• تاریخ انتشار: جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵ | کد خبر : 26731
 • به گزارش وعده صادق ، در خصوص دیدگاه برخی از افراد جامعه مبنی برآنکه چرا کمیته امداد با دارا بودن حجم زیادی از مبالغ صدقات مردمی، مستمری مددجویان تحت پوشش خود را افزایش نمی دهد؛ عنوان کرد: کمیته امداد قصد افزایش مستمری مددجویان را ندارد بلکه افزایش خدمات به جامعه هدف را در دستور کار خود قرار داده است.

  وی در این باره تصریح کرد: در حال حاضر کمیته امداد علاوه بر تسهیلات بانکی، اقدام به ارائه تسهیلات اشتغال به مددجویان از محل اعتبارات داخلی و به صورت قرض‌الحسنه کرده و یا تامین مسکن هر مددجو نیز حدود ۵۰ میلیون تومان هزینه برایمان به دنبال دارد، این در حالیست که حتی اگر ۱۰۰ سال به یک مددجو مستمری دهیم و یا میزان آن را افزایش دهیم آیا می‌تواند صاحب مسکن و یا شغل شود؟

  به گفته فتاح، در حال حاضر تمامی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد تحت پوشش “بیمه تکمیلی”هستند و برای هزینه های درمانی خود حتی یک ریال هم هزینه نمی‌کنند.

  وی همچنین اضافه کرد: تمامی مددجویان تحت پوشش “بیمه حوادث” قرار گرفته‌اند تا در صورت بروز هرگونه حادثه ای اعم از سیل، آتش سوزی، تخریب منزل و… مورد حمایت‌های بعدی قرار گیرند. همچنین در حال حاضر ۴۰۰ هزار خانوار کمیته امدادی تحت پوشش “بیمه تامین اجتماعی” قرار گرفته اند و هرماه مبلغ ۱۲۰ هزار تومان برای آنان توسط کمیته امداد به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود؛ آیا این روش بهتری برای حمایت است یا اینکه این پول را مستقیم به خود افراد بدهیم؟ در حالیکه فرد از این طریق در زمان بازنشستگی مشمول حقوق و مزایا خواهد شد.

  به گفته رییس کمیته امداد، افزایش خدمت کمیته امداد به جامعه هدف، روش جایگزین افزایش مستقیم مستمری است؛ زیرا برای مثال هر چقدر رقم مستمری خانواده‌ای را که سرپرست آن معتاد است را افزایش دهیم، خرج اعتیاد آن فرد خواهد شد و نتیجه بخش نخواهد بود.

  فتاح در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر هزینه تحصیل ۳۳۰ هزار دانش آموز تحت پوشش و همچنین ۹۰ هزار دانشجو را کمیته امداد تامین می‌کند؛ این درحالیست که در صورت عدم این حمایت‌ها تعداد کثیری از آن‌ها قادر به ادامه تحصیل نبوده و ترک تحصیل می کردند.

  وی در پایان تاکید کرد: امروزه درتمام دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که حمایت های مالی مستقیم همچون افزایش مستمری موجب خودکفایی و توانمندی نخواهد شد؛ به همین دلیل کمیته امداد نیز افزایش خدمات و تسهیلات به مددجویان را در دستورکار خود قرار داده است؛ هرچند در صورت آنکه خانواده ای نیاز به رسیدگی بیشتر داشته باشد، به طور موردی از آنها دستگیری و حمایت خواهد شد./ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تایلند و مالزی محل شیوع ویروس زیکا/ خانم‌های باردار مراقب باشند نیروی دریایی سپاه در صحنه‌ نبرد با آمریکا متولد شد دو آبی‌پوش از بازی در اهواز محروم شدند/ سمت راست استقلال چپ کرد! عکس/ اولین وانت مرسدس بنز روایتی متفاوت از دیوانه‌بازی «راننده وانت دیوانه» واگذاری یک شبه ۹۰۰ مدرسه دولتی به بخش خصوصی سامسونگ از ویژگی های گلکسی اس۸ رونمایی کرد «جایزه ملکه» برای ظریف! سردار آمپـول به روایت نماینده قم! پی‌آمد خواب‌های امنیتی اردوغان تغییر۶٠ فرماندار در دستورکار «ناتو» نسبت به انتقادهای ژنرال دوستم واکنش نشان داد رشد اقتصادی ایران امسال و سال آینده به ۵ درصد می‌رسد افراد جدیدی به شورای مرکزی جامعه روحانیت اضافه می‌شوند/ برنامه کمیته سیاسی برای نشست مشترک با احزاب اصولگرا توضیحات فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء درباره فعالیت های این قرارگاه در اقتصاد کشور نامه ۱۶۹ نفر از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور پیرامون ارائه تسهیلات بانکی ناسا در انهدام مریخ نشین اروپا دست داشت تشکیل سازمان توسعه سواحل مکران عکس/ لوکس‌ترین شاسی‌بلند لکسوس در ایران سوخت کارت سوخت!