آقای سیدحسن؛ آیا اینکه چیزی بگوییم و مخالف آن عمل کنیم ، معنایش مسخره کردن خودمان نیست ؟

0 0

یک قانون خاص در مدیریت وجود دارد که میگوید اگر می‌خواهید بی کفایتی کسی را ثابت کنید کافیست که به او مسئولیت دهید و آزادش بگذارید و سپس او را در معرض نمایش و قضاوت دیگران قرار دهید تا خودش را نشان دهد .

یک قانون خاص در مدیریت وجود دارد که میگوید اگر می‌خواهید بی کفایتی کسی را ثابت کنید کافیست که به او مسئولیت دهید و آزادش بگذارید و سپس او را در معرض نمایش و قضاوت دیگران قرار دهید تا خودش را نشان دهد .
در این مواقع است که شخص خودش را بیش از اندازه بزرگ میپندارد و دست به افعالی میزند که در نهایت منجر به نمایش بی کفایتی اش میشود .
مصداق بارز این مدل ، دعوت از سیدحسن خمینی در سیمای جمهوری اسلامی ایران است که او را در معرض دید و قضاوت مردم قرار داد و باعث شد که امروز جمله ای را بیش از هر جملهء دیگری از افواه مردم بشنویم که “دست شورای نگهبان درد نکند که او را رد صلاحیت کرد” .
از حاشیه های سطحی همین دیدار تلویزیونی که با آب خوردن های فراوان و بازی کردن های مضطربانه با تسبیح و نوع نشستن ایشان همراه بود اگر بگذریم ، مسائل زیر جای بسی تأمل و تفکر دارد .

سبب این قضاوت از جانب مردم چندان عجیب و غریب نیست و علت ابتدایی آن به معلول پرمدعایی برمی گردد که تقریباً در تمام طول سخنرانی خود فقط به حاشیه های بی اهمیتی پرداخت که آن حواشی در جامعه فعلی ما ارزش خود را از دست داده و اکثریت مردم ایران به دروغگویی و کذب محض بودن آن پی برده اند . مسائل و شبهاتی چون “ممنوع التصویری فتنه‌گران” و “آنهایی که سر سفرهء آمادهء انقلاب نشستند” و “حملات گازانبری” و … که تماماً روخوانی از برگهء امتحانی کسانیست که مردم خیلی وقت است آنان را از انقلابی گری رفوزه کرده اند .
و اما علت دوم آن را نیز میتوان در تناقضات بیشمار گفتار با رفتار سیدحسن جستجو کرد .
آنجایی که ایشان ویژگی‌های انقلابی بودن را بازگو می کند و میگوید ” انقلابی یعنی کسی که خود را نسبت به ارزش‌های انقلاب مقید می‌داند و حاضر است برای این ارزش‌ها هزینه بدهد. کسی که نسبت به این ارزش‌ها پایبند باشد و به دنبال شخص‌گرایی نیز نباشد و حاضر باشد برای چنین ارزش‌هایی هزینه شخصی بدهد را می‌توان انقلابی شمرد” ، اما در تناقضی آشکار جنجالی را بعد از عدم توانایی اش در احراز صلاحیت از شورای نگهبان کلید میزند که هنوز آثار آن ادامه دارد .
تا آنجایی که دین را معطوف به شریعت و نماز و حجاب نمیداند و مبارزه با فقر و اختلاس را نیز از اجرای دینداری برمیشمارد اما در یک رفتار تناقض آمیز با کسانی حشر و نشر دارد که فرزندانشان ، بیت المال را سرکشیده اند و با بهائیان رابطه دارند .
آیا اینکه چیزی بگوییم و مخالف آن عمل کنیم ، معنایش مسخره کردن خودمان نیست ؟
البته این موارد نمونه های خلاصه شده ای از کلام ایشان بود و عقده گشایی های سیدحسن خمینی بیش از این متن کوتاه بود که پرداختن به آن اهمیت چندانی ندارد

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.