کد خبر : 27846
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۴
171 مشترک

فارین پالیسی ژورنال: چرا نابودی اسرائیل نزدیک است؟

این نشریه در گزارشی به جنایات جنگی وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی اشاره می‌کند و می‌نویسد چطور اسرائیل با جایگزین کردن فردی خونخوارتر، چهره افراد را تطهیر می‌کند.

به گزارش وعده صادق ؛ مجله فارین پالیسی نوشت :جامعه اسرائیل در خدمت راستگرایان است و همین امر موجب شده که پارادیم سیاسی آن مکرر بازتعریف شود. اسرائیل اکنون توسط “راستگرا”ترین کابینه در طول تاریخ خود اداره می‌شود.

نتانیاهو در ماه می ۲۰۱۵ راستگراترین، ناسیونالیست‌ترین و متعصب‌ترین افراد را برای کابینه خود برگزیده است چنان که اخیراً لبیرمن هم وزیر جنگ این رژیم شد. سیاست‌های خشن این فرد در دوران تصدی وزارت خارجه  او،  چشم انداز ترسناکی را از حضور او در وزارت جنگ، پیش روی ما ترسیم می‌کند.

بسیاری درباره جنایات سابق لیبرمن و عبارت‌های وحشیانه او مانند تهدید به گردن زدن شهروندان فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی،  و حمایت از پاکسازی اسرائیل از فلسطینی‌ها  صحبت کرده‌اند، اما کسی از جنایات وزیر خارجه قبل چیزی نمی‌گوید.

بدتر آن است که موشه یعلون، نمونه حرفه‌ای گری و اخلاق معرفی می‌شود! او از نظر نویسندگان غربی “صاحب احترام و جایگاه” معرفی می‌شود، اما از سوی چه کسانی؟ از سوی جامعه اسرائیلی که اغلبشان از کشتار بی رحمانه فلسطینی‌ها حمایت می‌کنند!

به واسطه لیبرمن، یعلون حالا نماد اخلاقی گری است! حتی در مکرر در رسانه‌ها گفته می‌شود که دلیل استعفای او این است که برایش درباره قدرت تصمیم گیری و پای بندی به اخلاقیات از سوی نتانیاهو  شبهه ایجاد شده است.

اما کدام اخلاق و اصول اخلاقی؟

یعلون همان فردی است که از سال ۱۹۷۳ در بیشتر جنگ‌های اسرائیل مشارکت داشته است، اسم او همنشین وحشی گری ها در جنگ‌های اسرائیل و کشتارها بوده است، نخست در لبنان و بعدتر در غزه.

اصول  مثلاً اخلاقی او هرگز مانع نشد که دستور اجرای بسیاری از جنایات جنگی علیه شهروندان در لبنان (۱۹۹۶) و یا غزه (۲۰۱۴) را صادر نکند. او از همکاری با بازرسان بین المللی سازمان ملل و سایر گروه‌های ناظر مخالفت کرده است. در سال ۲۰۰۵، بازماندگان موشک‌باران قانا از وی در دادگاهی در آمریکا شکایت کردند، موشک بارانی که صدها نفر از مردم عادی و صلح بانان سازمان ملل را به کام مرگ فرستاد. در این مورد اخلاقیات آمریکایی و اسرائیلی هنوز غالب نشده و عدالت هنوز اجرا نشده است!

یعلون، که در ارتش انگلیس تعلیمات نظامی خود را سپری کرده است،  تا سال ۲۰۰۲ در ارتش ارتقا درجه پیدا کرد و در نهایت مسئول وزارت جنگ رژیم صهیونیستی شد. او سه سال در این جایگاه خدمت کرد و دستور ترور صدها فلسطینی را در انتفاضه دوم صادر کرد.

او در سال ۲۰۰۵ از سوی وزیر جنگ وقت، از سمت خود برکنار شد و با به اصطلاح خروج از نوار غزه مخالفت کرد، دستوری که برای خروج هزاران شهرک نشین غیرقانونی و حضورشان در مناطق یهودی نشین در کرانه باختری صادر شده بود.

در سال ۲۰۰۷ رهبر حماس، صلاح مصطفی محمد شحاده و ۱۴ نفر از اعضای خانواده او در نیوزیلند را ترور کرد. برای او دستور بازداشت صادر شد اما بعدتر تحت فشار شدید سیاسی ملغی گردید و او از نیوزیلند گریخت.

او در سال ۲۰۱۳ به ارتش بازگشت و جنگ‌های وحشتناکی علیه غزه در سال ۲۰۱۴ انجام داد که به کشتار بیش از دو هزار فلسطینی طی ۵۱ روز انجامید. گروه‌های ناظر سازمان ملل میگو. یند که ۷۰ درصد این کشتارها غیر نظامیان و ۵۶۳ نفرشان کودک بوده‌اند.

تخریب شجاعیه استراتژی خود یعلون بود، در ماه جولای ۲۰۱۳ او در دیدار با بان کی مون به وی اطلاع داد که در صورت جنگ، تمامی این منطقه را تخریب می‌کند و در نهایت نیز چنین کرد.

در ماه می ۲۰۱۵، او در کنفرانسی در اورشلیم تهدید کرد که در صورتی که جنگ دیگری علیه لبنان شکل بگیرد حتماً غیر نظامیان را به کام مرگ می‌فرستد. و حتی تهدید کرد که ایران را بمباران هسته‌ای خواهد کرد.

او بارها به سربازان اشغالگر اسرائیلی برای کشتار فلسطینیهایی که “تنش” ایجاد می‌کنند چراغ سبز نشان داد و صراحتاً در نوامبر ۲۰۱۴ اعلام کرد: باید شفاف شود که هر کسی که برای کشتار یهودی‌ها اقدام کند، نابود می‌شود. هر تروریستی که سلاح و یا چاقو و یا سنگ بردارد و قصد حمله به سهودی ها را داشته باشد باید بمیرد!

جالب اینجاست که بسیاری از اسرائیلی‌ها با یعلون موافقند و مردی را که به انجام جنایات جنگی متهم است، نمونه اخلاق مدای می‌پندارند!

وقتی امثال یعلون، مردی که تشنه به خون است، نمونه اخلاق مداری در اسرائیل می شوند، می‌توان فهمید که چرا آینده رژیم صهیونیستی چندان روشن نیست، مخصوصاً که لبیرمن حزب متبوع خود را به خانه وحشت احزاب سیاسی نتانیاهو آورده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب