رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۶ | کد خبر : 26120
 • نرم‌افزاری برای حل مسائل ریاضی از روی کاغذ

  به گزارش وعده صاد ،به کمک نرم‌افزار «Mathpix» و با گرفتن عکس از فرمول نوشته شده بر روی کاغذ در چند ثانیه مسئله ریاضی خود را حل کنید.

  رابط کاربری دوربین این اپلیکیشن هم ساز و کار پیچیده‌ای ندارد و همانند هر اپلیکیشن معمولی دوربین در گوشی‌های هوشمند عمل می‌کند، با این حساب کافی است تا عکس صفحه‌ای که فرمول‌ها بر روی آن نوشته شده‌اند را از این طریق گرفته و حل آنها را به عهده Mathpix بسپارید!

  جالب اینجاست که این اپلیکیشن حل فرمول‌های ریاضی، از عهده حل فرمول‌های سخت و پیچیده ریاضی بر می‌آید و در کنار آن شیوه حل فرمول را نیز به صورت مرحله به مرحله در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به این ترتیب دانش آموزان در سر کلاس نه تنها جواب را قادر هستند از این طریق به دست آوردند، بلکه می‌توانند به شیوه حل معادله نیز نگاهی بیاندازند.

  این اپلیکیشن معادلات ریاضی شما را با عکس گرفتن از روی همان کاغذ حل خواهد کرد

  حل معادلات در این اپلیکیشن بر روی گوشی انجام نمی‌شود و پس از گرفتن عکس، وظیفه فرآیند تشخیص بصری معادلات را گوشی انجام می‌دهد اما حل کردن و بررسی فرمول‌های پیچیده نیازمند ارتباط گوشی با سرور اصلی این اپلیکیشن است. به این ترتیب برای استفاده از Mathpix ارتباط دائمی اینترنت نیاز است.

  اپلیکیشن Mathpix را نیکو جیمِنِز (Nico Jimenez) دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد ابداع کرده است. سایر توسعه دهندگان این اپلیکیشن را نیز مایکل لی (Michael Lee) و آگست تروُل‌بَک (August Trollback) که آنها هم دانش‌آموزان دبیرستانی هستند تشکیل می‌دهند.

  کار این جوان‌ها در نوع خود ستودنی است چرا که این اپلیکیشن اولین ابزار هوشمند تشخیص بصری معادلات دستنویس ریاضی به حساب می‌آید که قادر است آنها را حل کند. در پایان ذکر این نکته نیز لازم است که اپلیکیشن Mathpix تنها برای کاربران iOS و از لینک زیر قابل دانلود و استفاده است.

  منبع: فارنت

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار