رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۲ | کد خبر : 26117
 • طرح گوگل برای ارائه پارچه‌های هوشمند +عکس

  به گزارش وعده صادق ،اکنون، ژاکارد، یا فناوری پارچه های حساس به لمس، در حال نزدیک شدن به واقعیت است. ATAP پیش از این نیز برای تولید لباس با این فناوری با Levi’s شریک شده بود. اما پوپیرو می گوید «ما موبایل هوشمند نمی سازیم، ما در حال ساخت کت جین Levi’s هستیم».

  شما می توانید مثلاً در حال دوچرخه سواری، با لمس آستین کت خود تلفن همراهتان را کنترل کنید. می توانید تماس تلفنی وارده را وصل یا ریجکت کنید و چند کار دیگر نیز با آن انجام دهید. این فناوری جدید با اسپاتیفای، گوگل مپس و استراوا کار خواهد کرد و گوگل نیز تعدادی API برای آن خواهد ساخت تا دیگر توسعه دهندگان نیز بتوانند از آن استفاده کنند. ناحیه ی حساس به لمس این کت روی قسمت مچ آستین آن قرار دارد و در رونمایی خود نیز عملکرد بسیار خوبی داشته است.

  پارچه های لمسی پروژه ژاکارد گوگل، در بهار ۲۰۱۷ با کت‌های «Levi's» به بازار می آیند

  انتظار می رود کت ها لمسی مذکور با تست نسخه ی بتا در پاییز امسال، در بهار سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شوند.

  شرکت Levi’s می گوید این فناوری گران قیمتی نیست. در واقع آنها می خواهند محصولی به بازار عرضه کنند که مصرف کننده بپوشد، از آن کار بکشد، آن را کثیف کند و سپس با ماشین لباسشویی بشوید. پوپیرو می گوید این یک پلتفرم است که از طریق بلوتوث به موبایل شما متصل می شود. قسمت لمسی این لباس با چند خط قابل تشخیص است، اما اینطور نیست که چند سیم بزرگ و زشت در این قسمت ببینید.

  این بخش به گفته ی او «نازک و انعطاف پذیر» است، اما چیپ های مربوطه جایی در حلقه دکمه ی آستین جاسازی شده اند که برای شستشوی کت صرفاً باید همین قسمت را از آن جدا کنید. بافت پارچه آن نیز به قدری مقاوم هست که جوابگوی استفاده ی مکرر باشد. پوپیرو می گوید: «لازم نیست با کت‌های ژاکارد متفاوت از بقیه کت ها رفتار کنید».

  لازم به ذکر است شرکت Levi’s خودش و با استفاده از زنجیره تأمین خودش دست به تولید این کت می زند. برای قرار دادن حسگرهای ژاکارد در بافت پارچه، از همان فرایندهایی استفاده می شود که Levi’s پیش از آن نیز برای تولید کت های معمولی خود از آن بهره می گرفته است.

  منبع: دیجیاتو

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار