کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۳ | کد خبر : 27377
 • سید حسن خمینی

  یک قانون خاص در مدیریت وجود دارد که میگوید اگر می‌خواهید بی کفایتی کسی را ثابت کنید کافیست که به او مسئولیت دهید و آزادش بگذارید و سپس او را در معرض نمایش و قضاوت دیگران قرار دهید تا خودش را نشان دهد .

  یک قانون خاص در مدیریت وجود دارد که میگوید اگر می‌خواهید بی کفایتی کسی را ثابت کنید کافیست که به او مسئولیت دهید و آزادش بگذارید و سپس او را در معرض نمایش و قضاوت دیگران قرار دهید تا خودش را نشان دهد .
  در این مواقع است که شخص خودش را بیش از اندازه بزرگ میپندارد و دست به افعالی میزند که در نهایت منجر به نمایش بی کفایتی اش میشود .
  مصداق بارز این مدل ، دعوت از سیدحسن خمینی در سیمای جمهوری اسلامی ایران است که او را در معرض دید و قضاوت مردم قرار داد و باعث شد که امروز جمله ای را بیش از هر جملهء دیگری از افواه مردم بشنویم که “دست شورای نگهبان درد نکند که او را رد صلاحیت کرد” .
  از حاشیه های سطحی همین دیدار تلویزیونی که با آب خوردن های فراوان و بازی کردن های مضطربانه با تسبیح و نوع نشستن ایشان همراه بود اگر بگذریم ، مسائل زیر جای بسی تأمل و تفکر دارد .

  سبب این قضاوت از جانب مردم چندان عجیب و غریب نیست و علت ابتدایی آن به معلول پرمدعایی برمی گردد که تقریباً در تمام طول سخنرانی خود فقط به حاشیه های بی اهمیتی پرداخت که آن حواشی در جامعه فعلی ما ارزش خود را از دست داده و اکثریت مردم ایران به دروغگویی و کذب محض بودن آن پی برده اند . مسائل و شبهاتی چون “ممنوع التصویری فتنه‌گران” و “آنهایی که سر سفرهء آمادهء انقلاب نشستند” و “حملات گازانبری” و … که تماماً روخوانی از برگهء امتحانی کسانیست که مردم خیلی وقت است آنان را از انقلابی گری رفوزه کرده اند .
  و اما علت دوم آن را نیز میتوان در تناقضات بیشمار گفتار با رفتار سیدحسن جستجو کرد .
  آنجایی که ایشان ویژگی‌های انقلابی بودن را بازگو می کند و میگوید ” انقلابی یعنی کسی که خود را نسبت به ارزش‌های انقلاب مقید می‌داند و حاضر است برای این ارزش‌ها هزینه بدهد. کسی که نسبت به این ارزش‌ها پایبند باشد و به دنبال شخص‌گرایی نیز نباشد و حاضر باشد برای چنین ارزش‌هایی هزینه شخصی بدهد را می‌توان انقلابی شمرد” ، اما در تناقضی آشکار جنجالی را بعد از عدم توانایی اش در احراز صلاحیت از شورای نگهبان کلید میزند که هنوز آثار آن ادامه دارد .
  تا آنجایی که دین را معطوف به شریعت و نماز و حجاب نمیداند و مبارزه با فقر و اختلاس را نیز از اجرای دینداری برمیشمارد اما در یک رفتار تناقض آمیز با کسانی حشر و نشر دارد که فرزندانشان ، بیت المال را سرکشیده اند و با بهائیان رابطه دارند .
  آیا اینکه چیزی بگوییم و مخالف آن عمل کنیم ، معنایش مسخره کردن خودمان نیست ؟
  البته این موارد نمونه های خلاصه شده ای از کلام ایشان بود و عقده گشایی های سیدحسن خمینی بیش از این متن کوتاه بود که پرداختن به آن اهمیت چندانی ندارد

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  سومین زمین لرزه در مرکز ایتالیا عکس/ سرگیجه! افزایش توان حرفه ای و تکریم ارباب رجوع از رویکردهای مهم پلیس واکنش هافبک استقلال به حضور مقابل فولاد+اینستاپست داعشی ها دهها تن از ساکنان روستاهای موصل را اعدام کردند مرحوم دولابی: ما انسان‌ها چقدر کم عقلیم تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور خوشرو: مشارکت زنان در عملیات انسان‌دوستانه، بازسازی و مصالحه سیاسی موثرتر بوده است حمایت مجلس از سازمان پدافند غیرعامل برای مبارزه با بیو تروریست رونمایی از جانشین گودرزی و خبر بد برای پرسپولیسی‌ها/ تساوی خونین! اعدام ۲۳۲ غیرنظامی در جنوب موصل عکس/ اولین دستگاه خودپرداز جهان زمین‌لرزه ۶.۴ ریشتری در مرکز ایتالیا هوشمندترین شهر جهان کدام است؟ شرق شناس صرب: غرفه کتاب ایران در نمایشگاه بلگراد بازدیدکنندگان را مجذوب خود کرد طلا بدهید شنبلیله بخورید حجم تجارت فنلاند با ایران ۱۰ برابر می‌شود/مشکلات پرداخت پول طی چند ماه قابل حل است تربت سیدالشهد(ع) یکی از اسرار طب اسلامی و شیعی است از اول با غیرعلنی بودن جلسه روز گذشته مجلس مخالف بودم/ از سخن رئیس مجلس بهت‌زده شدم/ تعبیر برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها غیر واقع بود امام جمعه قم: طب اسلامی به عنوان دروس حوزه تدریس شود