• تاریخ انتشار: شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹ | کد خبر : 26065
 • به گزارش وعده صادق ، یک نظرسنجی که نتایج آن امروز (شنبه) منتشر شده نشان داد که محبوبیت نخست‌وزیر استرالیا در حالی که نزدیک به یک ماه تا انتخابات این کشور باقی مانده، کاهش پیدا کرده است.

  به نقل از خبرگزاری رویترز، نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه ایپسوس نشان داد، دولت محافظه‌کار مایکل ترنبول، نخست وزیر استرالیا رقابتی شانه به شانه با حزب چپ میانه‌روی کارگر دارد. طبق این نظرسنجی دولت محافظه‌کار ترنبول از حمایت ۵۱ درصدی برخوردار بوده و حزب کارگر نیز حمایت ۴۹ درصدی دارد.

  با این حال بر اساس این نظرسنجی محبوبیت خود ترنبول به عنوان نخست وزیر استرالیا به میزان چهار درصد کاهش نشان داده و به ۴۷ درصد رسیده است. با این وجود محبوبیت ترنبول همچنان از محبوبیت بیل شورتن، رهبر اپوزیسیون استرالیا و رقیب وی که تنها ۳۰ درصد محبوبیت دارد، بالاتر است.

  قرار است در دوم ژوئیه استرالیایی‌ها بعد از کمپین انتخاباتی که به شکل غیر عادی ۷۴ روز به طول خواهد انجامید، در انتخابات سراسری شرکت کنند.

  ترنبول در دولت ائتلافی تحت رهبری حزب لیبرال استرالیا یک میانه رو شناخته می‌شود. با این حال وی از زمانی که توانست تونی ابوت، نخست وزیر پیشین استرالیا و رقیب راستگرایش را در یک کودتای درون حزبی در ماه سپتامبر گذشته شکست دهد، محبوبیت بالایی پیدا کرد.

  انتخابات استرالیا در حالی برگزار خواهد شد که دولت این کشور شدیدا تلاش دارد تا مجدد توازن اقتصادی‌اش را برقرار کند. اقتصاد استرالیا که نسبتا از تبعات بحران مالی جهانی مصون مانده در سال های اخیر نشانه هایی از رکود را پیدا کرده است.

  مسائل اقتصادی مثل مالیات و هزینه های آموزش و بهداشت و درمان در کمپین‌های انتخاباتی بیشترین مانور را داشته و در مرحله بعدی نیز مساله پرمناقشه پناهجویان و حفاظت از مرزها مطرح بوده است.

  در صورتی که ترنبول در انتخابات دوم ژوئیه شکست بخورد این برای پنجمین بار از سال ۲۰۱۰ به بعد است که استرالیا شاهد تغییر نخست وزیر خواهد بود.

  گفتنی است برخی این اتفاق را اقدام انگلیس برای جلوگیری از استقلال استرالیا از این کشور می دانند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار