• تاریخ انتشار: شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵ | کد خبر : 26059
 • تظاهرات ضد دولتی در پایتخت قزاقستان به خشونت کشیده شد

  به گزارش وعده صادق ، پلیس قزاقستان امروز(شنبه)‌ با حمله به تظاهرات ضددولتی در شهر آلماتی، پایتخت این کشور، اقدام به دستگیری‌ ده‌ها تن از معترضان و مسدود کردن میدان اصلی این شهر کرد.

  به نقل از خبرگزاری رویترز، مخالفان نور سلطان نظربایف، رئیس جمهور قزاقستان که از سال ۱۹۸۹ تا کنون قدرت را در این کشور در دست داشته از چندی پیش برای برپایی تجمع‌های اعتراضی امروز در همه شهرهای مهم این کشور فراخوان دادند. آنها به دنبال تداوم اعتراضات علیه طرح خصوصی سازی مزارع در این کشور هستند.

  ده‌ها معترض قزاقستانی امروز در محل یک ایست بازرسی پلیس که جلوی دسترسی به میدان اصلی شهر آلماتی را می‌گرفت، تجمع کردند.

  شاهدان عینی به خبرگزاری رویترز گفتند که نیروهای پلیس ضد شورش قزاقستان اقدام به تعقیب معترضان در خیابان کرده و تعدادی از آنها را بازداشت و به خودروهای پلیس منتقل کردند.

  مقامات قزاقستان پیش از این هشدار داده بودند که این تجمعهای برنامه‌ریزی شده غیر قانونی بوده و مقامات با آنها برخورد خواهند کرد.

  پلیس قزاقستان همچنین دو خبرنگار رویترز را برای مدت کوتاهی بازداشت اما کمی بعد آنها را آزاد کرد.

  دادستان قزاقستان در بیانیه‌ای گفت: نهادهای ضابط قانون باید جلوی هر گونه تخطی از قوانین را گرفته و بلافاصله تدابیر قانونی لازم شامل تعقیب کیفری مجرمین را به اجرا در آورند.

  چند روز پیش نیز پلیس و دادگاه‌های قزاقستان شش فعال را در چندین شهر که برای برگزاری اعتراضات در روز شنبه برنامه ریزی کرده بودند دستگیر کردند./ ایسنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار