• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۲ | کد خبر : 26662
 • الشرق الاوسط: اسرائیل برای جلوگیری از حمله احتمالی داعش در حالت آماده باش است

  به گزارش وعده صادق ؛ پایگاه اینترنتی روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در شماره امروز خود نوشت: نیروی دریایی ارتش اسرائیل در دریای سرخ برای جلوگیری از حملات احتمالی داعش و امثال آنها که در شبه جزیره سینا و دیگر مناطق مستقر هستند و ممکن است شهر ساحلی «ایلات» را هدف قرار دهند در حال آماده باش کامل قرار دارد.
  یکی از مسئولان بلندپایه نیروی دریایی اسرائیل به خبرنگار «الشرق الاوسط» که در ایلات با او ملاقات کرد گفت: به دنبال ناکامی ها و شکست های داعش در عراق و سوریه آنها قصد حمله بزرگ یا گسترده ای در سینا یا مرزهای اسرائیل دارند تا ابهت از دست رفته خود را بازگردانند. از جمله اهداف مورد نظر داعش حمله به شهر «ایلات» یا هر هدف دیگری در اسرائیل یا عملیات علیه ارتش و پلیس مصر است.
  وی در ادامه این مطلب افزود: ارتش و نیروهای امنیتی مصر هم فعالیت های خود را برای مقابله با تروریست ها افزایش داده اند.
  این روزنامه در ادامه این مطلب نوشت: بعد از اینکه اسرائیل تمام عملیات های خونبارش را علیه اعراب و مسلمانان متمرکز کرده بود اکنون حرف وحدیث ها و هشدارهای داغ از چند طرف نشانگر احتمال پیوستن اسرائیل به جبهه اهداف داعش وجود دارد بنابراین اسرائیل نیروهای ارتش، گارد مرزی، پلیس و حتی نیروهای امنیتی اش در هتل ها را در حالت آماده باش دائم قرار داده است.
  این مسئول بلندپایه نیروی دریایی اسرائیل اظهار داشت : داعش تنها کسی نیست که تهدید می کند هنوز نیروهای حماس در سینا فعال هستند. آنها با داعش هماهنگی و همکاری دارند و مشارکت آنها در عملیات علیه اسرائیل را بعید نمی دانم.
  وی با اشاره به اینکه نقشه ها به ما می گویند چقدر مسافت بین نقطه شروع این نیروها با ایلات نزدیک است، گفت : ما برای تمامی احتمالات هوشیار هستیم اما خطر پابرجاست و چند دقیقه کافی است تا به اینجا (ایلات) منتقل شوند.
  وی درباره میزان جدی بودن این تهدید و اگر اینکه اجرای این عملیات آنقدر آسان است؛ گفت : البته این مساله برای آنها ساده وراحت نیست زیرا ما برای مقابله با هر حمله ای آماده هستیم و در بدترین حالت ممکن است که آنها (داعش) برسند اما می دانیم چگونه حمله نخست آنها مهار کنیم  و پاسخ کوبنده ودندان شکنی به آنها دهیم زیرا تروریسم پیروز نخواهد شد./ صدا و سیما

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار