رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰ | کد خبر : 27402
 • اتحادیه اروپا و ایران نیاز متقابل به یکدیگر دارند/ اروپا نیز زیر فشار بحران اقتصادی است

  به گزارش وعده صادق ، این بخشی از مقاله اقتصادی است که روز پنجشنبه در پایگاه اینترنتی المنیتور چاپ شده و در مقدمه به اظهارات فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در مورد علاقه این بلوک ۲۸ عضوی برای تبدیل شدن مجدد به شریک اصلی تجاری ایران اشاره شده است .
  در این مقاله آمده است در حالی که ایران مصمم است در دوران پسا تحریم اقتصاد لطمه خورده اش از تحریم ها را طی دهه گذشته بازسازی کند ، اتحادیه اروپا هنوز از بحران سال ۲۰۰۹ خارج نشده و گسترش مناسبات اقتصادی با ایران برای هردو طرف سودمند خواهد بود.
  یک دیپلمات ارشد سابق ایران به شرط عدم افشای هویت خود به المنیتور گفت : توسعه مناسبات برای تهران و اتحادیه اروپا هردو به ضرورت تبدیل شده است .
  وی افزود :’ مناسبات اقتصادی با اروپا از لحاظ توسعه برای ایران یک مزیت محسوب می شود و نسبت به رابطه با امریکا کمتر مسئله ساز است . رویکرد اروپا به ایران تا آنجا که به امنیت تامین انرژی مربوط می شود یک رویکرد استراتژیک ، بلند مدت بوده و هست چرا که این قاره گزینه بهتری برای جایگزین ساختن منابع نفت و گاز ایران نذارد. ‘
  این دیپلمات سابق تاکید کرد که برای ایران ‘ دسترسی به بازارهای اروپا و استفاده از فن آوری پیشرفته ریشه های تاریخی داشته و یک گزینه اقتصادی است . ‘
  روابط ایران و اتحادیه اروپا به سال ۱۹۶۳ برمی گردد . پس از انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ ، این رابطه باوجود فراز و فرودها حفظ شده است.
  در این مقاله به بخشی از این فراز و فرودها و تاثیر آن بر حجم روابط تجاری دو طرف اشاره شده و آمار و ارقامی در مورد میزان همکاری های اقتصادی بروکسل و تهران در دوران زمامداری روسای جمهوری مختلف از بدو انقلاب اسلامی ارائه شده است .
  به طور مثال در مقاله ، چرخش ایران به سمت شرق پس از پیوستن اتحادیه اروپا به امریکا در اعمال تحریم ها و برقراری روابط تجاری با جین و هند از جمله این فرودها ذکر و تاکید شده است که پشت کردن تهران به غرب در این دوران یک اقدام طبیعی بود.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار