• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۵۸ | کد خبر : 26500
 • به گزارش وعده صادق ،منطقه خراسان و به نقل از ساینس آلرت، امروزه از ظروف پلاستیکی استفاده بی‌شماری می‌شود، اما چگونه باید از شر این مواد خلاص شویم؟ این مواد قابلیت بازیافت در طبیعت ندارند و در گوشه‌ای از این جهان پهناور باقی می‌مانند.

  همچنان که مشکل آلودگی بر روی خاک و دفن زباله مهم است آلودگی اقیانوس‌ها و آبها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین قبل از اینکه در پاکسازی آبها ناتوان شویم باید زودتر بر این مشکل غلبه کنیم.

  دو دانشجو به نام‌های میرندا ونگ و جنی یو از ونکوور کانادا روشی برای این معضل پیشنهاد داده‌اند. در این روش با استفاده از نوعی حلال ترکیبات پلاستیک شکسته و با آنزیم خاصی توسط نوعی باکتری خورده می‌شود. این باکتری فتالات ماده اصلی سازنده پلاستیک را می‌بلعد.

  این دانشجویان باکتری مذکور را در رودخانه نزدیک محل زندگی خود یافته‌اند.

  روش آنان در این پروژه به این صورت است که باکتری را در کشتی قرار داده تا زباله‌های پلاستیکی موجود در اقیانوس که توسط خدمه جمع می‌شوند را پاک کنند.

  این دانشجویان پروژه خود را BioCellection نامیدند.

  آنان اظهار کردند: برای پاکسازی نیازمند مخازن هاضم خواهیم بود که تخمین زده شده هر یک حدود ۲۰ هزار دلار هزینه در بردارد که برای حفاظت از آبها میزان ناچیزی محسوب می‌شود.

  این گروه امیدوارند سال آینده پاکسازی آزمایشی برای حفاظت از اقیانوس‌ها را آغاز کنند./ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تقسیم‌بندی استان‌ها برای خروج و ورود زائرین اربعین از مرزهای سه گانه/ تردد اتباع خارجی فقط از مرز شلمچه بازگشت قدیمی‌ترین ایرلاین جهان به آسمان ایران+جزییات ترامپ اعتراض کند سرش زیر آب می رود! رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد خبر امیدوار کننده برای فوتبال ایران؛ نماینده عربستان حذف شد عکس/ نان حلال پس از ۲۰سال زندان نباید عده ای گفتمان یاس را ترویج کنند +توییت خودکفایی ایران در ساخت قطعات هواپیماهای نظامی/سیاست دولت خرید ماهواره از خارج است نه تولید در داخل دولت وزرایی را برگزیند تا در فرصت باقی‌مانده کارهای باقی‌مانده را پیش ببرند جایگزینان وزرای مستعفی به مجلس معرفی شدند امیدواریم هر چه زودتر شاهد نهایی شدن کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر باشیم مسابقه جهانی برای سرمایه‌گذاری درایران/درکشورتنهایک مسیر وجوددارد نجفی دقیقه ۹۰ خط خورد/ دانش آشتیانی جایگزین شد عکس/ جاده ای زیبا در ژاپن واکنش ستاره تیم ملی به حواشی تلخ در ورزشگاه غدیر اهواز+اینستاپست اندر فواید مذاکره سیاسی در سوریه فیلم/ سیلی سرباز پاکستانی به خبرنگار زن حین پخش زنده لبخند سیاستمداران به پشتوانه قدرت دفاعی است/ بخشی از توان نظامی‌مان برای غافلگیری دشمن مخفی می‌ماند رئیس جمهور وارد اراک شد ایران از مداخله نظامیان در انتخابات مبرا بوده است/ هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند