• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۵ | کد خبر : 26277
 • به گزارش وعده صادق ، دیدار  فائزه هاشمی با رئیس فرقه ضاله بهائیت به دلیل محسوب شدن تبلیغ به نفع برای این گروه بر اساس ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی جرم است که دلایل قانونی آن به شرح ذیل است.

   

  در ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی(تعزیرات) مقرر شده است : “هر کس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران یا به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی نماید به حبس از سه ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.”

   

  نکات این ماده در ارتباط با جرم “فائزه هاشمی” به این شرح است.

   ۱-   عنوان مجرمانه این ماده ” تبلیغ به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام است”.

  ۲-   عنصر قانونی آن همین ماده است که حبس از سه تا یک سال را پیش بینی و مقرر کرده است.

  ۳-   در این ماده مقرر شده “به هر نحو فعالیت تبلیغی”، یعنی  هر نوع فعالیتی اعم از سخنرانی، نشست و هر اقدامی که به هر نحوی از اَنحاء یک نوع تبلیغ محسوب شود مشمول حکم مجازات فوق الذکر است.

  ۴-   ” فعالیت تبلیغی” یعنی حتی یک نشست، یک مصاحبه و یک اقدام فعالیت تبلیغی محسوب می شود و نیاز به چند اقدام نیست. یک فعالیت هم برای شمول جرم تام کافی است.

  ۵-   ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی علی الاطلاق و عام بیان شده است و لذا متعرض فعالیت تبلیغی موثر و یا غیر موثر نشده است؛ لذا موثر بودن یا نبودن تبلیغ، موثر در مقام نیست و تبلیغ صرف نظر از تاثیرات آن و به طور کلی هر نوع فعالیتی  که تبلیغ شناخته شود مشمول حکم ماده می شود.

  ۶-   از سیاق ماده فهمیده می شود که مباشرت مرتکب شرط تحقق بزه می باشد که در مانُحن فیه مشارالیها، مباشرت مستقیم و بدون واسطه  داشته است.

  ۷-   فرقه ضاله بهائیت از دیر باز با نظام جمهوری اسلامی بلکه با اساس اسلام مخالف بوده و این موضوع بر کسی مستور و مکتوم نیست؛ روشن است که حضور و نشست با این فرقه ضاله نمونه و اَتم و اَکمل تبلیغ به نفع این گروه مخالف نظام است.

  ۸-   از جمله موارد تشدید مجازات ها به طور عام، ارتکاب آن در شرایط خاص، اماکن خاص و نیز ازمنه خاص می باشد؛ لذا با توجه به اینکه  ” فائزه هاشمی” متاسفانه واجد شرایط خاص بوده از جمله انتساب وی به مسئولین رده بالای نظام و نیز انتساب به جامعه روحانیت و بهره برداری شیطانی رسانه ها و مخالفین نظام  مانند انگلیس خبیث خود از موارد تشدید مجازات است و فلسفه این جرم انگاری واضع است چرا که در افکار عمومی تاثیر می گذارد.

  ۹-   باتوجه به اینکه “فائزه هاشمی” از متهمین و محکومین فتنه ۸۸ است و علیه نظام اقدام عملی که منجر به محکومیت داشته است این اقدام تبلیغی نیز در حقیقت در راستای تکمیل و ارائه همان اقدامات قبلی است و در این جاست که قصد مجرمانه و سوء نیت مشارالیها محرز و مسلم می باشد.

  ۱۰- صِرف این اقدام باعث توجه افکار عمومی به این فرقه می شود که مجداً در جامعه افکار پوسیده و پاشیده آن ها مطرح می شود که این خود مصداق واقعی تبلیغ به نفع گروه ها است.

  با توجه به آن‌چه بیان شد به نظر می رسد “جرم تبلیغ به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام” با توجه به شرح عناصر سه گانه جرم مذکرو و اقدام عملی و تحقق ارکان جرم و نیز قصد مجرمانه و سو نیست مرتکب، جرم مذکور اتفاق افتاده و بایستی مراجع محترم قضایی که خود مولود این نظام مقدس هستند پیگیرد قانونی تا محکومیت کامل مجرم را در دستور کار قرار دهند؛ باشد که موجب تنبیه و عدم تجری در موارد آتیه باشد./ دانا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکسی زیبا در حاشیه نبرد موصل یکی از نادرترین اتفاقات آسمانی +عکس بار سنگین ترافیک در آزادراه های البرز اعتراض لیدرهای استقلال به فحاشی تماشاگران علیه پرسپولیسی‌ها/ داور چهارم مانع تقسیم خوشحالی منصوریان با انصاری شد دولت به دلیل نگرانی از برخی افشاگری‌ها درباره صندوق ذخیره فرهنگیان «فانی» را برکنار کرد/ تغییرات کابینه کاملاً انتخاباتی بود یک تن از مجروحان حادثه تروریستی کرکوک شهید شد به ازای هر ۱۵۰ هزار نفر جمعیت کشور یک عضو خواهیم داشت راهپیمایی گسترده مردم بحرین در حمایت از شیخ «عیسی قاسم» بهینه سازی تجهیزات مخلوط کن واحد گندله سازی شرکت فولاد مبارکه عکس/ تسلط کامل نیروهای عراقی بر اوضاع امنیتی کرکوک بهترین نرم افزارها از نگاه کاربران/ لبخند این نوزاد نارس سوژه رسانه ها شد/ زندگی در فرکانس ماکروویوها رصد ناوگان جنگی روسیه در جریان عبور از کانال مانش در جنوب انگلیس فیلم/ فکرمیکنند ازامام علی باغیرت ترهستند_ شیعه های تقلبی نابودی داعش در گرو نابودی آل‌سعود است سازمان ملل: داعش از سپر انسانی در موصل استفاده میکند فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دلایل برکناری فانی/ نفوذ جریان دوم‌خرداد و اهداف انتخاباتی عامل تغییر وزرا بود شمخانی: تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته‌اند وزیری که همه هدفش فربه کردن پزشکان است! اگر ترمیم کابینه انتخاباتی نیست دولت وزرای پیرتر را برکنار کند/ کابینه روحانی توان کار جدی ندارد در تدارک انتقال مجروحان کرکوک به بیمارستانهای تهران هستیم