رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۳ | کد خبر : 26464
 • روشی را که هکرها از ۱۴۰۰ خودپرداز ۱۲٫۷ میلیون دلار سرقت کردند بخوانید

  به گزارش وعده صادق ،معمولاً وقتی دیتای بانکی شما جزو اطلاعات به سرقت رفته به دلیل رخنه و شکاف امنیتی است، نگران می‌شوید که چگونه هکرها می‌توانند از این دیتا سوءاستفاده کنند.

  خوب، برخی اوقات این رخنه وسیله‌ای برای سرقت به‌صورت فیزیکی هم می‌شود. ۱۵ ماه می تیمی از هکرها در عرض ۲ ساعت از ۱۴۰۰ خودپرداز ژاپن بیش از ۱۲٫۷ میلیون دلار به سرقت بردند.

  مأموران امنیتی فکر می‌کنند ۱۰۰ هکر در توکیو و ۱۶ استان دیگر درگیر این موضوع شدند. درواقع هکرها با سرقت دیتا و ساخت ۱۶۰۰ کارت اعتباری از روی دیتای به سرقت رفته، هدف خود را عملی کردند؛ درحالی‌که محدودیت برداشت برای هر کارت ۱۰۰ هزار ین بوده اما در نهایت ۱۲٫۷ میلیون دلار برداشت غیر قانونی شده است که بیشتر از رقم محدودیت برداشت است. (برخی ابعاد ماجرا در هاله ای از ابهام است)

  پلیس ژاپن با همکاری مامورانی از افریقای جنوبی و اینترپل دنبال ردپای مظنونین می‌گردند. درواقع هنوز معلوم نیست دیتای موردنظر چگونه از مشتریان در افریقای جنوبی به سرقت رفته است اما حدس زده می‌شود از روش card skimming  در طول مدت‌زمان طولانی استفاده‌شده و بعد از روی دیتای اخذشده کارت‌های جعلی اما قابل‌استفاده ساخته‌شده است./خبرآنلاین

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار