• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۴ | کد خبر : 26113
 • به گزارش وعده صادق ،احتمال مرگ سالانۀ ۱۰ میلیون نفر در جهان به علت مصرف آنتی بیوتیک ها تا سال ۲۰۵۰ به معنای مرگ یک نفر درهر ۳ ثانیه است؛ لذا پزشکان هشدار می دهند که آنتی بیوتیک ها از بیماری سرطان و دیگر امراض کُشنده خطرناک تر شده است.
  پزشکان توصیه می کنند که باید تدابیری برای جلوگیری از مصرف آنتی بیوتیک ها پیش از تأثیر مخرب و کُشنده این نوع داروها در بدن انسان اتخاذ کرد.

  براساس هشدار پزشکان، مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها تأثیر بسیار نامطلوبی در بدن انسان می گذارد و باعث می شود که برخی از باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم بشوند.

  ” دیوید ویلیامز” رئیس اجرائی شرکت داروسازی دیسکووا Discuva در انگلیس اعلام کرد: واقعیت اینست که باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها مقاومت تر شده اند و قدرت سازگاری خود با محیط را افزایش داده اند زیرا مردم بیش از پیش آنتی بیوتیک مصرف می کنند.

  پزشکان ضمن تاکید بر لزوم مصرف درست و اصولی آنتی بیوتیک ها، از دولت های جهان می خواهند که به مردم درباره مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها هشدار بدهند.

  آنان معتقدند که ضررهای مالی ناشی از مقاومت باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها به ۱۰۰ تریلیون دلار تا نیمه قرن کنونی خواهد رسید.

  ” جیم اونیل ” کارشناس اقتصادی می گوید: تحقیقات جدید درباره تأثیر آنتی بیوتیک ها باعث ترس مردم از این نوع داروها و دیگر داروها خواهد شد بنابراین شرکت های داروسازی باید داروهای جدید و مؤثر و مفیدی تولید کنند.

  پزشکان درباره عواقب تزریق آنتی بیوتیک ها به حیوانات برای پروار کردن سریع آنها نیز هشدار می دهند حیواناتی که انسان از گوشت و شیرش استفاده می کند.

  منبع: العالم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد نمایشگاه صنعتی ایران ، روسیه و ارمنستان