• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹ | کد خبر : 26171
 • به گزارش وعده صادق ، روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز “Washingtontimes” وابسته به حزب جمهوری خواه در مقاله ای به قلم “وسلی مارتین” با عنوان “ایران را از دخالت در امور خاورمیانه متوقف کنید” نوشت: در جدیدترین مقاله روزنامه واشنگتن تایمز، با عنوان “چرا آمریکا به ایران در عراق نیازمند است” سفیر اسبق آمریکا خاطر نشان کرده بود که افزایش قدرت شیعیان و حامیان مقتدی صدر در عراق اکنون به یک نگرانی تبدیل شده است. وی حتی به مشکلی جدی برای آینده عراق تلقی می شود.

  این مقاله نویس آمریکایی نوشت: «تاکنون دولت آمریکا سیاست های دوگانه ای را در قبال تندروی هایی که توسط روحانیون عراق انجام میشود اتخاذ کرده است. حزب مقتدی صدر تاکنون مسئول جان صدها نظامی آمریکایی بوده است ولی نه او و نه حزبش در لیست تروریست های سازمان امور خارجه آمریکا قرار نگرفته است. از مقتدی صدر که بگذریم، ما بر این باوریم که آمریکا در قبال ایران نیز سیاست های دوگانه ای را اتخاذ کرده است.»

   

  این روزنامه نوشت: «ایران با موفقیت کامل توانسته است که آمریکا را از سال ۲۰۰۲ تاکنون بازی بدهد و نگرانی های آمریکا کار به جایی نبرد. عوامل ایرانی در عراق به راحتی توانسته اند اقدامات بزرگی را انجام دهند. احمد چلبی نیز در عراق وظیفه داشت تا در زمان دولت بوش هماهنگی های را بین ایران و آمریکا انجام دهد. دولت آمریکا نیز از عوامل ایرانی در حملات به عراق، رضایت مقامات ایران را می گرفتند.»

   

  این مقاله نویس آمریکایی در ادامه انتقادات خود از سیاست های آمریکا در قبال ایران نوشت: «در زمانی که نیروهای آمریکایی عملیات های نظامی را در عراق انجام می دادند، این دولت ایران بود که پیشرفت های سیاسی خود را بیشتر و بیشتر می کرد. ایران هر کاری را که می توانست انجام می داد تا ائتلاف آمریکایی در عراق را زیر سوال ببرد و از کشتن نیروهای آمریکایی حمایت می کرد. تندروی های ایران و دولت المالکی که نیز تحت حمایت آمریکا بود، موجب افزایش و اقدامات تند داعش در عراق شد. اکنون نیز خود ایران از همین موضوع داعش استفاده می کند تا سنی ها را در عراق تضعیف کند.»

  این روزنامه آمریکایی در ادامه افزود: «اکنون مردم عراق دیگر عقیده و باوری به آمریکا ندارند. برای دهه ها، موضع پنتاگون بر این بود که هرگز توازن قدرت خوبی را که بین ایران و عراق حاکم است را از بین نبرد و خاورمیانه نیز روی همین توازن قدرت متکی بود. اما بوش، ما را به جنگ ناعاقلانه ای وارد سلاخت. پترائوس در نهایت توانست با کشته شدن ۴۴۸۸ نفر از سربازان آمریکایی در عراق پیروز شود اما اوباما در نهایت این صلح بدست آمده را باخت.»

  این روزنامه آمریکایی در پایان نوشت: «افزایش همکاری با تهران، راه حل اصلی نیست و نباید برای دومین بار نیز بازیچه دست ایرانی که خود صادر کننده تروریست است، بشویم. آمریکا باید از اشتباهات خود درس بگیرد و آنها را دوباره تکرار نکند. اکنون راه حل این است که آمریکا باید با اعتدالگرایان در منطقه همکاری کند تا دولت های محکمی در منطقه بوجود آیند که همگی آنها ملتزم به شهروندان خود و همچنین ثبات در منطقه باشند.»/جام نیـوز

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است آنچه سعد حریری را تسلیم حزب الله کرد! آغاز برداشت رسمی زعفران در کشور/ هرکیلو ۵۰۰ هزارتومان ارزان شد صمیمانه از روحانی می‌خواهم در انتخابات آتی شرکت نکند/ کسی که سه سال به انتقادات گوش نداده ظرف یک سال نیز کاری نخواهد کرد عکس/ «قاهان»، منطقه‌ای زیبا در قم مهم‌ترین وظیفه ناجا در انتخابات جمله ای زیبا در اینستاگرام احمد رضا عابد زاده+ اینستاپست حمله به یک دانشگده پلیس در پاکستان ۲۰ کشته و۱۰۰ زخمی برجای گذاشت شجاعت شهید پوراحمدی در حمل سلاح از بین ماموران «ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت» صدای اصلاح‌طلبان و حامیان روحانی را هم در آورد/ شعار «دولت پاسخگو» توخالی از آب درآمد! جزئیات نحوه استفاده از موبایل به جای کارت بانکی پایه همه بیانات رهبری تحول بنیادین در حوزه است صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام‌جهانی/ دو گام تا قهرمانی آسیا عمر البشیر با پادشاه عربستان دیدار کرد