکی در حد دو هزار میلیارد تومان جلوگیری بعمل آمد و در زمینه مبارزه با پولشویی، رشوه، تبانی، اختلاس و شرکت‌های هرمی و اقدامات انحرافی و اقتصادی و ربایش اموال مردم از سیستم‌های بانکی که یک قلم آن جلوگیری از ربایش ۸۶۰ میلیارد تومان از یکی از بانک‌ها بود. از جمله فعالیت‌های سربازان گمنام امام زمان در عرصه اقتصاد بوده است.

  وزیر اطلاعات به اقدامات وزارت اطلاعات در زمینه مقابله با بحث نفوذ اشاره کرد و گفت: این عرصه همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده است در مبارزه با جاسوسی دشمن نیروهای گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات با هوشمندی چنان از نفوذ جلوگیری کردند که مقام معظم رهبری کتباً از همت و تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) قدردانی کردند.

  وی اقدامات وزارت اطلاعات در عرصه بین المللی را مورد توجه قرار داد و گفت: در زمینه مبادله زندانیان مأموریتی که شورای عالی امنیت ملی برعهده وزارت اطلاعات گذاشت با موفقیت آن را به مرحله انجام رساندیم و در نتیجه مذاکراتی که انجام شد چند زندانی ایرانی از زندان‌‌های آمریکا آزاد و از چندین فرد تحت تعقیب رفع تعقیب به عمل آمد. یک بانک از تحریم خارج شد و۴۰۰ میلیون دلار سرمایه ایران که با احتساب سود آن جمعاً یک میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار شد به کشور بازگردانده شد. / مهر 

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار