رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴ | کد خبر : 27420
 • کرزی: اگر صلح موضوعی بین افغان‌هاست پس چرا آمریکا، پاکستان و چین خود را شریک می‌دانند؟

  به گزارش وعده صادق «حامد کرزی» رئیس‌جمهور سابق افغانستان اعلام کرد: کشته شدن «ملا اختر محمد منصور» رهبر سابق گروه طالبان افغان آینده روند صلح افغانستان را با مشکلاتی روبرو خواهد کرد.

  وی افزود: در صورتی که تمایلی برای ایجاد صلح در افغانستان وجود داشت نباید ملا منصور کشته می‌شد.

  کرزی اذعان داشت: واکنش‌های طالبان، دولت پاکستان و طرفین درگیر نشان دهنده آن است که این اتفاق روند صلح دولت افغانستان و طالبان افغان را تخریب می‌کند.

  رئیس‌جمهور سابق افغانستان تصریح کرد: اگر مسئله صلح افغانستان موضوع بین افغان‌ها است، چرا آمریکا، پاکستان و چین خود را شریک آن می‌دانند؟

  حامد کرزی در ادامه افزود: مشارکت کشور‌های نامبرده در روند صلح افغانستان و طالبان ثابت می‌کند که مشکل این کشور یک مسئله خارجی است.

  وی تأکید کرد که علاوه بر کشورهای آمریکا، پاکستان و چین باید کشور‌هایی مانند، «ایران»، «روسیه»، و «هند» نیز شامل روند صلح افغانستان شوند تا نتایج بهتر و دقیق‌تری بدست آید.

  حامد کرزی رئیس‌جمهور سابق افغانستان در حالی از تخریب روند صلح پس از مرگ ملا منصور خبر می‌دهد که «چارلس کلفلند» یکی از سخنگویان ارتش آمریکا در افغانستان اعلام کرد: باور نمی‌کنیم در زمانی کوتاه شاهد برگزاری مذاکرات صلح با طالبان افغان به رهبری «ملا هیبت‌الله آخوندزاده» باشیم.

  این مقام نظامی آمریکایی در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: از اینکه رهبران ارشد طالبان به رهبری ملا هیبت‌الله به روند صلح بپیوندند خوشبین نیستیم.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار