رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۶ | کد خبر : 26324
 • روحانی: سند چابهار علیه هیچ کشوری نیست

  به گزارش وعده صادق ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران امروز(دوشنبه) در نشست‌خبری مشترک با رئیس‌جمهور افغانستان و نخست‌وزیر هند، پس از امضای سند همکاری‌های ترانزیت چابهار، اظهار داشت: امروز یک روز تاریخی است و برای ما بسیار اهمیت دارد.
  وی افزود: تهران، دهلی‌نو و کابل با امضای این سند این پیام را به منطقه و جهان دادند که راه پیشرفت کشورهای منطقه در سایه همکاری‌های مشترک و استفاده از فرصت‌های منطقه‌ای است.

  رئیس‌جمهور با بیان اینکه نماد این همکاری‌ها چابهار است، اضافه کرد: در سایه فعالیت مشترک در چابهار می‌توانیم مسیرهای ارتباطی را مطمئن کنیم. از طریق موافقت‌نامه و سندی که امروز به امضا رسید پیامی به کارآفرینان سه کشور و کشورهای منطقه می‌تواند داشته باشد که بر مبنای دالان بین‌المللی برنامه‌های خود را تنظیم کنند.

  روحانی اضافه کرد: سند امضا شده بین ۳ کشور تنها یک سند اقتصادی نیست، بلکه سندی سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی است و این توافق ۳ جانبه فضا را برای حضور سایر کشورها باز می‌کند و می‌توانند در آینده به جمع ۳ کشور اضافه شوند.

  وی با بیان اینکه تصمیم و توافق امروز ۳ کشور ایران، افغانستان و هندوستان در زمینه ترانزیت چابهار علیه هیچ کشوری نخواهد بود، تصریح کرد: بر عکس، فعالیت سه کشور در این زمینه به نفع کل منطقه و صلح و ثبات منطقه خواهد بود.

  رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: پس از امضای سند همکاری مقرر شد هر کشوری یک مسئول مستقیم برای ادامه راه این سند انتخاب کند که ایران و هند وزیران راه خود را انتخاب کردند و قرار شد آقای اشرف‌ غنی نیز یک نفر را انتخاب کنند و مسئولان انتخاب شده گزارش‌های لازم را به سران ۳ کشور خواهند داد.

  منبع: تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار