• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷ | کد خبر : 27301
 • به گزارش وعده صادق ؛ اوحدی در پاسخ به این سوال که «عجیب واقعه ای و غریب حادثه‌ای/ انا اصطبرت قتیلا و قاتلی شاکیش» می‌گویند ما در حج شهید داده‌ایم و به زعم شما ۳بار مورد بی مهری جدی قرار گرفته‌ایم، سکوت کرده‌ایم و این مسئولان حج عربستان هستند که برای ما تعیین تکلیف می‌کنند و در جلسات مشترک، ما منتظر اظهارات آن‌ها هستیم. به نظر این عده موضع ما کاملا منفعلانه است، گفت: اگر به مسیر واقعی طی شده نگاه کنیم باید بگویم که در صورتی که تفاهمنامه یکطرفه عربستانی‌ها را امضا می‌کردیم، انتقاد شما صحیح بود و رفتار ما منفعلانه.

  وی افزود: ما موضع دفاعی نداشتیم ضمن اینکه نسبت به بداخلاقی‌هایی که از طرف عربستان دیده بودیم، چه موضعی باید می‌گرفتیم؛ ما برای گرفتن حق دفاع کردیم.

  رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: ما بر حفظ عزت و کرامت زائران تأکید داشتیم و در پنج ماه گذشته همیشه تلاش کردیم این حق را لحاظ کنیم و یک بار ندیدید که از عزت و کرامت زائران عقب‌نشینی کنیم.

  اوحدی گفت: وقتی مسئولان سعودی در یک اقدام عجولانه و سردرگم اعلام می‌کنند ایران تفاهمنامه را امضا کرده است و ما سر تسلیم ایران را فرود آوردیم، این نشان از سناریوی طراحی شده دارد.

  وی ادامه داد: اگر چهار ماه پیش که اولین بداخلاقی‌ها را دیدیم، به مذاکرات ادامه نمی‌دادیم، جنگ‌های سیاسی را جدی‌تر می‌کردند.

  رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: ما باید با کشوری که می‌دانستیم از ابتدا بازی سیاسی را شروع کرده، با خویشتن‌داری اثبات می‌کردیم که این کشور عربستان است که مانع حضور ما شده است.

  اوحدی گفت: اگر مسیر را مرور کنید نه تنها موضع انفعالی نداشته‌ایم که همیشه با موضع محکم به دنبال تأمین امنیت زائران و عزت آنها بودیم.

  وی در خاتمه تصریح کرد: عربستان از پنج بند ما کوتاه نیامد؛ پنج بندی که عزت و امنیت زائران ما در آن نهفته بود و اکنون گناه بزرگ صد عن سبیل‌الله برای آنها حفظ شده است./ مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  نیروهای عراقی به کرانه‌های دجله در جنوب غرب موصل رسیدند چرا نگرانی «وزارت‌خارجه آمریکا» و «بی‌بی‌سی» از دهان نمایندگان مجلس بیرون می‌آید؟ ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد/ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار نقشه پلید عربستان و امارات برای دور زدن ایران عکس/ رییس جمهور در همایش روز ملی روستا و عشایر خوش اندام ترین مردمان اروپا کدامند؟ سود تسهیلات صادرکنندگان ۱۱ درصد کاهش یافت فیلم/ ⏪ عاقبت حق خوری... روحانی چقدر به «جوان»‌ها و «غیرامنیتی‌»ها اعتماد دارد؟ سفر «داباکیس» به ایران/قرارداد بازی‌های رایانه‌ای با شرکت فرانسوی/ سفرهای طولانی رئیس دانشگاه علم‌وصنعت به خارج همه چیز درباره اجرای فاز نخست LEZ مدیر کل ارشاد لرستان، فردا درباره تئاتر جنجالی به مجلس توضیح می دهد حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک/کسب سود کلان از اجناس بی‌کیفیت بیکاری، معضل بزرگ کشور/ نمی‌توانیم پاسخگوی متقاضیان کار باشیم عکس/ رونمایی از شاسی بلند جدید پژو برندگان این مسابقه به کام مرگ می روند +تصاویر سخنان روحانی در همایش روز ملی روستا و عشایر رواج پدیده چند شغلی در کشور/ حداقل حقوق با تورم رشد نکرد از گلایه یک رفیق سابق از نالوطی‌گری روحانی تا تدبیری برای حرف آخری غیر از پول و قدرت برای انتخابات در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت و گاهی نیز تغییر مدیر است