رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷ | کد خبر : 27301
 • اوحدی: موضع ما در قبال عربستان انفعالی نبود

  به گزارش وعده صادق ؛ اوحدی در پاسخ به این سوال که «عجیب واقعه ای و غریب حادثه‌ای/ انا اصطبرت قتیلا و قاتلی شاکیش» می‌گویند ما در حج شهید داده‌ایم و به زعم شما ۳بار مورد بی مهری جدی قرار گرفته‌ایم، سکوت کرده‌ایم و این مسئولان حج عربستان هستند که برای ما تعیین تکلیف می‌کنند و در جلسات مشترک، ما منتظر اظهارات آن‌ها هستیم. به نظر این عده موضع ما کاملا منفعلانه است، گفت: اگر به مسیر واقعی طی شده نگاه کنیم باید بگویم که در صورتی که تفاهمنامه یکطرفه عربستانی‌ها را امضا می‌کردیم، انتقاد شما صحیح بود و رفتار ما منفعلانه.

  وی افزود: ما موضع دفاعی نداشتیم ضمن اینکه نسبت به بداخلاقی‌هایی که از طرف عربستان دیده بودیم، چه موضعی باید می‌گرفتیم؛ ما برای گرفتن حق دفاع کردیم.

  رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: ما بر حفظ عزت و کرامت زائران تأکید داشتیم و در پنج ماه گذشته همیشه تلاش کردیم این حق را لحاظ کنیم و یک بار ندیدید که از عزت و کرامت زائران عقب‌نشینی کنیم.

  اوحدی گفت: وقتی مسئولان سعودی در یک اقدام عجولانه و سردرگم اعلام می‌کنند ایران تفاهمنامه را امضا کرده است و ما سر تسلیم ایران را فرود آوردیم، این نشان از سناریوی طراحی شده دارد.

  وی ادامه داد: اگر چهار ماه پیش که اولین بداخلاقی‌ها را دیدیم، به مذاکرات ادامه نمی‌دادیم، جنگ‌های سیاسی را جدی‌تر می‌کردند.

  رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: ما باید با کشوری که می‌دانستیم از ابتدا بازی سیاسی را شروع کرده، با خویشتن‌داری اثبات می‌کردیم که این کشور عربستان است که مانع حضور ما شده است.

  اوحدی گفت: اگر مسیر را مرور کنید نه تنها موضع انفعالی نداشته‌ایم که همیشه با موضع محکم به دنبال تأمین امنیت زائران و عزت آنها بودیم.

  وی در خاتمه تصریح کرد: عربستان از پنج بند ما کوتاه نیامد؛ پنج بندی که عزت و امنیت زائران ما در آن نهفته بود و اکنون گناه بزرگ صد عن سبیل‌الله برای آنها حفظ شده است./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار