• تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰ | کد خبر : 27679
 • اردوغان ترکیه

  در ترکیه سرکوب مخالفان و منتقدان رییس جمهور رجب طیب اردوغان همچنان ادامه دارد.

  در ترکیه سرکوب مخالفان و منتقدان رییس جمهور رجب طیب اردوغان همچنان ادامه دارد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از اسپوتنیک ؛ تورکِر اِرتیورک ژنرال مستعفی و رییس سابق دانشکده افسری نیروهای دریای ترکیه به اتهام اهانت به رییس جمهور و بخاطر انتشار مطلبی در روزنامه اپوزیسیون آدینلیک به یازده ماه حبس محکوم شد. البته حکم حبس به پراخت جریمه تخفیف پیدا کرد. ارتیورک در گفتگو با «اسپوتنیک» می گوید که اردوغان همه کار می کند که تا پایان دوره ریاست جمهوری بر سر قدرت بماند. در غیر اینصورت به خاطر جنایاتی که انجام داده مجبور به پاسخگویی در مقابل دادگاه خواهد شد. تورکر ارتیورک در ادامه می گوید: «اقای اردوغان دایما از عبارت هایی همچون «پست فطرت»، «خائن به مملکت»، «حامی تروریست»، «بی وجدان» و غیره خطاب به مردم کشور استفاده می کند. این مردم دایما کلمات تحقیرآمیز درباه خود می شنوند و به دادگاه علیه رییس جمهور شکایت می کنند. می دانید به آنها در پاسخ چه می گویند؟ می گویند که این کلمات به خاطر آزادی بیان است. من نسبت به رییس جمهور هیچ کلمه اهانت آمیزی به کار نبردم. من فقط گفتم که به کار رییس جمهور در دادگاه رسیدگی کرد زیرا او از تروریست هایی حمایت می کند که مرتکب جنایت شده و نظم جامعه را برهم زده، ثبات را در حکومت بهم می زنند و بین نمایندگان اقوام و ادیان دشمنی و تفرقه می اندازند. در کجای سخنان من یک کلمه اهانت آمیز به شخصیت رییس جمهور بیان شده است؟»

  به گفته این ژنرال مستعفی، اتفاقات امروز کشور یک هدف را دنبال می کنند، می خواهند مردم را وادار  به سکوت و ترس کنند. دولت با این کار می خواهد ترکیه را به یک حکومت دیکتاتوری تبدیل کند. ارتیورک در ادامه می گوید: «هرچه حکومت بیشتر بترسد، اقدامات رادیکال خود را بیشتر می کند. حلقه اطرافین اردوغان بیش از پیش نگران هستند. اردوغان همه کار می کند، حتی غیرممکن ها را هم ممکن می کند تا به هر شکل شده تا پایان دوره خود را بر سر قدرت نگه دارد. اگر پیش از پایان دوره از حکومت کنار برود، باید در مقابل دادگاه به خاطر جنایاتی که مرتکب شده پاسخ بدهد. به همین خاطر امروز هدف اصلی او ماندن در قدرت به هر قیمتی است. در سیستم دموکرات چنین چیزی ممکن نیست، اما برای یک دیکتاتور بسیار ساده است»

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تایلند و مالزی محل شیوع ویروس زیکا/ خانم‌های باردار مراقب باشند نیروی دریایی سپاه در صحنه‌ نبرد با آمریکا متولد شد دو آبی‌پوش از بازی در اهواز محروم شدند/ سمت راست استقلال چپ کرد! عکس/ اولین وانت مرسدس بنز روایتی متفاوت از دیوانه‌بازی «راننده وانت دیوانه» واگذاری یک شبه ۹۰۰ مدرسه دولتی به بخش خصوصی سامسونگ از ویژگی های گلکسی اس۸ رونمایی کرد «جایزه ملکه» برای ظریف! سردار آمپـول به روایت نماینده قم! پی‌آمد خواب‌های امنیتی اردوغان تغییر۶٠ فرماندار در دستورکار «ناتو» نسبت به انتقادهای ژنرال دوستم واکنش نشان داد رشد اقتصادی ایران امسال و سال آینده به ۵ درصد می‌رسد افراد جدیدی به شورای مرکزی جامعه روحانیت اضافه می‌شوند/ برنامه کمیته سیاسی برای نشست مشترک با احزاب اصولگرا توضیحات فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء درباره فعالیت های این قرارگاه در اقتصاد کشور نامه ۱۶۹ نفر از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور پیرامون ارائه تسهیلات بانکی ناسا در انهدام مریخ نشین اروپا دست داشت تشکیل سازمان توسعه سواحل مکران عکس/ لوکس‌ترین شاسی‌بلند لکسوس در ایران سوخت کارت سوخت!