رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۲ | کد خبر : 26976
 • ایندیپندنت:انگلیس باید پاسخگوی جنگ‌هایی باشد که در خاورمیانه به راه انداخته است

  به گزارش وعده صادق ؛ نیروی هوایی ویژه انگلستان احتمالا در یمن، سوریه، عراق و لیبی حضور دارند اما هیچ اطلاعی دراین‌باره به پارلمان این کشور داده نشده است.

  ایندیپندنت یادداشتی منتشر کرد که در آن نوشت، هفته گذشته «مایکل فالن» وزیر دفاع انگلستان سعی کرد سوالاتی را طرح کند که درباره برنامه اعزام نیرو به لیبی بود. وی گفت که انگلستان برنامه‌ای حضور مبارزاتی نیروهای این کشور در لیبی ندارد و اگر دولت چنین تصمیم داشته باشد، این پارلمان است که اول از آن با خبر می‌شود. دو روز بعد از این اظهارات فالن، روزنامه تایمز گزارش داد که نیروی ویژه هوایی انگلستان قبل از آن وارد لیبی شده‌ بودند.

  نویسنده در ادامه نوشت که ماه مارس به عملیات نیروی ویژه هوایی انگلیس در لیبی اشاره کرده بود و هنوز معلوم نیست انگلستان دقیقا با چه کسانی در لیبی مبارزه می‌کند. در طول سال گذشته هم انگلیس، نیروی ویژه هوایی خود را برای انجام عملیات به یمن، سوریه، عراق و لیبی اعزام کرد و مشاوران نظامی در اردن و عربستان سعودی داشت. پارلمان هم درباره هیچ یک از این اعزام‌ها اطلاعاتی نداشت و اصلا این مسایل در میان نمایندگان مردم انگلیس به بحث و بررسی گذاشته نشد.

  نویسنده در ادامه نوشت، وزارت خارجه انگلیس مدام به مردم این کشور درباره سفر به برخی کشورها هشدارهای جدی می‌دهد که دلیل آن حضور نیروهای نظامی آن در این کشورها است و مردم انگلیس از داشتن این اطلاعات محروم هستند.

  نویسنده در انتها تاکید داشت، مردم انگلستان می‌بایست درباره یکی از مهم‌ترین تصمیمات این کشور که ورود به جنگ است به مردم اطلاع دهد و اکنون زمان آن رسیده که پارلمان انگلیس درباره جنگ‌های مخفی این کشور در خاورمیانه به مناظره بنشیند./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار