رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۹ | کد خبر : 27545
 • استقبال وزارت خارجه آمریکا از پیام آیت‌الله سیستانی

  به گزارش وعده صادق، «مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب موضع دستگاه سیاست خارجی کشورش در قبال مسائل مختلف بین‌الملل را با خبرنگاران در میان گذاشت.

  یکی از خبرنگاران به عملیات آزادسازی شهر فلوجه توسط ارتش عراق و نیروهای مردمی اشاره کرد و با تکیه بر گفته‌های مخالفان دولت مرکزی عراق گفت که آیا واقعاً شبه‌نظامیان شیعه در حال اعدام خودسرانه مردم در خلال این عملیات‌اند.

  سخنگو پاسخ داد: «نخست‌وزیر عابدی دستور داده که معابر خروج غیرنظامیان از فلوجه باز باشد؛ حیدر العبادی تعهد داده که ارتش از وارد آوردن تلفات به غیرنظامیان پرهیز کند.»

  تونر ادامه داد: «ما همچنین از پیام آیت‌الله سیستانی در خصوص لزوم حفظ اموال غیرنظامیان و حفاظت از خود آنها استقبال می‌کنیم.»

  روایت دقیق‌تر فتوای آیت‌الله سیستانی این است که امروز «عبدالمهدی الکربلایی» خطیب نماز جمعه شهر مقدس کربلا و نماینده آیت‌الله در این شهر، با تکیه بر آموزه‌های اسلامی و تأکیدات آیت‌الله سیستانی، بی‌احترامی به خانواده‌های تروریست‌های داعش و حتی مصادره اموال داعشی‌های فلوجه را حرام شمرده بود چرا که این اموال متعلق به وراثی است که نقشی در اعمال تروریستی پدر خود نداشته‌اند.

  یکی دیگر از خبرنگاران به گزارش‌های موجود در خصوص نحوه برخورد با مردم در حال فرار از فلوجه اشاره کرد و واکنش تونر به جدا کردن مردان از خانواده‌ها و ضرب و شتم آنها را خواستار شد.

  مارک تونر گفت که هنوز گزارش تأیید شده‌ای در این خصوص موجود نیست ولی بهرحال نیروهای عراقی مجبوراند مردم در حال خروج از شهر را برای جلوگیری از فرار داعشی‌ها، بازرسی کنند «که البته این بازرسی باید محترمانه باشد.»

   

   

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار