رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶ | کد خبر : 27044
 • معاون وزیر نیرو: ورود ۲۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید برق در سال ۹۵

  به گزارش وعده صادق ؛هوشنگ فلاحتیان امروز یازدهمین کنفرانس بین‌المللی انرژی درباره آخرین وضعیت توسعه صنعت برق ایران، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید برق ایران به بیش از ۷۴ هزار مگاوات رسیده که ۳۵ درصد این ظرفیت مربوط به نیروگاه‌های گازی، ۲۵ درصد سیکل ترکیبی و ۱۴ درصد برق‌آبی است.

  معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه ایران در ۱۰ سال گذشته ۳۷ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی نصب کرده است، تصریح کرد: در شرایط فعلی ایران از نظر ظرفیت تولید برق در رتبه چهاردهم در جهان قرار گرفته است.

  این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون میزان مصرف سالانه برق در کشور به ۲۳۱ تراوات ساعت رسیده که تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۳۱۸ تراوات ساعت افزایش می یابد، اظهار داشت: همچنین ظرفیت نصب‌شده نیروگاهی تا تا سال ۲۰۲۰ میلادی از ۷۴ هزار به ۱۰۰ هزار مگاوات افزایش می یابد.

  وی با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته تعداد مشترکان برق از ۲۰ به ۳۲ میلیون رسیده است، از پیش بینی افزایش آن به ۴۳ میلیون تا سال ۲۰۲۰ خبر داد و افزود: در سال ۲۰۱۵ میلادی میزان تولید انرژی کشور ۲۷۹ میلیارد کیلووات ساعت بوده شمن آنکه سال گذشته مصرف گاز در نیروگاه‌ها ۱۶ درصد افزایش و بیش از ۸۰ درصد سوخت مصرفی نیروگاه‌ها گاز طبیعی بود.

  فلاحتیان درباره صادرات گاز به کشورهای همسایه هم بیان کرد: ایران هم اکنون با کشورهای پاکستان، ترکمنستان، آذربایجان، افغانستان، ارمنستان، عراق و ترکیه تبادل برق دارد، به گونه‌ای که سال گذشته ۱۰ میلیارد کیلووات ساعت به این کشورها صادر شد.

  وی با اعلام اینکه ایران در نظر دارد از طریق کابال‌های زیردریایی شبکه برق خود را به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس متصل کند، در تشریح چالش‌های توسعه صنعت برق گفت: افزایش بدهی به پیمانکاران، کاهش سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی، نبود تعادل میان هزینه‌های بخش تولید و درآمد و راندمان پایین نیروگاه ها از جمله مشکلات توسعه صنعت برق به شمار می‌رود.

  معاون وزیر نیرو در پایان با تاکید بر اینکه با استفاده از توان داخل توربین‌های استفاده شده در نیروگاه‌ها را به کلاس F‌ ارتقا دهیم، خاطرنشان کرد: در کنار بهره‌برداری از ۲۵۰۰ ظرفیت جدید نیروگاهی در سال‌جاری، کاهش تلفات شبکه انتقال به کمتر از ۱۰ درصد از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای صنعت برق در سال ۹۵ است./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار