مدیر جدید شبکه یک سیما منصوب شد

0 1

علیرضا برازش امروز با حکم مرتضی میرباقری به عنوان مدیر شبکه یک سیما انتصاب شد.

به گزارش وعده صادق ، علیرضا برازش در سال ۱۳۳۴ ش در شهر تهران به دنیا آمد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته «علوم قرآنی و حدیث» از دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران است.

برازش پس از طی دوره ابتدائی و متوسطه به دانشگاه علم و صنعت راه یافت و موفق به اخذ مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی شد و پس از آن مدرک فوق‌لیسانس را در رشته «علوم قرآنی و حدیث» از دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران دریافت کرد. جوائز و نشانها: کتاب “المعجم المفهرس لالفاظ الاصول من الکافی ” تألیف علیرضا برازش، در دوره هفتم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان کتاب سال برگزیده شد.

علیرضا برازش در سال ۸۴ به سمت مدیر شبکه اول سیما منصوب شده بود و در ‏طول چهار سال مدیریت خود خدمات شایسته به شبکه ملی کشور ارائه داشته است. وی در پی مشکلات جسمی و بیماری در تاریخ ۲۵ مرداد ماه سال ۸۸ استعفا داد و  مرتضی میرباقری معاون وقت سیمای رسانه ملی با استعفای علیرضا ‏برازش موافقت کردند.‏ میرباقری در پاسخ به استعفای مدیر شبکه اول ضمن تشکر از زحمات بی شائبه ‏ایشان در طول ۴ سال گذشته و همراهی دولت خدمتگزار و ملت شریف ایران، آرزوی ‏سلامتی برای ایشان کرده بود. معاون سیما همچنین مشکینی قائم مقام مدیر شبکه اول را تا زمان انتصاب مدیر جدید به ‏سمت سرپرست این شبکه منصوب کردند.‏

وی در دی ماه سال ۸۸ و در زمان مدیریت مرتضی میرباقری در مقام معاون سیمای وقت به عنوان مدیر شبکه دو -شبکه کودک- سیما شد. میرباقری در آن حکم خطاب به علیرضا برازش، ارتقای شبکه دو سیما به سطح شبکه‌ای تخصصی و حرفه‌ای در حوزه تعلیم و تربیت کودک و نوجوان، اهتمام در تولید برنامه‌های جذاب و موثر و استفاده از ظرفیت‌های ممتاز و منحصر به فرد رسانه ملی را خواستار شده بود.

اما در جلسه ۲ شهریور ماه شورای معاونین سازمان صداو سیما با حکمی از سوی عزت الله ضرغامی رییس وقت سازمان صداوسیما، مرتضی میرباقری از سمت معاونت سیما برکنار و علی دارابی با حفظ سمت قائم مقامی ریاست سازمان صداو سیما، معاون سیما شد. برازش مدت زیادی نتوانست در این پست باقی بماند و دو روز بعد یعنی در ۴ مهر ماه سال ۹۴ از خدمات علیرضا برازش، مدیر سابق شبکه دوسیما قدردانی و علی بخشی زاده به عنوان مدیرجدید معرفی شد.

برازش آثاری چون «قرآن صاعد مجمع‌الانوار» و «المعجم المفهرس لالفاظ الاصول من الکافی» -این کتاب در دوره هفتم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، از طرف وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و برگزیده شده است – را تالیف کرده است که از بهترین معاجم لفظی است که برای کتب حدیث تدوین شده است. مؤلف سخت کوش با مبنا قرار دادن متن معتبری از اصول کافی و با اتکاء بر موازین فهرست‌نگاری موج بات سهولت و سرعت دستیابی محققین را به تمامی کلمات مهم (اسامی و افعال) با توجه به ریشه آنها فراهم کرده و نیز با ارائه یک جدول تطبیقی، محل هر باب را در مهمترین شرح‌ها، تصحیح‌ها و ترجمه‌های اصول کافی به دست داده است./تسنیم

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.