• تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴ | کد خبر : 27670
 • مذاکرات هسته‌ای ثابت کرد هر چه عقب‌نشینی کنیم زورگویی آمریکا بیشتر می‌شود

  به گزارش وعده صادق ،سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: آمریکا قبل از جنگ جهانی اول و دوم خود را آماده کرده بود که قدرت برتر دنیا باشد، پس از جنگ جهانی دوم به عنوان یکی از ابرقدرت‌ها بیشترین تاثیرگذاری را داشت به طوری که صندوق بین‌المللی پول، سازمان‌های جهانی و پیمان‌هایی مانند ناتو را تشکیل داد و پس از فروپاشی شوروی آمریکا به دنبال در دست گرفتن دنیا به عنوان تک‌ابرقدرت بود که تنها راه آن سلطه بر غرب آسیا بود و انقلاب اسلامی به عنوان مهم‌ترین چالش‌ نظام سرمایه‌گذاری به شمار می‌رفت.

  وی ادامه داد: آمریکایی‌ها برای تسلط بر منطقه تاکنون ۲ جنگ در عراق، لبنان و سوریه به صورت مستقیم یا نیابتی به راه انداختند و جنگ یمن برای تحت فشار قرار دادن ایران و مقاومت بود که از میدان سوریه عقب‌نشینی کند، البته با مانع مقاومت اسلامی با محوریت ایران روبرو شدند و صحنه منطقه کلکسیونی از شکست‌های آمریکا در برابر جمهوری اسلامی شد.

  رئیس سازمان بسیج اساتید عنوان کرد: اشتباهاتی که در هنگام شعله‌ور شدن بیداری اسلامی صورت گرفت یکی در تغییر موضع دولت دهم نسبت به نهم پیرامون پیگیری مسائل منطقه و به خصوص به هنگام عمل نکردن در سوریه و مشکلات این دولت از جمله خانه‌نشینی رئیس دولت بود که به عنوان یکی از عوامل موفقیت آمریکا و کم‌رنگ شدن شعله بیداری اسلامی بود.

  وی اضافه کرد: عامل دوم، راه‌اندازی داعش از سوی آمریکا در منطقه بود که حرکت‌های ضداستکباری و ضداستبدادی ملت‌های مسلمان را کم‌رنگ کرد، در این وضعیت نیز با تغییر دولت در ایران و روی کار آمدن دولت یازدهم زمزمه‌هایی برای ایجاد ارتباط با آمریکا از درون دولت بیرون آمد که ابتدا در قالب بحث مذاکرات هسته‌ای مطرح شد و پس از آن نیز مسئله برجام‌های ۲ و ۳ پیگیری شد.

  صلاحی افزود: نظام جمهوری اسلامی برای اینکه تردیدها و شک‌های ایجاد شده از سوی برخی که دولت آمریکا را دشمن نمی‌دانند، مشخص شود راهبرد نرمش قهرمانانه را اعلام کرد ولی این راهبرد هم از سوی دولت در مذاکرات هسته‌ای به خوبی به کار گرفته نشد و علاوه بر ایجاد خسارت در این مذاکرات، پرستیژ دولت در بسیاری از زمینه‌ها از سوی دولت جنایتکار آمریکا و دولت‌های ضعیف مانند عربستان نادیده گرفته شد تا جایی که به طور مکرر از سوی آمریکا و عربستان علاوه بر تحقیر شدن، تهدید هم شدیم.

  رئیس سازمان بسیج اساتید اظهار داشت: با وجود اینکه عربستان در جده به نوجوانان ایرانی تعدی کرد و آل‌سعود حجاج ما را به کشتن داد چند بار دعوت وزیر خارجه به ایران را رد کردند و برای اولین بار بود که دولت پوک عربستان از هیأت رسمی دولت ایران انگشت‌نگاری کرده بود که نتیجه عقب‌نشینی‌های مکرر دولت در عرصه خارجی است.

  وی افزود: استدلال دولت این بود که واگذاری امتیازات برای تحرک اقتصادی لازم است ولی اکنون امتیازات زیادی واگذار شده و تنها پیروزی اوباما در ۲ دولت وی همین است که جان کری و اوباما به طور مکرر نیز این مسئله را تکرار می‌کنند.

  وی اضافه کرد: در مقابل، مردم ایران به تعبیر محمدجواد ظریف با یکسری اسناد توخالی روبرو شدند یا به قول سیف رئیس بانک مرکزی هیچ چیز عاید ایران نشد و حتی اجازه نمی‌دهند پول‌های بلوکه شده ما برگردد واموال‌مان را غارت می‌کنند.

  صلاحی گفت: این پیشامدها سبب شد شک و تردید از افکار عمومی زدوده شود که بی‌تردید نقش اول را مقام معظم رهبری ایفا کردند. به طوری که در حال حاضر وضعیت به گونه‌ای شده که بر اساس نظرسنجی‌های آمریکا چند هفته قبل خوشبینی مردم ایران در برجام از ۷۴ درصد به کمتر از ۲۰ درصد رسیده است.

  رئیس سازمان بسیج اساتید ادامه داد: اینکه آمریکایی‌ها حاضر به انجام تعهدات نیستند، به این دلیل است که آنها تنها برگی که در برابر ایران دارند برگ تحریم است و اگر آن را از دست دهند با توجه به شکست‌هایی که در منطقه داشتند شکست‌شان کامل می‌شود، در خلال مذاکرات می‌گفتند ما تحریم‌های هسته‌ای را برمی‌داریم و باعنوان دیگر تحریم می‌کنیم یا انعقاد این قرارداد برای نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری ایران و خروج ایران از منطقه است.

  وی گفت: مقام معظم رهبری بارها تذکر دادند که معلوم شود دولت تا کجا می‌خواهد عقب‌نشینی کند زیرا آنها بعد از بحث هسته‌ای بحث موشکی، حقوق بشر و تروریسم را مطرح کردند و این گزارش نیز برای فضاسازی بستر و پیگیری برجام ۲ و ۳ در ایران یعنی خلع سلاح موشکی ایران و آن چیزی که آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها بر سر ایران درآوردند، است. به طوری که موشک‌های بالای ۳۰۰ کلیومتر لیبی را سوار کشتی کرده و بردند و وقتی قذافی گفت چه کسی از ما حمایت می‌کند دولت انگلیس تعهد داد امنیت لیبی را تامین کند ولی خود آنها به لیبی حمله کردند در حالی که لیبی یک موشک هم نداشت.

  صلاحی اظهار داشت: اینکه چرا دولت ما در این مسائل بسیار منفعل است و به خصوص در برابر دولت حقیر، پست و زبونی مانند عربستان کوتاه می‌آید گاهی تصور می‌شود که نکند خدای نکرده مسائلی در پشت پرده است که انشاءالله به این صورت نیست.

  رئیس سازمان بسیج اساتید عنوان کرد: در هر حال آمریکا در حالی ایران را متهم به نقض حقوق بشر و حمایت از تروریست می‌کند که به اذعان بسیاری از حقوق‌دانان این کشور ناقض‌ترین دولت در حوزه حقوق بشر و حقوق‌بشردوستانه و نقض عرفی منع توسل به زور در روابط بین‌الملل است.

  صلاحی گفت: بیشترین جنگ‌ها بعد از جنگ جهانی دوم از سوی آمریکا به راه افتاده است و در بیشتر آنها نیز آمریکا شکست خورد. مانند جنگ‌های کره، ویتنام و عراق و همه می‌دانند جنگ‌های تجاوزکارانه جزو جرائم بین‌المللی است ونمونه اخیر آن تجاوز انگلیس و آمریکا به عراق و اشغال آن تا سال ۲۰۱۱ بود که بیش از یک میلیون نفر عراقی را کشتند، ۷۰ درصد میراث باستانی عراق که برخوردار از کهن‌ترین تمدن جهانی است، از بین بردند و سلاح‌های ممنوعه را به کار بردند که نتیجه آن رشد بیش از ۱۰ برابری سرطان در عراق و باقی ماندن بیش از ۵۰۰ هزار نوزاد ناقص‌الخلقه در دامن زنان عراقی است.

  وی افزود: حداقل یکصد سال عراق را به عقب بردند و زیرساخت‌های این کشور را نابود کردند، بدترین شکنجه‌ها در تاریخ جهان در زندان ابوغریب اتفاق افتاد و بیشترین خشونت جنسی را اعمال کردند، همانطور که گزارشگران آمریکایی بیان داشتند که کودکان عراقی را به زندان ابوغریب برده و به آنها تعدی می‌کردند.

  رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: روش‌های شکنجه که در ابوغریب به کار گرفته شد از جمله غرق کردن با آبشار مصنوعی یا بستن سیم‌های برق به اندام زندانیان صفحه دیگری از این جنایت‌ است در حالی که در جنگ رژیم بعث علیه ایران ۵۰ هزار اسیر عراقی در ایران بودند و تاکنون حتی یک نفر در جهان نگفته یکی از اسرا از سوی ایرانیان شکنجه شدند.

  وی افزود: از جمله مهمترین پیامدهای اشغال عربستان و عراق از سوی آمریکا گسترش تروریستم بود که البته پیش از این با راه‌اندازی طالبان و القاعده آن را زمینه‌سازی کرده بودند، در سال ۲۰۱۱ که آمریکایی‌ها مجبور به عقب‌نشینی از عراق شدند و بزرگترین شکست خود را بدون شلیک یک تیم از سوی جمهوری اسلامی متحمل شدند با کمک مقام امنیتی آل سعود، داعش را که مرکب از القاعده و بعثی‌های عراق بود راه انداختند که امروز تروریستی‌ترین گروه در جهان است در حالی که مسئولان آمریکا در پی این بودند آن را به عنوان دولت اسلامی عراق و سوریه حاکم کند و سپس به سراغ ایران بیایند.

  صلاحی ادامه داد: دولت ما نیز که برخی از مسئولان مجذوب خنده‌های دشمن شدند در پی آن بودند با آمریکا به مبارزه با داعش بروند اما مقام معظم رهبری جلوی این خطاب بزرگ را گرفتند.

  رئیس سازمان بسیج اساتید اضافه کرد: حقیقتا تاریخ آمریکا به خصوص پس از سال ۲۰۰۱ که در پی عملیاتی کردن هژمونی خود در جهان هستند مملو از جنایات بین‌المللی است. چه جنایات تجاوز، چه جنایات جنگی ، چه جنایات علیه بشریت و چه جنایات نسل‌زدایی که هر ۴ جنایت تحت صلاحیت دیوان کیفری بین‌المللی به شمار می‌رود.

  وی گفت: سلطه آمریکا بر سازمان ملل از جمله دیوان کیفری بین‌المللی راه‌ها برای اقامه دعوی تا حدودی بسته است و تنها راه باقیمانده دادگاه‌های کشورهای عضو کنوانسیون ژنو ۱۹۴۹ است که می‌تواند با طرح دعوی علیه مسئولان آمریکایی پرونده‌های قطوری علیه آنها تشکیل دهند و در این زمینه باید دولت جمهوری اسلامی پیشقدم باشد که متاسفانه به دلایل گوناگونی از جمله خوشبینی به دشمن در این زمینه وارد عمل نشده و متاسفانه آمریکایی‌ها به خاطر انفعال دولت ما توانستند حتی به رغم پرداخت هزینه سنگین که دولت در برجام داشت، عربستان توطئه کاهش قیمت نفت علیه دولت ما و عراق را عملیاتی کند. در حالی که منطقه مهم غرب آسیا راهبردی‌ترین منطقه جهان است و امروز نفوذ جمهوری اسلامی بسیار عمیق و در صورت همکاری بیشتر دولت با قوانین نظام، شکست آمریکا و اذناب آن در منطقه را شاهد هستیم.

  صلاحی گفت: آمریکایی‌ها حتی قدرت تهدید را هم نخواهند داشت و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری برنامه‌های نظام در منطقه اجرا شده و آمریکا به بزرگترین بدهکار جهان تبدیل می‌شود. به طوریکه موج استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی در جهان به راه می‌افتد که کلید دیگر آن عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است.

  وی افزود: با تحقق این امور برگ تحریم آمریکا بی‌اثر می‌شود و علاوه بر عرصه سیاسی و نظامی، جمهوری اسلامی در عرصه اقتصادی امریکا را شکست می‌دهد و سلطه جهانی دلار آمریکا از بین می‌رود و آخرین میخ به تابوت امپراطوری ظلم، وحشت و تجاوز آمریکا زده خواهد شد و مهم این است مسئولان جمهوری اسلامی انگیزه انقلابی‌گری خود را تشدید کنند و از خوی اشرافی‌گری بپرهیزند و به درون کشور، نیروی انسانی ملت بر منابع سرشار آموزه‌های اسلام ناب تکیه کنند.

   

   

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار